شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mirhashemi - 2019-08-21 12:56 PM

سلام دوستان در مورد پایه دوربین های متحرک که از انتقال لگد و ضربه حاصل از شلیک به دوربین جلوگیری میکنه اطلاعاتی دارند؟با توجه به اینکه دوربین متحرک میشه تو دقت تآثیر نمیزاره؟ و اینکه رو دیانا 54 ببندی کارایی داره؟با توجه به اینکه خود 54 دارای ریل و حرکت 2 سانتیمتری هست این پایه دوربین میتونه اون لگد رو مستحلک کنه؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - samani - 2019-08-21 03:29 PM

جالبه تابحال ندیده بودم
من اطلاع دقیق از اینکه چقدر کارشناسی شده اس یا توسط شکارچی های معتبر تست شده یا خیر ندارم
ولی این چیزی که من احساس میکنم نباید کار بده
لگد اسلحه در یک خط مستقیم رو به عقب نیست لول اسلحه به بالا و به سمت عقب حرکت میکنه این زاویه باعث میشه خیلی سریع زیر بوش پایه بر اثر ضربه شل بشه و بعد دیگه دوربین دقت نداره شاید حتی همون حرکت دوربین و ایست ناگهانی که به دوربین میده باعث خراب شدن دوربین بشه مورد دیگه هم هست احتمال داره بعد از شلیک دوربین به چشم و ابرو شکارچی برخورد کنه و...
الان عکس رو بیشتر دقیق شدم شاید این ریل اصلا جهت حرکت دوربین و گرفتن لگد نباشه دقت کنید سمت داخل یکی از میله ها حالت دندانه اس شاید این فقط جهت جلو عقب کردن دوربین برای اشخاص مختلف هست که دید بهتری داشته باشند و در همون نقطه با پیچ یا اهرمی محکم میشه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - saeedkazem - 2020-12-19 03:33 PM

سلام دوستان برای ترازوتنظیم دوربین Leupold طبلک های افقی وعمودی راچطوری باید تنظیم شود ممنون میشم راهمایی کنید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - romin - 2020-12-20 03:03 AM

(2020-12-19 03:33 PM)saeedkazem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان برای ترازوتنظیم دوربین Leupold طبلک های افقی وعمودی راچطوری باید تنظیم شود ممنون میشم راهمایی کنید

سلام بهتره برگردی به صفحه عقب تر که خیلی در موردش نوشته شده

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - fkh - 2021-08-23 09:00 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
میخوام دوربین تفنگ رو تنظیم کنم.کرال مگا هست.دوربین هم بوشنل 3.9.40 هست که عکساشو تو تایپیک دوربین قرار دادم.
دوربین رو تو چند متر صفر کنم؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - fkh - 2021-08-24 06:49 PM

(2021-08-23 09:00 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
میخوام دوربین تفنگ رو تنظیم کنم.کرال مگا هست.دوربین هم بوشنل 3.9.40 هست که عکساشو تو تایپیک دوربین قرار دادم.
دوربین رو تو چند متر صفر کنم؟

ممنون میشم جواب بدین.Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - RezaHatamiHunter - 2021-08-25 04:54 PM

سلام.
چونه براس ضبرن که هسته
تی ماس تی پسین چونن شکر الله ضبرن

توی هر فاصله ای که دوست دارید تنظیم کنید
فقط دوربین روی هر زوم که تغییر بدید بالا و پائین زدن تغییر میکنه.
توی تنظیم کردن خیلی خیلی دقت کنید و با هر زوم که بیشتر کار می کنید تنظیم کنید اینطور خیلی بهتره
قلق گیری هم یادتون نره
اگر توی فاصله کم تنظیم کردید دور تر رو بالا میزنه
اگر فاصله دور تنظیم کردید نزدیک پایین میزنه
باید قلق گیری کنید لرزش دست رو حتما به صفر برسونید (باساپورت تیر اندازی کنید حین تنظیم)البته اون موقع که من دوربین داشتم هیچکدوم از این موارد رو رعایت نمی کردم اما لرزش دست رو بدون ساپورت به نزدیک صفر می رسوندم راحت روی دست ایستاده تنظیم می کردم
بعد از تنظیم قلق گیری می کردم و ...
موفق باشید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - fkh - 2022-01-08 11:29 PM

سلام دوستانم.Khansariha (8)
میخوام دوربین تفنگ رو با پایه جدیدش تنظیم کنم قبلا سیل رو پایین جاده میذاشتم و از داخل پنجره ماشین تیراندازی میکردم فکر میکنم حدودا اختلاف ارتفاع 1 تا 1.5 متری بود.ولی خوب تنظیم نمیشد و پرت و پلا میزد.بنظرتون دلیل پرت و پلا زدن تفاوت ارتفاع بوده؟
ایندفه خواستم تنظیم کنم چجوری تنظیم کنم؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - samani - 2022-01-09 08:24 AM

(2022-01-08 11:29 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستانم.Khansariha (8)
میخوام دوربین تفنگ رو با پایه جدیدش تنظیم کنم قبلا سیل رو پایین جاده میذاشتم و از داخل پنجره ماشین تیراندازی میکردم فکر میکنم حدودا اختلاف ارتفاع 1 تا 1.5 متری بود.ولی خوب تنظیم نمیشد و پرت و پلا میزد.بنظرتون دلیل پرت و پلا زدن تفاوت ارتفاع بوده؟
ایندفه خواستم تنظیم کنم چجوری تنظیم کنم؟

سلام.تا موقع که عوامل محیطی(شیب،باد) یکسان هست نه دلیلی نداره پرت بزنه.شما نرم افزار چیرگان رو توی گوشی نصب کنید شیب رو به وسیله دوربین کاملا بهتون میده.برا صفر کردن بهتره که زاویه نزدیک به صفر باشه.
روز خوش