شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - salehlima - 2017-01-03 10:09 AM

دوستان سلام هرچه فاصله مرکز دوربین تا مرکز کوله کمتر باشه چه تاثیری در تیراندازی داره؟ و دیگر اینکه یک تفنگ ثابت مثل وایراخ 80 با تغییر کالیبر چند سانتیمتر افت ساچمش تغییر میکنه ؟ تو بازه صفر اول و دوم چقدر کیلزونش تغییر میکنه؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - AXA - 2017-01-03 11:49 AM

(2016-10-23 12:44 PM)sadeghhutsan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تفنگ رنجر 1000 که دارم پایه دوربین روش سر میخورد ( بدون اینکه پیچ استوپ رو روش بزارم ) .
پایه دوربینی که دارم مال لئوپولد هستش ، ولی سر پیپ استوپر پیچی نیست که بره داخل سیلندر پیچ بشه ، سرش نوک نیزه ( مثل ساچمه نوک تیز)و کلا 3 میلی متر میره داخل سولاخ سیلندر ! کفایت میکنه و همین کار استوپر پایه دوربین رو انجام میده ؟
حالا به نظرتون یه استوپر جداگانه بخرم و بزارم پشت پایه دوربین؟ استوپر فابریک داره ، چون طول پایه دوربین یه خورده بزرگه نمیزاره که استوپر فابریک روی سوالاخ سیلندر پیچ بشه . باید یه استوپر پیچ آلنی بخرم .
ممنون میشم راهنمایی دقیق بکنید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (48)

سلام کمی نوک پیچ ترمز روبا سوهان یاسنگ بگیرید تا قسمتی که داخل سیلندر میشه بازده بهتری داشته باشه.موفق باشید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - blak - 2017-01-27 06:21 PM

سلام خدمت اساتید محترم.بنده یه دوربین سنتر دارم که روی بوکانیر بستم وقتی تو پانزده متر صفرش میکنم پیچ جلوی دوربینو برای وضوح تصویر میارم روی پانزده یارد و دوربینو صفر میکنم ولی وقتی توی یه فاصله دگه که برای وضوح پیچ جلو رو تغیر میدم مثلا میارم رو پنجاه یارد ساچمه چهار سانت سمت راست میخوره اساتید میدونن مشکل من از چیه.با تشکر

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - romin - 2017-01-27 11:31 PM

(2017-01-27 06:21 PM)blak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید محترم.بنده یه دوربین سنتر دارم که روی بوکانیر بستم وقتی تو پانزده متر صفرش میکنم پیچ جلوی دوربینو برای وضوح تصویر میارم روی پانزده یارد و دوربینو صفر میکنم ولی وقتی توی یه فاصله دگه که برای وضوح پیچ جلو رو تغیر میدم مثلا میارم رو پنجاه یارد ساچمه چهار سانت سمت راست میخوره اساتید میدونن مشکل من از چیه.با تشکر

سلام .. سلاح شما در 50 متر راست می زنه و به احتمال زیاد در 70 خوب و در 90 به چپ .مشکل از تنظیم دوربین و صفر کردن با شیم گذاری بدون استفاده از کلیک است .. تنظیم دوربین با شیم ی مقدار پیچیده است ولی نتیجه مطلوبی داره

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2017-01-28 11:38 AM

(2017-01-27 06:21 PM)blak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این رفتار طبیعی است
در موقع خروج ساچمه از لوله مسیر پروازی ساچمه ابتدا کمی به چپ میره و بعد برمیگرده به مسیر این اتفاق در زیر 20 تا 30 متر هست و معمولا برای اغلب تفنگهای هانتینگ وجود داره و طبیعی هست
اگر مسیر حرکت را در ابتدا دنبال کنیم تقریبا شبیه به این تصویر خواهد بود
[تصویر: 13996953481.jpg]
لذا بهتره از اول روی صفر اول (صفر اصلی) مثلا 35 متر ببندید. فعلا Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehdigorji - 2017-01-28 11:57 AM

دوستان سلام
یک دوربین گامو دارم حدود 10 سال گذشته خریدم ، روی تفنگ چینی 4/5 فنری گذاشتم هرکاری کردم نتونستم صفرش کنم البته اونموع خیلی مبتدی بودم از روی کنجکاور دوربین رو باز کردم و دست زدم به سیمهای رتیکل و شکسته شدن فکر میکردم حک شده باشن ! آیا میشه اونهارو با قطعه دیگه تعویض کرد ؟ تا رتیکل دوباره درست عمل کنه Khansariha (8)
بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین سنتر پوینت روی تفنگ پی سی پی چند متر هست ؟ که بشه تا 100 متری رو بخوبی زد Khansariha (256)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - AXA - 2017-01-28 01:28 PM

