شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - KRALMAGNUM - 2016-02-09 11:10 AM

(2016-02-09 11:04 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-09 12:24 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به احتمال زياد اگه اين دوربين رو روي 52 ببندي پايين ميزنه چون توي ديانا 52و54 بيشترين افتادگي لوله رودارند وشايد مجبور بشي زير پايه عقب شيمگذاري كني كه اون مراحل ديگه اي داره .Khansariha (8)

با سلام
اگر پايين بزنه، زير پايه عقب شيم گذاري مي كنيم يا جلو؟! اگر زير پايه عقب بذاريم كه دوربين به سمت پايين بيشتر متمايل ميشه و پايين تر مي زنه كه!! يا غير از اينه؟؟
متشكرم

نه دوست عزیز اگه زیر پاییه عقب شیم بزاریم بالا میزنه اخه مرکز دوربین نزدیک تر میشه به مرکز لول.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - pouyanseals - 2016-02-26 08:18 PM

با سلام خدمت دوستان.
یه سوال داشتم.من فضای زیادی برای صفر کردن کردن دوربین ندارم.حداکثر 15متر.
چجوری صفر اول رو تنظیم کنیم؟؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2016-02-28 03:14 PM

(2016-02-26 08:18 PM)pouyanseals نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.
یه سوال داشتم.من فضای زیادی برای صفر کردن کردن دوربین ندارم.حداکثر 15متر.
چجوری صفر اول رو تنظیم کنیم؟؟
سلام دوست عزیز
در فضای کم هم میشه صفر کرد یعنی از صفر دوم استفاده کرد البته با توجه به نوع تفنگ ، دوربین ، ساچمه و صفر مورد نیاز شما میشود اینکار را کرد و همچنین کمی هم بلدی و تجربه نیاز دارید
برای درک بهتر ابتدا باید بدانید که مسیر ساچمه منحنی شکل طی میشود و اگر شما در نقطه دورتری مثلا 40 متری بخواهید روی هدف صفر باشید یه صفر نزدیکتری هم خود بخود دارید که صفر دوم گفته میشود و با توجه به موارد قبلی ممکنه بین فواصل 12 تا 18 متر (بستگی داره) این صفر دوم بوجود بیاد
برای درک و محاسبه اولیه بهتر پیشنهاد میدم با این نرم افزار نمایشی کمی کار کنید Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روی گزینه ZR+ و یا ZR- کلیک کنید . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - romin - 2016-03-05 01:08 AM

با سلام خدمت تمامی دوستان .بنده وقتی داخل هاله تیوپ رو از پشت قنداق نگاه می کنم وسایه رو در وسط قرار می دم رتکیل + در بالای قرار می گیره . هدفم اینه که فشار رو طبلک رو به حد اقل برسونم . با این توصیف ایا لازم به کمی شیم گذاری هست یا نه . یا فشار مناسبی داره واگر شیم گذاری لازمشه برای تغییر مسیر ریتیکیل به شیم گزاری معکوس نیاز هست ؟در این حالتی که ذکر کردم دوربین در 40 یارد تنظیم هست .سلاح ای تی 44 ودوربین سنتر 4-16 قدیمی

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2016-03-05 03:46 PM

(2016-03-05 01:08 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمامی دوستان .بنده وقتی داخل هاله تیوپ رو از پشت قنداق نگاه می کنم وسایه رو در وسط قرار می دم رتکیل + در بالای قرار می گیره . هدفم اینه که فشار رو طبلک رو به حد اقل برسونم . با این توصیف ایا لازم به کمی شیم گذاری هست یا نه . یا فشار مناسبی داره واگر شیم گذاری لازمشه برای تغییر مسیر ریتیکیل به شیم گزاری معکوس نیاز هست ؟در این حالتی که ذکر کردم دوربین در 40 یارد تنظیم هست .سلاح ای تی 44 ودوربین سنتر 4-16 قدیمی
با سلام دوست عزیز
اگر درست تصاویر را سنتر کنید و منظر وسط هاله مشکی قرار بگیرد اونوقت قابل تشخیص هست
در این نوع نگاه اگر بعلاوه خیلی بسمت بالا (بسمت طبلک Elevation) باشه در اغلب بمعنی اینکه فنر در فشار هست یا بعبارتی طبلک Elevation خیلی بسته شده میباشد و برعکس هم بمعنی باز بودن فنر هست که زیادی باز بودن هم نشان خوبی نیست مخصوصا برای فنری بدستان و ممکنه تیوپ زیر لرزش و لگد تیراندازی جابجا شود و به اصطلاح دوربین هیچگاه صفر نشود
درصورتیکه ریتایکل و یا بعلاوه در محیط پیرامونی منظر دیده شود حالت نرمال صادق است (مانند تصویر زیر) . فعلا Khansariha (8)
[تصویر: 14096346264-1.jpg]

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - sajadm - 2016-03-05 08:15 PM

چه جوری میشه فهمید که طبلک ها در دروبین سالم هست بدون اینکه روی اسلحه بسته بشه؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2016-03-06 02:13 PM

(2016-03-05 08:15 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چه جوری میشه فهمید که طبلک ها در دروبین سالم هست بدون اینکه روی اسلحه بسته بشه؟
باید اول دوربین را روی سطحی صاف و مثلا روی میز قرار بدید تا کمترین لرزش و حرکت را داشته باشد و در این هنگام درحالی که روی یک نقطه بعلاوه را نگه داشتید طبلکها را حرکت دهید اگر دوربین سالم باشد براحتی حرکت چپ و راست و همچنین بالا و پائین بعلاوه مشخص هست . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - bonjovi - 2016-03-14 10:06 AM

سلام دوستان سوال مهمی که داشتم وقتی تفنگی دوربین رو در فاصله 40 متر صفر میکنیم یعنی فقط هدفی که در فاصله 40 متر وجود داره رو بدون میلدات به هدف میزنیم .خوب حالا فاصله 37،35،32،29،27،،تا 20 متری هم بدون میلدات میشه زد یا فقط تو فاصله 40 متر که صفر کردیم میتونیم بزنیم ؟؟من صفر اول و دوم رو هم میدونم فقط این نکته من رو کنجکاو کرده

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - sepidar - 2016-03-14 11:57 AM

(2016-03-14 10:06 AM)bonjovi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان سوال مهمی که داشتم وقتی تفنگی دوربین رو در فاصله 40 متر صفر میکنیم یعنی فقط هدفی که در فاصله 40 متر وجود داره رو بدون میلدات به هدف میزنیم .خوب حالا فاصله 37،35،32،29،27،،تا 20 متری هم بدون میلدات میشه زد یا فقط تو فاصله 40 متر که صفر کردیم میتونیم بزنیم ؟؟من صفر اول و دوم رو هم میدونم فقط این نکته من رو کنجکاو کرده

سلام
در فاصله های بین صفر اول و صفر دوم یعنی تو مثال بالا بین 20 تا 40 متر کمی بالا تر از صفر میخوره و چون اختلاف زیاد نیست میشه با اغماض میلدات استفاده نکنی ولی معمولا در تفنگهای ضعیف وقتی در فاصله بالای 35 متر صفر میکنی باید بین صفر اول و دوم میلدات هم در نظر بگیری.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Siavashshami - 2016-03-29 03:51 AM

سلام دوستان.تویه چه فاصله ای با فشنگ ۲۷۰ مهام ۱۳۰ گرین دوربین باید صفر بشه؟

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk