شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - craftsman - 2011-10-16 08:32 AM

دوربين سواروسكي يا نايت فورس؟سواروسكس ساخت اتريشه و نايت فورس ساخت آمريكا و مشخصات دوربيني كه نوشتيد بنظر نايت فورسه هرچند دوربين خيلي محكم و سگ جونيه اما توصيه نميشه ريسك كنيد و روي تفنگ بادي فنري ببنديدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - civil661 - 2011-10-16 09:53 AM

با سلام به دوستان من دوربین سنتر 4-16*40 رو روی 52 بستم و توی فاصله 18 متری تقریبا صفر شد.حالا برای مسافت های بالا تر چطور از میل دات ها استفاده کنم.زوم کردن تاثیری توی تغییر محل اصابت داره یا نه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-16 10:16 AM

(2011-10-16 09:53 AM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان من دوربین سنتر 4-16*40 رو روی 52 بستم و توی فاصله 18 متری تقریبا صفر شد.حالا برای مسافت های بالا تر چطور از میل دات ها استفاده کنم.زوم کردن تاثیری توی تغییر محل اصابت داره یا نه؟

زوم تاثیری نداره
منم از اساتید می خوام اینو توضیح بدن
اینکه مثلا من وقتی دوربینو روی 15 متر صفر میکنم این صفر اول میشه؟یا اینکه به دلیل فاصله ی کم صفر دومه و صفر اول مثلا توی 40 متری میافته؟
البته من واسه ی رین استورم میگم و دوستمون برای 52

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - afshen49 - 2011-10-16 10:36 AM

با اطلاعات ناچیزی که من دارم صفر 2 بعد صفر اول مثلا شما دوربین تو 15متری صفر کردین این میشه صفر اول و فاصله 30متر هم میشه صفر دوم
تو این حالت برای تیر اندازی بین فاصله 1تا15باید بالای هدف بگیری و بعد بین15تا30زیر هدف بعد 30هم بالای هدف
(ببخشید اگه یک موقع اشتباه کرده باشما)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-16 10:43 AM

(2011-10-16 10:36 AM)afshen49 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اطلاعات ناچیزی که من دارم صفر 2 بعد صفر اول مثلا شما دوربین تو 15متری صفر کردین این میشه صفر اول و فاصله 30متر هم میشه صفر دوم
تو این حالت برای تیر اندازی بین فاصله 1تا15باید بالای هدف بگیری و بعد بین15تا30زیر هدف بعد 30هم بالای هدف
(ببخشید اگه یک موقع اشتباه کرده باشما)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

نه دوست عزیز صفر اول همیشه دورتره منتها نحوه ی محاسبه رو میخواستم که اگه توی 40 صفر کردی صفر دوم کجا میافته؟واگه توی فاصله ی نزدیگ با صفر دوم کار کردی صفر اول کجا میافته

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - نظري - 2011-10-16 11:49 AM

دوست عزيز هميشه در صفر كردن دوربين، اول در فاصله نزديك صفر كن كه راحتتره و احتمال خطا كمتر ميشه.
در اصطلاح، صفر اول در فاصله دورتره و صفردوم در فاصله نزديكتره و معمولا دوربين تفنگ بادي رو تو 40 متر صفر ميكنند (صفر اول) و صفر دوم در حدود 10 تا 15 متر ميشه. البته اين مقادير تقريبي هستند و بستگي به نوع تفنگ و قدرت اون و نوع ساچمه و ارتفاع دوربين از لوله هم داره. Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahin - 2011-10-16 12:23 PM

دوست عزیز،از اینا اطلاع دارم،من نحوه ی محاسبه رو میخوام،البته اگه محاسبه داشته باشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - slug - 2011-10-16 12:31 PM

(2011-10-16 12:23 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز،از اینا اطلاع دارم،من نحوه ی محاسبه رو میخوام،البته اگه محاسبه داشته باشه

دوست عزيز،براي محاسبه بايد از نرم افزار مربوطه استفاده كنيد،فكر مي كنم قبلا راجع بهش صحبت شده باشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sniperelit - 2011-10-16 12:38 PM

دسوت گلم اگر در 5.5 متر صفر اول رو به دست بیاری صفر دومت حدودا میشه 40 متری در ضمن صفر کردن با ساچمه های گوناگون به خاطر بالستیک یا افت متافوت فذق داره سعی کن اول ساچمه رو انتخاب کنی

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - severus snape - 2011-10-16 03:16 PM

(2011-10-16 08:32 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربين سواروسكي يا نايت فورس؟سواروسكس ساخت اتريشه و نايت فورس ساخت آمريكا و مشخصات دوربيني كه نوشتيد بنظر نايت فورسه هرچند دوربين خيلي محكم و سگ جونيه اما توصيه نميشه ريسك كنيد و روي تفنگ بادي فنري ببنديدKhansariha (8)

ممنون روی جلد نوشته سواروسکی توی دفترچه نوشته نایت فورس نمیدونم منظورشون چیهKhansariha (8)