شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-27 12:12 AM

(2011-08-21 11:53 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-21 11:47 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس علی جان اینطور میشه گفت که هرچه صفر دوم دوربین بیشتر بشه صفر اول کمتر میشه و فاصله بین صفر اول و صفر دوم بیشتر میشه درسته ؟
کاملا درسته عزیز Khansariha (256)
مهدی جان ببخشید بار اول اخر جمله شما را خوب ندیده بودم و گفتم کاملا درسته در صورتی که قسمت دوم جمله نه درست نیست یعنی با افزایش 0 دوم و در نتیجه کم شدن 0 اول این دو صفر بهم نزدیک میشوند و فاصله شون کم میشود و نه زیاد لذا الان اون جمله را ویرایش میکنم . ببخشید مهدی جان Khansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rabinhood - 2011-08-29 02:16 PM

(2011-08-27 12:12 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-21 11:53 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-21 11:47 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس علی جان اینطور میشه گفت که هرچه صفر دوم دوربین بیشتر بشه صفر اول کمتر میشه و فاصله بین صفر اول و صفر دوم بیشتر میشه درسته ؟
کاملا درسته عزیز Khansariha (256)
مهدی جان ببخشید بار اول اخر جمله شما را خوب ندیده بودم و گفتم کاملا درسته در صورتی که قسمت دوم جمله نه درست نیست یعنی با افزایش 0 دوم و در نتیجه کم شدن 0 اول این دو صفر بهم نزدیک میشوند و فاصله شون کم میشود و نه زیاد لذا الان اون جمله را ویرایش میکنم . ببخشید مهدی جان Khansariha (48)
سلام خال زن عزیز
من واقعا از توضیحات کامل و بیان ساده تون استفاده میکنم تصاویر هم خیلی به درک مطلب کمک میکنن. بخواطر همه زحمتی که برای ما میکشید خیلی خیلی متشکرم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-29 02:25 PM

ممنون رابینهود جان (rabinhood) انجام وظیفه کردیم Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-08-29 08:32 PM

(2011-08-29 02:25 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون رابینهود جان (rabinhood) انجام وظیفه کردیم Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)

علی جان اون پست رو من ارسال کردم نه مهدی جان ..
یه نکته اینجا هست مگه هرچی صفر دوم بیشتر بشه سر دوربین بالاتر نمیاد ؟ خب پس باید هنگام شلیک ساچمه با ارتفاع بیشتری شلیک بشه و این باعث میشه که صفر دوم بیشتر بشه ... پس از صحبت شما میشه نتیجه گرفت من اشتباه کردم بین صفر اول و دوم .. منظور من از صفر اول همون نقطه ای بود که دوربین رو رو صفر میکنی ..دوصورتی که اون صفر دوم نامیده میشه نه صفر اول Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-30 08:32 PM

یه سوال:
حالا که واسه قرار دادن دوربین در رنج زیر پایه (طوق عقب شیم میزاریم که عقب دوربین بالا بیاد میشه بر عکس هم عمل کرد ؟
یعنی لوله اسلجه رو بالا بیاریم به این صورت که مثلا 52 یه پیچ قسمت سینه قنداق داره که شاسی تفنگ به قنداق بسته میشه آیا میشه زیر این پیچ یه واشر گزاشت که 1 یا 2 میل نوک اسلحه بالا بیا د ؟اگه این کار جواب بده خیلی بهتره چون خودم تا بحال 2 تا دوربین رو بخاطر شیم گزاری خراب کردم شیم گزاری تا 2 لایه خوبه اما اگه بیشتر بشه یه سطح نا مناسب زیر دوربین بوجود میاره که باعث فرو رفتگی رویه دوربین میشه
منتظر نضرات دوستان هستیم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-30 09:49 PM

(2011-08-29 08:32 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-29 02:25 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

علی جان اون پست رو من ارسال کردم نه مهدی جان ..
یه نکته اینجا هست مگه هرچی صفر دوم بیشتر بشه سر دوربین بالاتر نمیاد ؟ خب پس باید هنگام شلیک ساچمه با ارتفاع بیشتری شلیک بشه و این باعث میشه که صفر دوم بیشتر بشه ... پس از صحبت شما میشه نتیجه گرفت من اشتباه کردم بین صفر اول و دوم .. منظور من از صفر اول همون نقطه ای بود که دوربین رو رو صفر میکنی ..دوصورتی که اون صفر دوم نامیده میشه نه صفر اول Khansariha (8)
عبدالرحمن جان ببخشید که پست شما را اشتباها آقا مهدی خاندم Khansariha (8)
اما عبدالرحمن جان صفر دوم اونی هست که به لوله نزدیک است (معمولا حدود 8 تا 12 متری هست)
و صفر اول و اصلی همونی هست که شما روی اهداف صفر میکنید و از شما دورتر است (معمولا 30 تا 60 متر هست )
در ضمن وقتی صفر دوم دورتر بشه یعنی سر دوربین بالاتر اومده Khansariha (214)

