شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - golpesar - 2011-08-13 10:39 PM

دوستان چون اینجا (بندرعباس) هوا خیلی گرمه من نمیتونم برم یه گروپ اساسی بگیرم ولی تو خونه رو 8 متر دقیق صفرش کردم بطوری که همه تیرا میخوره روهم ولی از درب بالکن که به 40 متری شلیک میکنم توی یه سیبل 70*70 سانتی اصلا نمیخوره. به نظرتون منطقیه؟ البته اینو هم بگم که تراز شلیک نمیکنم و سیبلم یه 4 متری پایینتر از موقعیت خودمه.Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-13 11:37 PM

(2011-08-13 10:39 PM)golpesar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چون اینجا (بندرعباس) هوا خیلی گرمه من نمیتونم برم یه گروپ اساسی بگیرم ولی تو خونه رو 8 متر دقیق صفرش کردم بطوری که همه تیرا میخوره روهم ولی از درب بالکن که به 40 متری شلیک میکنم توی یه سیبل 70*70 سانتی اصلا نمیخوره. به نظرتون منطقیه؟ البته اینو هم بگم که تراز شلیک نمیکنم و سیبلم یه 4 متری پایینتر از موقعیت خودمه.Khansariha (226)
میثم جان شما خیلی راحت میتونی یک سنگ یا جسم کوچک را روی زمین خاکی در همون فاصله 40 متری هدف بگیری و شلیک کنی خیلی واضح و راحت متوجه میشوی ساچمه کجا میخوره
البته بدونید هرچه صفر دوم شما به خودتان نزدیکتر باشه صفر اول از شما دور میشه مثلا برای 54 خودم که الان تو 45 متری صفره ، صفره دومش 10 متر هست و اگر من مثل شما به 8 متر برسونمش میدونم صفر اولش حدود 50 متر میشود البته مثال تفنگ خودم را گفتم راحت متوجه بشید دوست من . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amir74 - 2011-08-13 11:41 PM

ما که اخرشم نفهمیدیم صفر دوم چیه!دوستان کمک کنید اینم به سلامتی یاد بگیریم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-13 11:47 PM

(2011-08-13 09:09 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی آقا امروز رفتم تویه کار صفر دوربین در 40متر!!!!!!!! چکارها که نکردم اول با 2 لایه شیم شروع کردم 20 سانت زیر میزد بعدش شد 3 لایه بازم تقریبا 15 سانت زیر میزد بعدش شد 4 لایه !!!!!!!!!خخخخخخ اما متوجه شدم که به علت ناموزون بودن زیر تیوپ دوربین مقداری دوربین فرو رفتگی ایجاد شده بود که حسابی اعصابم داغون شد پایه 2 تیکه رو هم امتحان کردم نتیجه نداد ...پایه 1 تیکه رو برعکسش کردم بازم نتیجه نداد
القصه .....آخرش شد 4 لایه تازه با 113تیکی که طبلک بالا رو چرخوندم تیر ها به هدف میخورد
در 40 متری گروپ 5 سانتی با bsa تحویل داد که گمون نکنم دیگه از این بهتر بشه
خلاصه یکی فرو رفتگیه دوربین خیلی ناراحتم کرد با اینکه اصلا پیچهاشو زیاد سفت نکرده بودم و یکی هم این عیب تویه 52 که نمیدونم چرا با پایه و دوربین مشکل دارهKhansariha (214)
مهدی جان برادر عزیز من که نگفتم همه صفر کردن با شیمگذاری باشه یه حدی که طوقها اجازه میده بعدش باید بری سراغ طبلکهاببینم با چی شیمگذاری کردی اگر با نوار تیبهای دوچرخه که خودم هم گداشتم خوبه بنطرم اینها کمی نرمند و جلوگیری میکنند از فرو رفتگی احتمالی بعدش هم اون قسمت خالی بوده که فرو رفته و قسمتهای که عدسی داره کمی محکمتره البته میگم نباید خیلی هم سفتش میکردی بهر صورت چیزی نشده و مهم هم نیست چون دیده نمیشه و تاثیری هم نداره بدل نگیر عزیز Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-14 12:37 AM

ممنونم علی آقا نه بابا اصلا راه نمیداد هرچی لایه اضافه میکردم اثر نداشت آخرش 4 تا شد تازه اونم با بالایه 100کلیک چرخش طبلک !!!!!1یعنی بیشتر از یک دور !!!!!!
بحر حال بخیر گزشت ممنونم از حوصله شما
علی ۀقا چطوره که بجایه شیم گزاری بریم تویه کار سوهان کاری پایه و تنظیم کردنش با یه رینگ ؟منظورم اینه که برایه دوربین من و شما که پایین و چپ میزنه یه رینگ بسازیم که 3میل بالا و مقداری هم به راست بیاره مطمئنا اینجوری مشکل فرو رفتگی تیوپ پیش نمیاد چون زیر دوربین فیکس میشه!!!!Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-14 11:01 AM

