شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2011-10-17 07:37 PM

صفر کردن علی جان خیلی قانو ن و مقررات داره اول باید ببینی با چه ساچمه ای میخوای کار کنی دوم سرعت شلیکتو با اون ساچمه بدونی سوم اینهارو به نرافزار واگذار کنی و بتونی بهترین صفر رو با نرمافزار در بیاری که کیلزونتم عالی بشه Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - civil661 - 2011-10-18 12:32 PM

دوستان به دلیل کمبود جا دوربین رو توی 10 متر صفر کردم.یه قوطی کبریت رو توی 20 متری 2 میل که پایین میگرفتم میزد ولی به چیزایی که توی 40 متری بود.هرچی میکردم نمیزد.باید چیکار کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-10-18 12:42 PM

(2011-10-18 12:32 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به دلیل کمبود جا دوربین رو توی 10 متر صفر کردم.یه قوطی کبریت رو توی 20 متری 2 میل که پایین میگرفتم میزد ولی به چیزایی که توی 40 متری بود.هرچی میکردم نمیزد.باید چیکار کنم؟
دوست عزیز 10 متر اصلا فاصله مناسبی برای صفر کردن نیست وباعث می شه شما صفر دوم مناسبی نداشته باشین بهترین فاصله برای اینکار(البته در تفنگهای مختلف متفاوته) بین 15 تا 25 متر هست به نظر بنده.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - severus snape - 2011-10-18 01:36 PM

دوستان ممنون. میتونید مثل من از دوربینهایی با قابلیت افت بالستیک استفاده کنید
این دوربین ها یه جدول داره که شما جدول افت ساچمه در فاصله های مختلف رو بهش میدین و خود دوربین که فاصله سنج داره محاسبه میکنه و به صورت خودکار میل دات مناسب رو با رنگ قرمز مشخص میکنه

از دوستان کسی میدونه دقیقا با این سیستم چه طور کار میکنن ممنون میشم اگه کمکم کنید

و یه درخاست از دوستان اگه میشه یکی زحمت بکشه جدول افت هر تفنگ با کالیبر و ساچمه های متفاوت رو در رفواصل مختلف قرار بده تا دوستان استفاده کنند و توی جدول فاصله ی صفر ها هم بیان بشهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-18 01:42 PM

وزن ساچمه های مختلف و محاسبه ی انرژی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hamedof - 2011-10-18 01:54 PM

(2011-10-18 12:42 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-18 12:32 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز 10 متر اصلا فاصله مناسبی برای صفر کردن نیست وباعث می شه شما صفر دوم مناسبی نداشته باشین بهترین فاصله برای اینکار(البته در تفنگهای مختلف متفاوته) بین 20 تا 25 متر هست به نظر بنده.
برای پی سی پی های قوی به طور تقریبی همینی هست که شما فرمودین یعنی 20 تا 25 متر. ولی مثلا در 52 یا 54 یا شادو هزار، 25 متر نمی تونه "صفر دوم" شما بشه! و عملا زودتر از اون (تقریبن 15 متری) صفر شده.
پس به شکل خیلی کلی پیشنهاد من برای "صفر دوم" (اونی که به تفنگ نزدیکتره)به شکل زیره و ممنون می شم دوستان عزیز خصوصن علی آقا اگه تصحیحی لازم داره بفرمایند:
انرژه 70-80 ژول: 25 متری که تقریبن تا 45 متری که "صفر اول"شه، صفره
انرژه 35-25 ژول: 15 متری که تقریبن تا 30 الی 35 متری که محل "صفر اولش" میشه، صفره
(منظورم از "تقریبن صفر"، خطای زیر 2 سانتیمتره)

البته اینها طبیعتن خیلی تقریبی هستند و دقیقش نیاز به جداول محاسبه و نرم افزار برای هر تفنگ و ساچمه خاص داره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-10-18 02:21 PM

(2011-10-18 01:54 PM)hamedof نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-18 12:42 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز 10 متر اصلا فاصله مناسبی برای صفر کردن نیست وباعث می شه شما صفر دوم مناسبی نداشته باشین بهترین فاصله برای اینکار(البته در تفنگهای مختلف متفاوته) بین 20 تا 25 متر هست به نظر بنده.
برای پی سی پی های قوی به طور تقریبی همینی هست که شما فرمودین یعنی 20 تا 25 متر ولی مثلا در 52 یا 54 یا شادو هزار، 25 متر نمی تونه صفر دوم شما بشه! و عملا زودتر از اون (تقریبن 15 متری) صفر شده.
پس به شکل خیلی کلی پیشنهاد من برای صفر دوم (اونی که به تفنگ نزدیکتره)به شکل زیره و ممنون می شم دوستان عزیز خصوصن علی آقا اگه تصحیحی لازم داره بفرمایند:
انرژه 70-80 ژول: 25 متری که تقریبن تا 45 متری که صفر اولشه، صفره
انرژه 35-25 ژول: 15 متری که تقریبن تا 30 الی 35 متری که محل صفر اولش میشه، صفره
(منظورم از تقریبن صفر خطای زیر 2 ساننتیمتره)

البته اینها صبیعتن خیلی تقریبی هستند و دقیقش نیاز به جداول محاسبه و نرم افزار برای هر تفنگ و ساچمه خاص داره.
حامد عزیز بنده هم به همین دلیل عرض کردم "به نظر من" این فاصله مناسبترین است چون به طور تجربی وبا اسلحه خودم بهترین جواب رو تو این فاصله گرفتم.
این نکته رو هم عرض کنم در تمام منابع خارجی بهترین نقطه تقاطع اولFIRST INTERSECTION بین خط دید دوربین که مستقیم هست و منحنی تراجکتوری ساچمه حدود 20 یارد ذکر شده که تقریبا می شه 18 متر یعنی بین فرمایش شما وعرض بنده.Khansariha (8)

در این صورت تقاطع دوم این دو مسیر جایی حدود 30 متری می شه که به گفته شما همون صفر اول باید باشه(صفر دورتر)
اون 20 رو هم بنده اصلاح کردم ونوشتم 15 که خدای نکرده اطلاعات غلطی نداده باشم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-10-23 12:36 PM

سلام دوستان من یه پایه یه تیکه بوشنل برای دوربین سنترپوینت خریدم و اون را کاملا طبق فرمایش های علی آقا توی پست های قبلی بستم ولی بعد از حدود 20 تیر پایه روی ریل حرکت می کنه و به عقب میاد
حالا می خوام از ضربه گیر استفاده کنم به نظرتون مشکلم حل میشه؟
تفنگ من 54 هست و تا حالا دو مدل پایه دوتکه هم امتحان کردم و همین مشکل رو داشت

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-10-23 12:40 PM

احسان جان مگه پیچ عمودی نداره پایه دوربینت؟ روی ریل هم اگه جای پیچ داره که نباید مشکلی باشه؟
اگه اینا خرابه چاره ای نیست باید از این استپ ها که پشت و جلوی پایه میمونه استفاده کنی مثل اینایی که گامو داره.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-10-23 12:51 PM

چرا داره ولی فقط پیچ استپ داره که نوکش تیز هست که اونم بستم ولی باز حرکت میکنه