(2011-08-30 08:32 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال:
حالا که واسه قرار دادن دوربین در رنج زیر پایه (طوق عقب شیم میزاریم که عقب دوربین بالا بیاد میشه بر عکس هم عمل کرد ؟
یعنی لوله اسلجه رو بالا بیاریم به این صورت که مثلا 52 یه پیچ قسمت سینه قنداق داره که شاسی تفنگ به قنداق بسته میشه آیا میشه زیر این پیچ یه واشر گزاشت که 1 یا 2 میل نوک اسلحه بالا بیا د ؟اگه این کار جواب بده خیلی بهتره چون خودم تا بحال 2 تا دوربین رو بخاطر شیم گزاری خراب کردم شیم گزاری تا 2 لایه خوبه اما اگه بیشتر بشه یه سطح نا مناسب زیر دوربین بوجود میاره که باعث فرو رفتگی رویه دوربین میشه
منتظر نضرات دوستان هستیم
مهدی جان اگر شما بدنه دوربین را از قنداق بالا بیارید این کار باعث زاویه دارتر شدن لوله با دوربین نمیشه چون به همان اندازه بدنه یا مقر دوربین بالا میره مشکل سر اینه که مقر دوربین (همونی که پایه دوربین روش بسته میشه ) کاملا موازی بدنه طراحی شده
[تصویر: _1582_1591_1583_1740_1583_1583_1608_1585...1606_2.jpg]
بنظرم مهدی جان شما کمی با شتاب کار انجام میدی خخخخخخ (شوخی میکنم)
البته میتونی پایه را ببری تراشکار و قسمت جلوی دوربین همان نیم دایره زیری را کمی عمیقتر کنی تا دوربین کمی به سمت پائین شیب پیدا کنه البته در اینصورت بدیهی است که در روی دوربین طوق جلوی و بالائی کمی شیم گذاری هم لازمه تا دوربین در طوق جلو لق نزند Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - abbasi - 2011-08-30 11:18 PM

خوب میبخشید اساتید گرامی
مگه شما چقدر میخواین دوربین شیب داشته باشه ؟؟؟
همین کارو با تنظیم رتیل دوربین میشه انجام داد
فکر میکنم اون شیم گذاری هم واسه اینکه زیاد رتیل دوربین رو پایین نیاریم به جا اینکه 5دور طبلکو بچرخونیم تا رتیل دوربین بیاد پایین با شیم گذاری 2دور چرخوندن کفایت میکنه
.... ؟؟؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-08-30 11:42 PM

عباسی جان چرا نیاز به شیم گذاری هست من خودم دوربین 6-24*50 گامو رو میخاستم رو 130 متری صفر کنم تبلکها رو تا اخر اوردم بالا اما از یه حدی دیگه بالاتر نیومد و طبلک همینجور ازاد میچرخید .. در این زمان نیاز به شیم گذاری داره Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-31 09:19 AM

(2011-08-30 11:18 PM)abbasi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب میبخشید اساتید گرامی
مگه شما چقدر میخواین دوربین شیب داشته باشه ؟؟؟
همین کارو با تنظیم رتیل دوربین میشه انجام داد
فکر میکنم اون شیم گذاری هم واسه اینکه زیاد رتیل دوربین رو پایین نیاریم به جا اینکه 5دور طبلکو بچرخونیم تا رتیل دوربین بیاد پایین با شیم گذاری 2دور چرخوندن کفایت میکنه
.... ؟؟؟؟؟؟
عباسی جان بطور کلی برای فنریها که افت ساچمه هایش زیاده شیم گذاری یا اصلاح و تغییر پایه دوربین لازم میشه مگر اینکه بیشتر از 20 تا 30 متر برای صفر کردن دوربین لازم نداشته باشیم که در اینصورت ممکنه با up کردن نهایت طبلک به این امکان برسیم .
البته انتظار از تحمل و جابجا نشدن عدسی زیر طبلک هم نباید داشته باشیم چون بدجوری عدسی شل میشه . فعلا Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafa822 - 2011-09-05 08:23 PM

(2011-08-30 08:32 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال:
منتظر نضرات دوستان هستیم

با سلام خدمت دوستان
من برای شیم گزاری یه تیکه پارچه با چسب آهن به نیمه پایین و بالای پایه عقب چسبوندم (دقیقا شبیه پارچه چسبیده به پایه نو) با این کار عقب دوربین بالاتر اومد و به تمام سطح درگیر با پایه به یه اندازه فشار وارد میشه اینجوری شاید فرو رفته گی رو دوربین هم بوجود نیاد.