شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-05 07:15 AM

(2016-04-04 03:47 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه شما توی زوم بالا نتونی به وضوح برسی روی دقت تاثیر میذاره.آقای کاویان منم سنتر دارم ولی این جور که شما گفتی نیست.حتی تو زوم 16 هم با تنظیم پارالکس تصویر کاملا واضح میده.Khansariha (8)

بله تصوير واضح مي ده ولي دقيقا در يك فاصله خاص (بين چشم و دوربين) و نگاه داشتن سر در اين فاصله خيلي سخته و به چشم هم فشار مياد بابت بسته نگه داشتن چشم ديگر و سعي در ثابت كردن موقعيت! يعني تصاوير دور لنز بقدري محو ميشه كه ديد واضح بسيار سخت ميشه! در صورتي كه در دوربين هاي تصحيح پارالكس ثابت اين مشكل وجود نداره و شما مي تونيد در چند فاصله متغير بين چشم و دوربين، سر را جلو و عقب ببريد بدون اينكه تصوير محو يا مات يا حذف يا غيرشفاف بشه!
راه حلش هم پايين آوردن زوم هست ولي در كل من با دوربين هاي گامو 3-9*40 كه تصحيح پارالكس اتوماتيك در 100 يارد هستند خيلي بيشتر حال كردم تا سنترپوينت خودم كه 270 خريدم و آنتي شوك، ضد گرد و غبار و ضد رطوبت و .... هست!! ضمنا پيچاندن تصحيح پارالكس و زوم در اين سنترپوينت ها اصلا جالب نيست و كمي فشار بايد بياريد كه در نتيجه موقعيت تفنگ روي رست رو هم جابجا مي كنه و نميشه همزمان با ديدن در دوربين اين كارها رو انجام داد و بايد سر رو بلند كرد، تنظيمات زوم و پارالكس رو انجام داد و دوباره چشم توي دوربين گذاشت كه اين ضعف بزرگي هست! ولي در گامو 3-9*40 اين كار به نرمي انجام ميشه!

در مورد سوال دوستمون هم من شخصاً با تصحيح يا عدم تصحيح پارالكس، تغييري در نقطه برخورد مشاهده نكردم البته در فاصله زير 40 متر، بالاتر رو بايد تست بزنم ...

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-04-05 10:32 AM

پس احتمالا مشکل از این سنترپوینت های خاص هست.منم همیشه می گفتم نمی شه جنسی بعد از چند سال قیمتش پایین تر بیاد!!

Khansariha (226)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - garshasb - 2016-04-05 10:58 AM

دوربینی که هر جوری توش نگاه کنید تصویر شفاف میده دوربین پرخطایی هست . حتما باید فاصله و زاویه دید در دوربین را رعایت کرد تا تصویر کاملا دایره و شفاف باشد با مطالبی که عنوان کردید پس حتما با یک دوربین حرفه ای به مشکل خواهید خورد چون به دلیل نداشتن پارالکس دید فقط باید در یک حالت به داخل دوربین نگاه کنید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - key - 2016-04-05 09:30 PM

سلام
جناب patrol من بعد دو هفته به سایت سر زدم و پیام شما رو دیدم. موردی که شما عنوان کردید من توی دوربین خودم ندیدم. تصویر از زوم 6 تا زوم 24 کاملا شفاف هستش و اصلا به مورد تاری تصویر برخورد نکردم. البته هر چقدر زوم بالاتر میره باید بیشتر روی فاصله چشم از عدسی چشمی دقت کنید. بحث پارالکس رو هم که دوستان گفتن. تصویر دوربین خودم رو در زوم 24 میزارم تا ببینید. البته چون دوربین عکاسی من لنز 30 میلیمتری داره و نمیتونستم کامل به دوربین لیپرز نزدیک کنم و چون بدون استفاده از سه پایه و خلاصه با بدبختی عکس گرفتم ( خخخخخخ ) کمی کیفیت تصویر در اثر لرزش دست پایین اومده ولی واقعا کیفیت و شفافیت تصویرش توی زوم 24 خوبه. مجتمع مورد نظر که تصویرش رو گذاشتم حدودا 200 متر از پنجره منزل من فاصله داره. از اعوجاج لبه تصویر مشخصه که پارالکس رو تنظیم نکرده بودم. باز اگه سوالی داشتید مطرح کنید با دوربین خودم مقایسه کنم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-06 07:50 AM

(2016-04-05 10:32 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس احتمالا مشکل از این سنترپوینت های خاص هست.منم همیشه می گفتم نمی شه جنسی بعد از چند سال قیمتش پایین تر بیاد!!

