شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aloneboy - 2011-08-12 09:48 PM

(2011-08-12 07:53 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه مگه اينكه با بورسايتر اينكاروبكني كه 100 تومن پولشه!
ببين شما همزمان سعي نكن بالا وپايين و چپ وراست رو تنظيم كني اول يك جهت مثلا بالاوپايين بعد هم چپ وراست. درضمن سيبل بزرگ بزار تا بفهمي كجاش ميخوره با شسمگذاري بايد مشكل پايين زدن حل بشه اين كار روزه نه الان ايشالله فردا صبح پسرخوبKhansariha (8)

البته محسن جان من اين آزمايشو تو روشني هوا انجام دادم و هوا زيادم تاريك نبود ولي اين مشكل رو دارم و خيلي اعصابمو خورد كرد
از ده تا تير كه زدم و بعد از هر تير هم درجه هاي تنظيم دوربين رو جابه جا ميكردم حتي يكيشم به سيبل نخورد
باز اگه دوستان ديگه راه حلي دارن لطفا ارائه بدن چون مطمئنم مشكل خيلي از بچه هاست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shooter2Bt65 - 2011-08-12 10:12 PM

دوست عزیز اگه دوربین شما خیلی پایین میزنه باید به طرف عقب دوربینت شیم بذاری وبعلکس.شما تو ده متری یه سیبل بذار وشلیک بکنید واول خطای چپ یا راست رو تصحیح بکن .یه عکس بذاری کامل میشه راهنمایی کرد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-12 11:53 PM

(2011-08-12 07:05 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم
روشي براي تنظيم اوليه دوربين هست كه حداقل ساچمه شليك شده در محدوده سيبل بخوره تا بشه دوربين رو صفر كرد؟
الان تفنگ رو بردم حياط و سيبل رو در بيشترين فاصله ممكن كه 12 متره و به نظرم يكي از صفرهاي دوربينم بايد در اين حدودا قرار داشته باشه اما هر چي شليك كردم اصلا در محدوده سيبل هم نبود
ديوار پشت سيبل هم كه از بس ساچمه خورده داره رنگش عوض ميشه و اصلا نميشه محل اصابت ساچمه هاي جديد رو از قبلي ها تشخيص داد
حالا ميخواستم بدونم چاره اي براي حل اين مشكل هست؟
البته ممکنه تا الان جواب سئوالتان را گرفته باشید ولی خیلی راحت مشکل شما حل میشود کافیه برید به ص 2 همین تاپیک (آدرس زیر) همین مشکل را داشتم یعنی بعد از بستن دوربین حدود 25 سانت در فاصله 12 متری (صفر دوم ) پائین میزد که بدون دست کاری و فقط بقول دوستمون با شیم گذاری یا بقول خودم با برشهای نوار تیب براحتی مشکل حل شد .
[تصویر: DSC00178.jpg]
برای توضیح کامل این روش به آدرس زیر بروید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - wolfer - 2011-08-12 11:58 PM

(2011-08-12 10:12 PM)Shooter2Bt65 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اگه دوربین شما خیلی پایین میزنه باید به طرف عقب دوربینت شیم بذاری وبعلکس.شما تو ده متری یه سیبل بذار وشلیک بکنید واول خطای چپ یا راست رو تصحیح بکن .یه عکس بذاری کامل میشه راهنمایی کرد

سلام بر دوستان . میگم اگه تفنگ زیاد پایین بزه باید زیره پایه ی عقبی شیم بزاریم یا جلویی.( چون توی صفحه ها ی اول همین تاپیک یکی از دوستان گفته بود زیر پایه ی جلویی باید بزاریم)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-13 12:00 AM

علی آقا پیچ استپ پایه من نوک تیزه این مشکل نداره ؟
ضمنا شما از 2 لایه تیپ استفاده کردین ؟
اگه بخوایم چپ زدنشو اصلاح کنیم و یه لایه طرف چپ بزاریم اونوقت دیگه دوربین تویه طوق جا نمیشه ؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-13 12:12 AM

