شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-09-05 08:34 PM

(2011-09-05 08:23 PM)mostafa822 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-30 08:32 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال:
حالا که واسه قرار دادن دوربین در رنج زیر پایه (طوق عقب شیم میزاریم که عقب دوربین بالا بیاد میشه بر عکس هم عمل کرد ؟
یعنی لوله اسلجه رو بالا بیاریم به این صورت که مثلا 52 یه پیچ قسمت سینه قنداق داره که شاسی تفنگ به قنداق بسته میشه آیا میشه زیر این پیچ یه واشر گزاشت که 1 یا 2 میل نوک اسلحه بالا بیا د ؟اگه این کار جواب بده خیلی بهتره چون خودم تا بحال 2 تا دوربین رو بخاطر شیم گزاری خراب کردم شیم گزاری تا 2 لایه خوبه اما اگه بیشتر بشه یه سطح نا مناسب زیر دوربین بوجود میاره که باعث فرو رفتگی رویه دوربین میشه
منتظر نضرات دوستان هستیم
آقا مصطفی کار جالبیه اگه میشه چند تا عکس هم بزارید تا مطلب بهتر روشن بشه
ممنونم

با سلام خدمت دوستان
من برای شیم گزاری یه تیکه پارچه با چسب آهن به نیمه پایین و بالای پایه عقب چسبوندم (دقیقا شبیه پارچه چسبیده به پایه نو) با این کار عقب دوربین بالاتر اومد و به تمام سطح درگیر با پایه به یه اندازه فشار وارد میشه اینجوری شاید فرو رفته گی رو دوربین هم بوجود نیاد.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - eternal - 2011-09-06 01:55 PM

سلام خدمت دوستان عزیز
من یه دوربین قدیمی دارم فکر کنم مال جنگ جهانی دوم باشه ظاهرا آلمانی هست نمیدونم چه جوری باید تنظیمش کرد!!! سیستمش با دوربین های امروزی متفاوته!! میخوام نصبش کنم روی 350.
اگر کسی ازین دوربین سر در میاره منو راهنمایی کنه واسه تنظیم کردنش با تشکر
[attachment=521][attachment=522][attachment=523]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - craftsman - 2011-09-06 02:04 PM

این دوربین مئوپتا هست که برای تفنگهای شکاری میشه استفاده کرد و دوربین خوبیه بدنه و رینگهاشم بنظر میرسه فولادی باشه اما روی 350 به احتمال بسیار زیاد خراب میشه
بجاش بهتره یه دوربین گاموی 32*4 ارزون قیمت که داخل یه پکیچ پلاستیکیه یا لئوپپولد با همین مشخصات رو تهیه کنید قیمتشم سی چهل تومن بیشتر نیست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafa822 - 2011-09-06 02:14 PM

سلام دوست من

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - eternal - 2011-09-06 02:19 PM

ممنون از راهنماییتون ولی گامو 4*32 رو روی 350 بستم و بعد از چند شلیک از تنظیم خارج میشه..گفتم شاید این دوربین روش جواب بده!!! قبلا این دوربین روی 270 بوده.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafa822 - 2011-09-06 02:20 PM

(2011-09-05 08:34 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-09-05 08:23 PM)mostafa822 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-30 08:32 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال:
حالا که واسه قرار دادن دوربین در رنج زیر پایه (طوق عقب شیم میزاریم که عقب دوربین بالا بیاد میشه بر عکس هم عمل کرد ؟
یعنی لوله اسلجه رو بالا بیاریم به این صورت که مثلا 52 یه پیچ قسمت سینه قنداق داره که شاسی تفنگ به قنداق بسته میشه آیا میشه زیر این پیچ یه واشر گزاشت که 1 یا 2 میل نوک اسلحه بالا بیا د ؟اگه این کار جواب بده خیلی بهتره چون خودم تا بحال 2 تا دوربین رو بخاطر شیم گزاری خراب کردم شیم گزاری تا 2 لایه خوبه اما اگه بیشتر بشه یه سطح نا مناسب زیر دوربین بوجود میاره که باعث فرو رفتگی رویه دوربین میشه
منتظر نضرات دوستان هستیم
آقا مصطفی کار جالبیه اگه میشه چند تا عکس هم بزارید تا مطلب بهتر روشن بشه
ممنونم

با سلام خدمت دوستان
من برای شیم گزاری یه تیکه پارچه با چسب آهن به نیمه پایین و بالای پایه عقب چسبوندم (دقیقا شبیه پارچه چسبیده به پایه نو) با این کار عقب دوربین بالاتر اومد و به تمام سطح درگیر با پایه به یه اندازه فشار وارد میشه اینجوری شاید فرو رفته گی رو دوربین هم بوجود نیاد.
آقا مهدی این هم از عکس
تو عکس دوم پایه دوربین که تراش دادم رو گذاشتم چون پایه قبلی یک تیکه بلند بود و فاصله دوربین از تفنگ تقریبا یک سانت بیشتر بوده نسبت به الان

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-09-06 02:59 PM

دوستان بهترین چیز برای شیم گذاری این قوطی های آلومینیومی قرص جوشان هست با ضخامت حدود 1 میل. میتونید کاملا قوس زیری پایه عقب رو با یه لایه اش بپوشونید اینجوری فشار یکنواخت تقسیم میشه.Khansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - craftsman - 2011-09-06 03:19 PM

eternal عزيز
يكي از دوستان همين دوربين رو روي52 بسته و فعلا هم مشكلي نداشته خودم روي 350 بستم هرچند مدت زيادي نيست اما با مكانيزم ساده اي كه داره فكر نميكنم خيلي آسيب پذير باشه اين دوربينها دو مدل هستند يه مدل حدود90 تومنه يه مدل ديگه كه كوچيك و ساده تره حدود 30-40 تومن و منظور من اين دوربين دومه اگه بتونم عكسشو ميزارم
دوربيني مئوپتا درسته روي 270 بوده و ممكنه ده ها سال كار كنه اما لگد تفنگ بادي فنري داستانش چيز ديگه ايه كه شايد نياز به يه تاپيك جداگانه داره
چون اين دوربين بنظرم حيفه خراب بشه اينو ميگم
الان عجله دارم براي رفتن وقتي بيام توضيحات كاملتري خدمتتون ارائه ميكنمKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - eternal - 2011-09-06 04:11 PM

(2011-09-06 03:19 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
eternal عزيز
يكي از دوستان همين دوربين رو روي52 بسته و فعلا هم مشكلي نداشته خودم روي 350 بستم هرچند مدت زيادي نيست اما با مكانيزم ساده اي كه داره فكر نميكنم خيلي آسيب پذير باشه اين دوربينها دو مدل هستند يه مدل حدود90 تومنه يه مدل ديگه كه كوچيك و ساده تره حدود 30-40 تومن و منظور من اين دوربين دومه اگه بتونم عكسشو ميزارم
دوربيني مئوپتا درسته روي 270 بوده و ممكنه ده ها سال كار كنه اما لگد تفنگ بادي فنري داستانش چيز ديگه ايه كه شايد نياز به يه تاپيك جداگانه داره
چون اين دوربين بنظرم حيفه خراب بشه اينو ميگم
الان عجله دارم براي رفتن وقتي بيام توضيحات كاملتري خدمتتون ارائه ميكنمKhansariha (8)

ممنون دوست عزیز متوجه هستم
الان واشر پیستون رو تعویض کردم دقتش بهتر شد!!! من فکر میکردم دوربین بهم میریزه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farshad46pi - 2011-09-08 09:51 AM

دوستان عزیز آیا پایه یک تکه بهتر از دو تکه نیست؟