Khansariha (226)

سلام
بر اساس جواب ايميلي كه بدستم رسيد، برخي از توليدات اين شركت 2 ساله كه قطع توليد شده و جالب اينكه پارسال بود كه دوربين هاي سنتر در حجم بالايي وارد كشور شد به قيمت پايين!‌حالا اين دوربين ها از كجا به ناگهان سرازير شد به كشورمون، بنده بي خبرم. اما احتمالا كاهش ناگهاني قيمت بابت همون قطع توليد اين مدل ها بوده است (كه پك طلقي دارند) و اين جديدها كه قيمت كنوني حدود 190 تا 240 دارند در پك هاي كارتني ارائه مي شوند. كليه مجصولات سنتر در چين توليد مي شوند.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kavian - 2016-04-06 10:51 AM

(2012-01-02 12:36 AM)majid1234 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بابک جان اون مثبت و منفی انتهای دوربین(جایی که نگاه میکنید)مربوط به گلویی دوربین جایی که اعداد نوشته شده برای زوم دوربین هستش.اون نوار دندانه دار آخر دوربین رو نباید بچرخونی

اين پست را حين مطالعه پست هاي قديمي مجدداً بالا مي آورم.
مثبت و منفي روي چشمي براي وضوح رتيكل هست و تنظيم با نمره چشم ... اون نوار دندانه دار آخر هم مربوط به پارالكس هست كه بايد تنظيم بشه!
اينگونه پست هاي اشتباه چرا پاك يا ويرايش نمي شوند؟؟؟؟؟؟؟
در پست هاي قبلي، از اينگونه غلط ها زياد ديده مي شود ... از مسئولين سايت بيش از اين انتظار مي رود.

با سپاس

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Patrol - 2016-04-06 09:52 PM

(2016-04-05 09:30 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب patrol من بعد دو هفته به سایت سر زدم و پیام شما رو دیدم. موردی که شما عنوان کردید من توی دوربین خودم ندیدم. تصویر از زوم 6 تا زوم 24 کاملا شفاف هستش و اصلا به مورد تاری تصویر برخورد نکردم. البته هر چقدر زوم بالاتر میره باید بیشتر روی فاصله چشم از عدسی چشمی دقت کنید. بحث پارالکس رو هم که دوستان گفتن. تصویر دوربین خودم رو در زوم 24 میزارم تا ببینید. البته چون دوربین عکاسی من لنز 30 میلیمتری داره و نمیتونستم کامل به دوربین لیپرز نزدیک کنم و چون بدون استفاده از سه پایه و خلاصه با بدبختی عکس گرفتم ( خخخخخخ ) کمی کیفیت تصویر در اثر لرزش دست پایین اومده ولی واقعا کیفیت و شفافیت تصویرش توی زوم 24 خوبه. مجتمع مورد نظر که تصویرش رو گذاشتم حدودا 200 متر از پنجره منزل من فاصله داره. از اعوجاج لبه تصویر مشخصه که پارالکس رو تنظیم نکرده بودم. باز اگه سوالی داشتید مطرح کنید با دوربین خودم مقایسه کنم.................
با سلام و درود.
ممنون جناب Key. خیلی لطف کردید.
با تصویری که از دوربین شما تو زوم 24 دیدم متوجه شدم بلاشک دوربین بنده واجد اشکال و ایرادی هست. به هیکل خودش خندیده باشه اگه بتونه تو زوم 20 هم یک بیستم این وضوح رو که دوربین شما داره داشته باشه!!!!
با تشکر مجدد.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-10 01:05 PM

با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم
تفنگ من با 2 ساچمه عالي مي زنه، JSB و باراكودا سوالم اينه كه وقتي روي JSB دوربين رو صفر مي كنم (با مثلاً 10 بار كليك تبلك افقي و عمودي) و مي خواهم در موقعيتي از باراكودا استفاده كنم، بايد مجدداً دوربين رو روي باراكودا صفر كنم كه اين كار زمان مي خواد و در موقعيت هاي خاصي امكانش نيست ... آيا اين امكان وجود داره كه پس از صفر كردن با JSB پيچ آلن خور بالاي تبلك رو كاملا باز كرده و تبلك را به بالا كشيده و سپس صفر تبلك را بر روي نقطه سفيد آورده و مجدداً پيچ را سفت كرد؟ (بدون اينكه تنظيمات صفر بهم بخوره) آيا صفر قبلي كه با JSB انجام شده بود، از بين نميره و محفوظ مي ماند؟
اگر اين كار شدني باشه، بنابراين ميشه هر بار كه با باراكودا صفر مجدد كرده باشم (و طبعاً جاي كليك ها عوض شده باشد)، براحتي و سريع، عدد صفر روي تبلك را روي نقط سفيد قرار دهم تا دوربين مجدداً به حالت صفر روي JSB سوييچ كند.
شبيه اين مطلب را لابلاي پست ها مطالعه كرده بودم ولي دقيقاً متوجه نشده بودم آيا منظور همين مورد بود يا خير ..
دوربين من سنترپوينت 4-16*40 هست.
با سپاس

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-04-10 02:28 PM

هیچ کسی این کار رو نمی کنه آقای کاویان.یعنی اصلا اینکه شما بخوای برای هر ساچمه با صفر کردن مجدد استفاده کنین اشتباهه.بهترین کار مقایسه نقطه برخورد و استفاده از میلداتهاست،مخصوصا با این دوربینها.Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-11 01:08 PM

(2016-04-10 02:28 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچ کسی این کار رو نمی کنه آقای کاویان.یعنی اصلا اینکه شما بخوای برای هر ساچمه با صفر کردن مجدد استفاده کنین اشتباهه.بهترین کار مقایسه نقطه برخورد و استفاده از میلداتهاست،مخصوصا با این دوربینها.Khansariha (8)

عرضم چيز ديگري بود.
آيا شدني هست يا خير؟