(2011-08-13 12:00 AM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی آقا پیچ استپ پایه من نوک تیزه این مشکل نداره ؟
ضمنا شما از 2 لایه تیپ استفاده کردین ؟
اگه بخوایم چپ زدنشو اصلاح کنیم و یه لایه طرف چپ بزاریم اونوقت دیگه دوربین تویه طوق جا نمیشه ؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)
چرا مهدی جان 2 لایه هم جا میشود بشرطی که زیریش کوچکتر باشه تا تیوپ یا بدنه دوربین راحت بشینه داخل طوق درست مثل عکسی که در بالا گذاشتم .
بعد از بستن اینطوری میشه (دقت کن که لایه اولی برش کوچکتر از دومی هست )
[تصویر: DSC00176.jpg]
برای چپ زدن کافیه که کمی این دو لایه را متمایل به چپ بدنه دوربین بزارید تا کمی تیوپ بدنه دوربین براست متمایل شود (مقدارش بستگی به شدت چپ زدن داره) Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-13 02:09 PM

(2011-08-12 11:58 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-12 10:12 PM)Shooter2Bt65 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام بر دوستان . میگم اگه تفنگ زیاد پایین بزه باید زیره پایه ی عقبی شیم بزاریم یا جلویی.( چون توی صفحه ها ی اول همین تاپیک یکی از دوستان گفته بود زیر پایه ی جلویی باید بزاریم)Khansariha (8)
اگر اینکار را بکنی دیگه باید رو تخته سیاه تست کنی چون بقدری پائینتر میره که دیگه تیرها توی هیچ کادری دیده نمیشه خخخخخخخ ببخشید که شوخی کردم Khansariha (256)
پر واضح هست که شما وقتی در زیر طوق جلوئی شیم گذاری کنید جلوی دوربین بیشتر بالا میره و در نتیجه انگار لوله را پائینتر بردی یعنی زاویه دو خط دید دوربین و لوله بازتر میشه و از هم دورتر میشوند . باز در خدمتم Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - wolfer - 2011-08-13 07:32 PM

(2011-08-13 02:09 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-12 11:58 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر اینکار را بکنی دیگه باید رو تخته سیاه تست کنی چون بقدری پائینتر میره که دیگه تیرها توی هیچ کادری دیده نمیشه خخخخخخخ ببخشید که شوخی کردم Khansariha (256)
پر واضح هست که شما وقتی در زیر طوق جلوئی شیم گذاری کنید جلوی دوربین بیشتر بالا میره و در نتیجه انگار لوله را پائینتر بردی یعنی زاویه دو خط دید دوربین و لوله بازتر میشه و از هم دورتر میشوند . باز در خدمتم Khansariha (214)
حرف شما درستهKhansariha (8). امروز طبلک های دوربین رو در حالت نرمال قرار دادم یه گروپ گرفتم 10 سانت پایین و 5 سانت راستKhansariha (367)
زیر پایه ی عقبی شیم گذاشتم برای راست زدن هم یه تیکه شیم سمت چپ پایه جلویی گذاشتم . باورم نمی شد دقیقا در وسط سیبل زد. باور کنید با طبلک هم نمی تونستم به این دقت برسونمKhansariha (219)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-13 09:09 PM

علی آقا امروز رفتم تویه کار صفر دوربین در 40متر!!!!!!!! چکارها که نکردم اول با 2 لایه شیم شروع کردم 20 سانت زیر میزد بعدش شد 3 لایه بازم تقریبا 15 سانت زیر میزد بعدش شد 4 لایه !!!!!!!!!خخخخخخ اما متوجه شدم که به علت ناموزون بودن زیر تیوپ دوربین مقداری دوربین فرو رفتگی ایجاد شده بود که حسابی اعصابم داغون شد پایه 2 تیکه رو هم امتحان کردم نتیجه نداد ...پایه 1 تیکه رو برعکسش کردم بازم نتیجه نداد
القصه .....آخرش شد 4 لایه تازه با 113تیکی که طبلک بالا رو چرخوندم تیر ها به هدف میخورد
در 40 متری گروپ 5 سانتی با bsa تحویل داد که گمون نکنم دیگه از این بهتر بشه
خلاصه یکی فرو رفتگیه دوربین خیلی ناراحتم کرد با اینکه اصلا پیچهاشو زیاد سفت نکرده بودم و یکی هم این عیب تویه 52 که نمیدونم چرا با پایه و دوربین مشکل دارهKhansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - persiankiller - 2011-08-13 10:23 PM

مهدی جان منم موقع سفت کردن پیچها الن از دستم در رفتم و یک خش جزیی در حد 2 سانت روی بدنه دوربین افتاد 1 دقیقه سوختم!!ولی بعدش گفتم ولله بابا به فدای سرم!
خوب من اصلا هم از این ورقا نزاشتم زیر دوربینم و دقیق میزنه