شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esmaeil1356 - 2011-03-28 08:16 AM

دوست عزيز
براي اينكه بفهمي مشكل از كدومه بايد تست كني مثلا آيا تفنگت بدون دوربين و با مگسك هم مشكل شليك داره يا نه اگه نداره و با مگسك دقيق ميزنه اسلحه مشكل نداره و در ضمن شما از پايه دو تيكه استفاده ميكني يا يتيكه از از پايه دوتيكه استفاده ميكني حتما پايه رو عوض كن من هم با پايه دوتيكه اين مشكل رو داشتم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrshad - 2011-03-28 10:10 AM

دیانا جون اگه پایت یه تیکه هست برعکس ببندش و اگه دوتیکه هست جابجاشون کن ببین قضیه فرق میکنه یا نه.
اگه فرق کرد پایه دوربین خرابه.
اگه نه دوربین و در اخر تفنگ.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Diana52 - 2011-03-28 03:08 PM

سلام به همه دوستان گل در این فروم صمیمیKhansariha (8)

همونطور که گفتم یک 350 هم دارم که پایه و دوربین یک تکش عینا همینی هست که روی گامو بستم و از روی دیانا باز کردم و روی این شادو هزار بستم ولی بازم همون آش و همون کاسه هست و حتی با مگسک هم پایین میزنه Khansariha (366)Khansariha (366)Khansariha (366)
واقعا دیگه رفته رو اعصابم.

با این تفاسیر چاره ای جز فروختن یا تعویض اسلحه نیست و دیگه خیلی ببخشید حالم از گامو داره بهم میخوره واقعا یک قنداق دیانا میرزه به کل هیکل این شادو 1000 و با چیزایی که ازش خوندم که کپ سلاح هم پلاستیکی هست و اگر بشکنه دیگه گیر نمیاد بهترین راه اینه که تا کار دستم نداده برم عوضش کنم یا کلا بفروشم بره ، هنوز باهاش 100 تا ساچمه نزدم باید کلی حتما ازش کم بشه تا بخرنش Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (94)Khansariha (94)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - craftsman - 2011-03-28 06:07 PM

diana52دوست عزيز قبل از رد كردن تفنگ: تيرهاي ديگه با مارك و وزنهاي ديگه رو هم امتحان كرديد؟شايد با عوض كردن تير دقيقتر بزنه؟اينكه پرت ميزنه در 4.5 ممكنه بعلت سرعت زياد تير و سبك بودن تير يا كيفيت پايين تير باشه اينقدر زود براي ضرر كردن عجله نكنيد!از نظر دقت بايد گفت نبايد انتظاري كه از ديانا داريد از گامو هم داشته باشيد اما حتما تيرهاي ديگه رو هم تست كنيد شايد با تير خاص و وزن خاص دقت خوبي به شما بده مثلا پروهانتر پرو مگنوم يا اچ ان يا تيرهاي ديگه اگه امكانش رو داريد از هر مارك تير چن تا دونه رو تست كنيد ترجيحا تير سنگينتر.ضمنا بررسي كنيد پيچ اتصال لوله به سيلندر شل نشده باشه و لوله لقي نداشته باشه يه آچار كشي كنيد بد نيست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Diana52 - 2011-03-28 10:09 PM

(2011-03-28 06:07 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
diana52دوست عزيز قبل از رد كردن تفنگ: تيرهاي ديگه با مارك و وزنهاي ديگه رو هم امتحان كرديد؟شايد با عوض كردن تير دقيقتر بزنه؟اينكه پرت ميزنه در 4.5 ممكنه بعلت سرعت زياد تير و سبك بودن تير يا كيفيت پايين تير باشه اينقدر زود براي ضرر كردن عجله نكنيد!از نظر دقت بايد گفت نبايد انتظاري كه از ديانا داريد از گامو هم داشته باشيد اما حتما تيرهاي ديگه رو هم تست كنيد شايد با تير خاص و وزن خاص دقت خوبي به شما بده مثلا پروهانتر پرو مگنوم يا اچ ان يا تيرهاي ديگه اگه امكانش رو داريد از هر مارك تير چن تا دونه رو تست كنيد ترجيحا تير سنگينتر.ضمنا بررسي كنيد پيچ اتصال لوله به سيلندر شل نشده باشه و لوله لقي نداشته باشه يه آچار كشي كنيد بد نيست