ممنون مهدی جان
البته پیشنهاد بدی نیست ولی لازم میشه که (البته برای اونهای که مشکل دارند) یک نیم طوق آلومینیومی برای پایه دوربین (قسمت عقب) بسازیم و یا کمی بدیم تراشکار یک لایه از نیم طوق (فقط از نیمه بالا) برداره اینجوری قدرت مانور و جابجائی تیوپ دوربین هم بیشتر میشه . چطوره Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-14 12:42 PM

بچه ها اين قضيه پايين زدن معروف هست به barrel droop كه تو مدلهاي 48-52-54 ديانا بيش از بقيه ديده ميشه ومن هم خودم تو 52 خودم شيمگذاري كردم ومشكل حل شد.
اقا مهدي اگه پايه دوربينت لئوپولد 4 پيچ است اون بلنده وبه دردت نميخوره بايد يه پايه كوتاهتر مثلا من گامو 3پيچ انداختم وبايه شيمگذاري مختصرمشكل حل شد چون خودمم لئوپولد4پيچ رو روش امتحان كردم وبا شيمگذاري هم جواب نداد مطمئن باش با يه پايه كوتاهترمشكل حل ميشهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - golpesar - 2011-08-15 09:29 PM

(2011-08-13 11:37 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-13 10:39 PM)golpesar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میثم جان شما خیلی راحت میتونی یک سنگ یا جسم کوچک را روی زمین خاکی در همون فاصله 40 متری هدف بگیری و شلیک کنی خیلی واضح و راحت متوجه میشوی ساچمه کجا میخوره
البته بدونید هرچه صفر دوم شما به خودتان نزدیکتر باشه صفر اول از شما دور میشه مثلا برای 54 خودم که الان تو 45 متری صفره ، صفره دومش 10 متر هست و اگر من مثل شما به 8 متر برسونمش میدونم صفر دومش حدود 50 متر میشود البته مثال تفنگ خودم را گفتم راحت متوجه بشید دوست من . Khansariha (214)

ممنون دوست من. ولی صحبتم اینه که اگه من صفر اولم توی 8 متری باشه و به گفته شما صفر دومم حدود 50 یا 60 متر باشه چطور توی 40 متری بیش از 70 سانت خطا میزنه؟!

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-15 11:33 PM

میثم جان گفتم اگر مثل تفنگ من باشه صفر اول ممکنه 50 متر باشه
تازه صفر دوم شما ممکنه حتی 12 متر هم باشه (اونی نزدیکتره صفر دوم هست)
چون در این حالت از 8 متر تا 12 متر هم تقریبا دقیق میزنه برای همین نمیشه با قاطعیت گفت روی 8 متر صفره بهتره یک فاصله حدود 40 متر پیدا کنید و دوربین را صفر کنید بعد تازه ببینید صفر دومش چند متر در میاد (احتمال10 یا 12 متری میشود)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-08-16 11:56 AM

دوستان کلا نظرتون راجع به صفر کردن دوربین با بور سایتر چیه ؟ آیا برای ساچمه ای مثل باراکودا که مسیر مستقیم طولانی تری داره میشه به این روش اعتماد کرد ؟به نظرتون صفر اول رو 20 متر جواب میده؟ممنون میشم هر کی تجربه ای داره بگه.
(2011-08-15 09:29 PM)golpesar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-13 11:37 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته بدونید هرچه صفر دوم شما به خودتان نزدیکتر باشه صفر اول از شما دور میشه مثلا برای 54 خودم که الان تو 45 متری صفره ، صفره دومش 10 متر هست و اگر من مثل شما به 8 متر برسونمش میدونم صفر دومش حدود 50 متر میشود البته مثال تفنگ خودم را گفتم راحت متوجه بشید دوست من . Khansariha (214)

ممنون دوست من. ولی صحبتم اینه که اگه من صفر اولم توی 8 متری باشه و به گفته شما صفر دومم حدود 50 یا 60 متر باشه چطور توی 40 متری بیش از 70 سانت خطا میزنه؟!

دوست عزیز من با تجربه کمی که رو این قضیه دارم بعید میدونم اگه صفر اول شما بین 8 تا 12 متر باشه دومیش 60 ،50 یا حتی 40 باشه. احتمالا باید کمتر از اینها باشه. بهتره روی یه دیوار در فاصله 40 متری اختلاف بین محل هدف گیری وجای خوردن ساچمه رو ببینید.باز فکر می کنم دوستان پیش کسوت بهتر بتونن راهنمایی کنن.