(2017-01-28 11:57 AM)mehdigorji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
یک دوربین گامو دارم حدود 10 سال گذشته خریدم ، روی تفنگ چینی 4/5 فنری گذاشتم هرکاری کردم نتونستم صفرش کنم البته اونموع خیلی مبتدی بودم از روی کنجکاور دوربین رو باز کردم و دست زدم به سیمهای رتیکل و شکسته شدن فکر میکردم حک شده باشن ! آیا میشه اونهارو با قطعه دیگه تعویض کرد ؟ تا رتیکل دوباره درست عمل کنه Khansariha (8)
بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین سنتر پوینت روی تفنگ پی سی پی چند متر هست ؟ که بشه تا 100 متری رو بخوبی زد Khansariha (256)
سلام رتیکل هست دربازار،ولی اگر میخواهید خودتان دست بکار بشید....بند بعضی لباسها یانخ دوخت پتو یاهر بندی که پلاستیکی باشه وبهم بافته شده،پیدا کنید،بشکافید وتار نازکی بدست میاد مقاومت خوبی داره وخیلی نازک وخوب جواب میده ولی سوار کردنش رودوربین مهارت میخواد.کدوم شهر هستید،بفرمایید بنده در خدمتم،در خصوصی.موفق باشید
به نظر بنده صفر دوم رو تو ۱۰ الی ۱۲ متر بگیرید
برای زدن هدف در فاصله دور مثل۱۰۰ متر عوامل بسیاری راباید درنظر داشت ومحاسبات دقیق.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - blak - 2017-01-28 07:17 PM

با تشکر از پاسختون فقط من نفهمیدم چی شد اینجوری باشه که فاصله های نزدیکو که نمیشه زد وقتی چهار سانت چپو راست میزنه.ممکنه از پایه باشه چون پایه های دوربین بلندن شیمم زیر دوربین گذاشتم ترازشم کردم دقیق.اگه پایه کوتاه بگیرم ممکنه مشکل حل بشه.ببخشید که مزاحم وقتتون میشم
بازم سلام ببخشید یه چیز یادم امد گفتم از شما اساتید بپرسم نمیدونم حالا سوالم جاش اینجاست یا نه بازم اگه نبود شما ببخشید میخواستم بدونم به نظر شما تفنگ بوکانیرو رو چه فاصله و چه ساچمه ای برای شکار صفر کنم که دگه قرار نباشه دست بهش بزنم بازم ممنونم از این که تجربیاتتونو در اختیار امثال بنده قرار میدید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - amin.faraji - 2017-01-28 10:25 PM

پایه دوربین متوسط مناسب هست واس بوکانیر و تو 50 متر صفر کنید صفر دوم تقریبا میوفته تو 10 متری.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - romin - 2017-01-29 01:51 PM

(2017-01-28 07:17 PM)blak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از پاسختون فقط من نفهمیدم چی شد اینجوری باشه که فاصله های نزدیکو که نمیشه زد وقتی چهار سانت چپو راست میزنه.ممکنه از پایه باشه چون پایه های دوربین بلندن شیمم زیر دوربین گذاشتم ترازشم کردم دقیق.اگه پایه کوتاه بگیرم ممکنه مشکل حل بشه.ببخشید که مزاحم وقتتون میشم
بازم سلام ببخشید یه چیز یادم امد گفتم از شما اساتید بپرسم نمیدونم حالا سوالم جاش اینجاست یا نه بازم اگه نبود شما ببخشید میخواستم بدونم به نظر شما تفنگ بوکانیرو رو چه فاصله و چه ساچمه ای برای شکار صفر کنم که دگه قرار نباشه دست بهش بزنم بازم ممنونم از این که تجربیاتتونو در اختیار امثال بنده قرار میدید

هر دو ترت یا کلیک ها کاملا مساوی در وسط قرار بدید در 12 متری تیر اندازی کنید و در صورت چپ یا راست خوردن از کلیک ها استفاده نکنید و با شیم گذاری دوربین رو تنظیم کنید از نوار دو چرخه استفاده کنید برای شیم گذاری مهم نیست تراز شود یا خیر
دوستان دیگر هم می تونند کمک کنند