سلام

ممنون از راهنماییتون.والا شیراز زیاد تنوع ساچمه نیست مثل تهران باید ببینم چیا گیرم میاد.بعد اینکه ساچمه ای شما فرمودید وزنشون چقدره ؟؟ اینی که دارم 7.7 گرین هست و سر تخت هم هست .اگر فقط پرت میزد میشد به این نتیجه رسید که ممکنه با تعویض ساچمه حل بشه اما موضوع اینجاست که هم پایین میزنه و هم پرت بعد یک چیزی میگم شاید واقعا خندتون بگیره با 350 که شلیک میکنم انقدر لگد نداره که این داره یعنی با اون شلیک میکنم اصلا دستم تکون نمیخوره بعد شلیک اما با این انگار با گلوله زنی 270 شلیک کردم قشنگ تکون میخوره.هر چند یکبار روی پایه هم ثابتش کردم و شلیک کردم بازم پایین میزنه Khansariha (106)Khansariha (106)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-03-31 10:03 PM

من ميخواستم يه whisper 4.5 بگيرم خوب شدهمچين غلطي نكردم يه ديانا27 بگيرم ماشه اش مي ازره به هيكل ويسپر
كلا تو اروپامحصولات كشورهايي مثل اسپانيا وايتاليا غيرازچند موردمالي نيستند والمان وانگليس حرف اول وميزنند بيچاره شركت
bsa كه باگامو جوينت شد ابروخودشو برد گامو cfx روبه جاي polaris ميندازن به خلق اله يا ساچمه هاي گامو رو توي
قوطي bsa ميكنند2برابر ميفروشنKhansariha (367)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sh-a - 2011-04-01 09:40 PM

من میخوام دوربینم برای 35 متر صفر بشه ولی جا و مکانش رو ندارم و حداکثر 25متر طول حیاط هست . میخواستم بدونم اگر در مثلا 25 متری صفر بشه درجه بالای دوربین رو چقدر باید به بالا یا پاوین ببرم تا تقریبا نزدیک 35 صفر باشه ؟

ممنون میشم راهنمائی کنید
من میخوام دوربینم برای 35 متر صفر بشه ولی جا و مکانش رو ندارم و حداکثر 25متر طول حیاط هست . میخواستم بدونم اگر در مثلا 25 متری صفر بشه درجه بالای دوربین رو چقدر باید به بالا یا پاوین ببرم تا تقریبا نزدیک 35 صفر باشه ؟

ممنون میشم راهنمائی کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-04-03 11:15 AM

(2011-04-01 09:40 PM)sh-a نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون میشم راهنمائی کنید

ممنون میشم راهنمائی کنید
سلام دوست من
همینطوری نمیشه گفت عزیز چون بستگی به مقیاس داده شده هر کلیک طبلک دوربین شما داره که در همین تاپیک توضیح کامل آن داده شده و اون هم باز بستگی به انتخاب زوم دوربین شما داره (اگر زوم دار است) حتی اگر با محاسبه دقیق انجام بدی باز هم باید عملی تست کنی پس بهتره یک مسافت35 متری پیدا کنید و عملی انجام بدین باز اگر اسرار به این کار دارید اعداد روی طبلک را ذکر کن تا بتوان محاسبه کرد عزیز Khansariha (214)

جهت اطلاع شما هم عرض کنم که میتوان از میل داتها برای مسافتهای مختلف یک جدول تنظیمی را بخاطر سپرد یا ثبت کرد Khansariha (256)
یک مثال از خودم میزنم
الان دوربین تفنگ من روی 30 متر صفر گشته (6-24*50 هست) و اگر با زوم 10 برابری برای افزایش حدودی 10 متر مثلا هدف 40 متری باشد آنوقت نزدیک به یک(کمی کمتر از یک) میل دات + را بالا میبرم و برای 50 متری هم 2.5 میل دات و برای 60 متری حدود 4 میل دات بالا میبرم خوب این برای زوم 10 بدست آمده و اگر از زوم مثلا 6 استفاده کنم نزدیک به 1/2 این محاسبات میل داتها کاسته میشه و برعکس اگر از زومهای بالاتر مثلا 20 استفاده کنم دوبرابر این میل داتها را باید در نظر بگیرم و اینها را با تست کردن و با یک نوع ساچمه (پرو مگنوم ) بدست آوردم و بدیهی است هر مدل ساچمه هم جدول خودشو خواهد داشت . فعلا Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-04-03 01:37 PM

(2011-04-03 01:09 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه بشه یه جدول طراحی کرد خیلی عالی میشه.
شاید زحمتش بیفته رو دوش علی اقا که این مئت هم معلومه حسابی استراحت کردن[تصویر: 000203FB.gif]
جلال جان شما که خود استادید داداش چوب کاری نکنید عزیز Khansariha (256)
ولی جلال جان اینو دوستان باید در نظر بگیرند چنین جداولی برای فقط یک نوع تفنگ با کالیبر مشخص و دوربین معلوم با زوم معلوم و یک نوع ساچمه خواهد بود و بدیهی است تغیر هرکدام از این پارامترها یک جدول دیگه ای را بدست خواهد داد. که فکر کنم یک دفتر مشق حداقل 40 برگی بشه بقول مهدی عزیز خخخخخخخخ Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-04-05 12:32 PM

