شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - civil661 - 2011-10-16 09:34 PM

دوستانی که 52 دارند معمولا صفر اول و دوم تفنگشون در چه فاصله ای قرار داره؟و کلا توی چه فاصله ای صفر بشه بهتره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-10-16 10:39 PM

(2011-10-16 09:34 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که 52 دارند معمولا صفر اول و دوم تفنگشون در چه فاصله ای قرار داره؟و کلا توی چه فاصله ای صفر بشه بهتره؟
برای 52 معمولا اینطوریست البته بسته به کالیبر و نوع پایه دوربین هم کمی متفاوت میتونه باشه
اینها حدودیست
اگر صفر دوم را 12 متر بگیرید اونوقت صفر اول و دورتر شما حدود 30 متر میشود
اگر صفر دوم را 8 متر در نظر بگیرید صفر اول و دورتر شما میشود حدود 40 متر
در ضمن در استاندارد مگنومها روی مسافت دورتر (40 متر ) صفر میشود Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - homayonfar - 2011-10-16 11:17 PM

بچه ها من بیشتر از 10 متر واسه صفر کردن دوربین فضا ندارم یکی میتونه محاسبه کنه صفر اول من چند متره؟ 360 متر بر ثانیه سرعت اولیه ساچمه 10.5 گرینی کراسمن
از دوستانی که نرم افزار دارن لطف کنن ی محاسبه سراگشتی بکنن .ممنون میشمKhansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-16 11:46 PM

(2011-10-16 11:17 PM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بچه ها من بیشتر از 10 متر واسه صفر کردن دوربین فضا ندارم یکی میتونه محاسبه کنه صفر اول من چند متره؟ 360 متر بر ثانیه سرعت اولیه ساچمه 10.5 گرینی کراسمن
از دوستانی که نرم افزار دارن لطف کنن ی محاسبه سراگشتی بکنن .ممنون میشمKhansariha (256)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - homayonfar - 2011-10-16 11:59 PM

مرسی شاهین جان یعنی صفر اولم 60 مترهKhansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-17 12:03 AM

(2011-10-16 11:59 PM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی شاهین جان یعنی صفر اولم 60 مترهKhansariha (256)

نه دوست من
اون نمونه بود که خود سایت ارائه داده
نرم افزارو دانلود کن از اونجاKhansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - civil661 - 2011-10-17 12:57 AM

اساتید عزیز وقتی مثلا صفر اول و دوم 40 متر و 8 متر شد توی این بازه تیر به هدف میخوره؟.فواصل بالا تر از صفر اول چه طور از میل دات استفاده کنم؟اگر دوربین با زوم 10 صفر شده باشه افزایش یا کاهش زوم محل اصابتو تغییر میده؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-17 10:13 AM

این طور که من میدونم(شایدم صحیح نباشه)حرکت ساچمه به صورت منحنیهو توی صفر اول و دوم خط دید رو قطع میکنه پس توی اون دو تا نقطه دقیقا باید خال رو بزنه
و مابین اون دوتا نقطه یک مقدار بالاتر(بستگی به نزدیک بودن به هر کدوم از صفرا داره)،بعد از نقطه ی صفر اول هم ساچمه افت میکنه که باید بالای هدف رو بگیری
که اونم محاسبه داره انگار(ببینی پشیمون میشی Khansariha (226))
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: TargetShooting3.gif]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sir.ali - 2011-10-17 06:37 PM

با سلام خدمت دوستان
من امروز دوربینی که ازمسیح جان گرفتم رو بستم رو تفنگ . magnum 460
دوستمون که خیلی در زمینه تفنگ و شکار فعالیت دارن برام بست . دوربین رو تو 15 متر صفر کردیم. من گفتم تو 40 متر صفر کنیم ایشون فرمودن تو 45 متر ما گلوله زنی صفر میکنیم .

خلاصه تو 15 متر صفر کردم . نظر دوستان راجع به 15 متر صفر کردن دوربین چیه ؟؟

ممنون میشم نظرتون رو بگین .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-10-17 07:31 PM

(2011-10-17 06:37 PM)sirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
من امروز دوربینی که ازمسیح جان گرفتم رو بستم رو تفنگ . magnum 460
دوستمون که خیلی در زمینه تفنگ و شکار فعالیت دارن برام بست . دوربین رو تو 15 متر صفر کردیم. من گفتم تو 40 متر صفر کنیم ایشون فرمودن تو 45 متر ما گلوله زنی صفر میکنیم .

خلاصه تو 15 متر صفر کردم . نظر دوستان راجع به 15 متر صفر کردن دوربین چیه ؟؟

ممنون میشم نظرتون رو بگین .Khansariha (8)
وقتی روی 15 مترصفر شده تقریبا تا 25 متری صفر هست در واقع با این کار صفرهای اول و دوم را بهم نزدیک کردید و بیشتر از این مقدار را باید از تجربه افت اون نوع و مدل ساچمه و میلداتها بهره ببرید Khansariha (214)