شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Patrol - 2016-04-02 03:25 PM

با سلام و درود.
عزیزان، من دوربین لیپرز 6-24-50 خریدم ولی دو تا مشکل دارم باهاش!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکی اینکه این قسمت رو چجوری باید تنظیم کرد؟

من مثلاً تو 30 متری صفر میکنم بعد تو همون فاصله 30 متر اگه دست به این قسمت بزنم و دستکاریش کنم و تغییر بدم دیگه صفر نیست!! و به هدف نمیخوره. اگه دوباره برش گردونم به همون جای قبلی درست میشه.
مطابق با فاصله با هدف هم که تنظیمش میکنم به هدف نمیزنه. خلاصه اینکه اصلاً نباید تو جایی که هست تغییرش بدم و الا دیگه تنظیم نمیمونه. اشکال کار کجاست؟ یه لیپرز 3-9-40 هم دارم اونم دقیقاً همینطوره.

دوم اینکه این دوربین حداکثر تو زوم 18 میشه باهاش چیزی رو دید!! اگه بیشتر بشه اینقدر تار و ناواضح میشه که مطلقاً هیچی دیده نمیشه. هر چی با رینگ های متغیر اول و آخر دوربین ور رفتم و جاشون رو تغییر دادم افاقه نکرد. تو زوم 18 و کمتر تصویر واضح هست و از اون بیشتر مططططلقاً!!! ولی اون یکی 3-9-40 که گفتم دارم اینجوری نیست و تو همه زوم ها هدف کااااااملاً واضح و شفاف هست.
اساتید بفرمایند مشکل از کجاست ممنون میشم.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Don Corleone - 2016-04-02 04:14 PM

دوست عزیز متاسفانه این دوربینها بی کیفیت هستن.با تغییر پارالکس صفر دوربین نباید عوض بشه اگر عوض شد حتما مشکلی داره دوربین و باید باز بشه.کلا توصیه من به دوستان اینه که هرگز سمت این دوربینهای چینی و بی کیفیت نرن و گول قیمتشو نخورن چون لذت تیراندازیو از آدم سلب میکنن.لا اقل اگر قصد تهیه دوربین های تجاری چینی و بیکیفیت دارین حتما دوربین های ساده و با زوم پایین بگیریدKhansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Patrol - 2016-04-02 05:39 PM

ممنون. حالا تنظیم پارالکس چجوری هست؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Siavashshami - 2016-04-02 08:25 PM

اگه اساتید لطف کنن در مورد پارالکس توضیح بدن بنده هم ممنون میشم

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-03 10:45 AM

(2016-04-02 03:25 PM)Patrol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود.
عزیزان، من دوربین لیپرز 6-24-50 خریدم ولی دو تا مشکل دارم باهاش!!

دوم اینکه این دوربین حداکثر تو زوم 18 میشه باهاش چیزی رو دید!! اگه بیشتر بشه اینقدر تار و ناواضح میشه که مطلقاً هیچی دیده نمیشه. هر چی با رینگ های متغیر اول و آخر دوربین ور رفتم و جاشون رو تغییر دادم افاقه نکرد. تو زوم 18 و کمتر تصویر واضح هست و از اون بیشتر مططططلقاً!!! ولی اون یکی 3-9-40 که گفتم دارم اینجوری نیست و تو همه زوم ها هدف کااااااملاً واضح و شفاف هست.
اساتید بفرمایند مشکل از کجاست ممنون میشم.

سلام
تو زوم 18 اصلا نميشه ديد يا بدليل محوي زياد كناره ها، ديد سخت شده؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Patrol - 2016-04-03 03:31 PM

با سلام و درود.
نه، اصلا چیزی نمیشه تشخیص داد. وسطش هم همینجوره. کلا خیییییییییییییلی تار و ناواضح هست. ولی تو زوم های پایین تر اینجوری نیست.
دوستان کسی نمیگه چجوری پارالکس تنظیم میشه؟
ممنون.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-04-03 05:58 PM

خطای پارالکس با همون حلقه جلویی که عددها به یارد روش نوشته شده باید تنظیم بشه اگه تنظیم نمی شه ایراد از کیفیت دوربینه.Khansariha (226)
شما زوم رو روی یه عدد متوسط بذار و بعد به یه هدف نگاه کن.در حالی که نگاه می کنی حلقه لنز جلویی رو بچرخون هر جا واضحترین تصویر رو داشتی خطای پارالکس برطرف شده.توی دوربینهای خوب در این زمان عددی که روی تنظیم پارالکس می بینی تقریبا با فاصله دوربین از هدف یکیه.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kavian - 2016-04-04 07:37 AM

(2016-04-03 05:58 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خطای پارالکس با همون حلقه جلویی که عددها به یارد روش نوشته شده باید تنظیم بشه اگه تنظیم نمی شه ایراد از کیفیت دوربینه.Khansariha (226)
شما زوم رو روی یه عدد متوسط بذار و بعد به یه هدف نگاه کن.در حالی که نگاه می کنی حلقه لنز جلویی رو بچرخون هر جا واضحترین تصویر رو داشتی خطای پارالکس برطرف شده.توی دوربینهای خوب در این زمان عددی که روی تنظیم پارالکس می بینی تقریبا با فاصله دوربین از هدف یکیه.

من تصور مي كنم منظور ايشون اينه كه وقتي رو آخرين زوم يا زوم هاي آخر قرار مي دهند و فاصله هم دور باشه (بالاي 40 متر) و با تنظيم پارالكس روي فواصل بالا، اين اتفاق ميفته كه در سنترپوينت من هم همينطوره و تصور نمي كنم مشكل دوربين باشه و احتمالا بايد زوم رو پايين آورد تا محوي لنز از بين بره و واضح تر بشه و بشه با فاصله گرفتن از چشمي، باز هم تصور واضحي داشت.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Patrol - 2016-04-04 02:17 PM

با سلام و درود.
ضمن تشکر از دوستان عزیز، بله! دقییییییییقا منظورم همون بود که جناب کاویان فرمودن.
حالا اگه پارالکس رو تنظیم نکنیم و رو یه حد وسط بذاریم، فقط تصویر خوبی نخواهیم داشت یا اینکه رو تنظیم دوربین هم اثر داره و باید حتما تنظیم بشه؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-04-04 03:47 PM

اگه شما توی زوم بالا نتونی به وضوح برسی روی دقت تاثیر میذاره.آقای کاویان منم سنتر دارم ولی این جور که شما گفتی نیست.حتی تو زوم 16 هم با تنظیم پارالکس تصویر کاملا واضح میده.Khansariha (8)