دوستان مجددا سلام با مطالعه صفحات قبلی این تاپیک متوجه شدم که بعضی از دوستان عزیز در ایام نوروز با کمی سئوال در بستن دوربین روبرو بودند البته احتمالا الان مشکلی ندارند ولی خوب توی اون ایام که من لاگین نبودم بر خودم وظیفه دونستم جبران مافات کنم Khansariha (8)
دوستان توی سفر یک فرصتی شد که دوربین جدید لیپرزم را روی تفنگم ببندم و برای من هم تجربه جدیدی حاصل شد که مختصر شرح میدم
ابتدا دوربین قبلیمو که تاسکو بود را با پایه و دست نخورده باز کردم و یک پایه جدید را مطابق عکس روی مقر دوربین بستم
طریقه بیرون دادن مقدارکمی پیچ استپ توسط آچار آلنی و شل کردن تمامی پیچهای پایه
[تصویر: DSC00181.jpg]

قرار دادن پایه دوربین روی مقر تفنگ طوری که پیچ استپ درون حفره و سوراخ مربوطه روی مقر قرار گیرد (البته اینجا در صورت نیاز برای بیشتر عقب آمدن دوربین میتوان پایه را چرخاند و سروته کرد)
[تصویر: DSC00180.jpg]

پیچها را به آرامی سفت کردم
[تصویر: DSC00183.jpg]

دقت شود که پیچ استپ (عمودی) نیاز به سفت کردن زیاد ندارد در حدی که احساس شود به کف سوراخ رسیده است
[تصویر: DSC00182.jpg]

یک نکته : همانطور که قبلا هم اشاره کردم این مهمه که طبلکها در حد وسط رنج باشند و این لیپرز طبلک افقی Windage را یکی قبلا چرخانده بود تقریبا تمامیش بسته بود و کل ریتایکل وقتی که از عقب وکمی دورتر نگاه میکردی بسمت چپ تیوپ یا بدنه بود و این باعث میشد تراز کردنش را بهم بزند . خوب حدود 6.5 دور کل چرخشش بود که در حد وسط یعنی 3.5 دور روی صفر و وسط قرارش دادم و درست شد و بقیه ماجرای تراز انجام شد.

خوب دوستان تمامی مراحل بعدی دقیقا طبق روشهای گفته شده ادامه پیدا کرد تا به این مشکل رسیدم یعنی اولین شلیک در فاصله 12 متری(صفر دوم) روی هدف و مشاهده اختلاف حدود 20 سانتی برخورد ساچمه در پائین هدف درست مانند تاسکوم شده بود و آنگاه بود که مجبور شدم دوباره تمامی دوربین را باز کنم و مقداری اصلاح ارتفاع روی طوق عقبی و زیر تیوپ یا بدنه دوربین قرار بدم از آنجائی که تجربه قبلی را داشتم میدانستم باید برشها دقیقا چه وضعیتی داشته باشند تا کمی عقب دوربین بالا بیاد و دقت شود که برش نوار تیپ زیری باید کوچکتر باشد وگرنه بدنه دوربین داخل طوق جا نمیگیره (مهمه)
جهت اطلاع:در صورتی که شلیک شما نیاز به رفتن به راست را داشته باشد میتوان نوار برشی دوم و روئی را کمی به چپ تیوپ یا بدنه دوربین برد که در آن صورت عقب دوربین کمی به راست مایل میشود و شلیک هم به راست خواهد رفت و بر عکسش هم شلیک شما را به چپ خواهد برد است.

[تصویر: DSC00178.jpg]

باید دقت شود تمامی پیچها از هردو طرف یکسان و دهانه باز مانده بین طوقها یا بستها با یک فاصله باشند و هیچگونه اضافه ای هم بیرون نداشته باشد
[تصویر: DSC00176.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به این عکس دقت کنید شلیک اول در پائین قرار گرفته (انگشت شست من ) و بعد از اصلاح توسط دو تیکه بریده شده نوار تیپ در زیر طوقها بدون هیچ تغیری در طبلکها شلیک به بالا آمده و نزدیک هدف نشسته یعنی در رنج تازه قرار گرفته که بعدا با دوسه شلیک کاملا در 30 متری صفر گشت (البته الان این فاصله 12 متری هست یعنی صفر دوم ) . Khansariha (256)
[تصویر: DSC00157.jpg]