شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - civil661 - 2011-11-06 10:58 PM

دوستان بستن دوربین بدون پیچ استپ مشکلی ایجاد میکنه.تفنگ 52 هست.آخه پیچ استپش گیر کرده در نمیاد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-08 09:38 AM

(2011-11-06 10:58 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بستن دوربین بدون پیچ استپ مشکلی ایجاد میکنه.تفنگ 52 هست.آخه پیچ استپش گیر کرده در نمیاد

بدون شک تفنگ روی ریل حرکت میکنه
دوستان من از ضربه گیر استفاده کردم و دیگه پایه روی ریل حرکت نمی کنه اما خود دوربین روی پایه حرکت می کنه نظرتون چیه
پایه یک تکه بوشنل
دیانا 54

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-11-08 12:48 PM

احسان جان چطوری دوربین روی ریل حرکت می کنه. مگه رینگ دور دوربین گشاده یا پیچاش شله؟ خوب اگه اینجوری باشه که صفر کردنش محاله! Khansariha (226) به نظر من این پایه دوربینت رو باید عوض کنی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-08 01:07 PM

پیچ ها رو سفت می کنم ولی دوباره شل میشه احتمالا از پایه هست باید امتحان کنم نتیجه رو هم خبر میدم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-19 10:30 PM

پایه یک تکه لئوپولد گرففتم و مشکلم کامل حل شد
با توجه به اینکه با تغییر زوم صفر دوربین کمی به هم میریزه به نظر شما با تغییر زوم و برگرداندن مجدد به حالت قبلی باز هم همین مشکل وجود داره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-11-19 11:55 PM

(2011-11-19 10:30 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه یک تکه لئوپولد گرففتم و مشکلم کامل حل شد
با توجه به اینکه با تغییر زوم صفر دوربین کمی به هم میریزه به نظر شما با تغییر زوم و برگرداندن مجدد به حالت قبلی باز هم همین مشکل وجود داره
احسان جان کار خوبی کردید که پایه دوربین را عوض کردید Khansariha (8)
از نظر تغییر زوم نباید اینطور باشه مگر بعضی دوربینهای ضعیف و مشکل دار وگرنه تغییر زوم هپچگاه نباید باعث صفر بهم زدن دوربین بشه Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-20 12:58 AM

سلام علی جان
چند تا از بچه های سایت گفتن که حتی دوربین های لیپرز و سنترپوینت هم با تغییر زوم صفر بهم میریزه حالا نمی دونم تا چه اندازه تاثیر داشته باشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-11-20 01:07 AM

(2011-11-20 12:58 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام علی جان
چند تا از بچه های سایت گفتن که حتی دوربین های لیپرز و سنترپوینت هم با تغییر زوم صفر بهم میریزه حالا نمی دونم تا چه اندازه تاثیر داشته باشه
سلام احسان جان
از نظر گزارشهای دریافتی بعضی دوربینها خطای پارالکس دارند و همچنین جای + با تنظیم پارالکس یعنی فوکوس کردن ممکنه به هم بخوره (کمی جابجا بشه)البته در حد خیلی جزئی ولی زوم یه بحث دیگه ای هست و نباید چنین اتفاقی بیافته و کلا اگر دوربینی با تغییر زومش بهم میخوره حتما اطلاع بده ما هم بدونیم و این یک عیب بحساب میاد و یک ایراد هست. Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-11-20 12:54 PM

احسان جان والله گاموی من هم با تغییر زوم صفرش به هم نمی ریزه چه رسد به سنتر پوینت و لیپرز احتمالا دوربینت فیکس نشده و حرکت به طرفین داره به مقدار جزیی . یه چک بکن ببین رتیکل دوربین کاملا ترازه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - taktirandaz - 2011-11-20 05:03 PM

دوربین گامو من هم با تغییر زوم صفرش به هم نمیریزه ولی کمی به سنتر پوینت شک دارم وهنوز وقت نکردم درست تست کنم