شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-12 12:12 AM

ممنونم ازراهنماییاتون برادران
علی جان توجه کن :
با این حساب دوربین من دارایه 4دوره که وقتی رویه دور 2 باشه در وسط قرار میگیره و از اونجایی که من تعداد کلیکهایه طبلکها رو شمردم 313 تاشده و حد وسطش میشه 157 تا کلیک و چون برایه تنضیمش 40 کلیک بازش کردم در نتیجه الان هردو طبلک نیم دور باز شدند وهنوز1.5 دور دیگه جا دارند
هر 1دور طبلک تقریبا 80کلیک میشه با این حساب الان نباید مشکلی ذر طبلکها باشه وبه گفته علی آقا در حالت نرمالند
این همون موضوعیه که واسه من سوال شده بود
ممنونم از مساعدتهایه آقا محسن و علی آقا
یه خربزه طلب شما خخخخKhansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - persiankiller - 2011-08-12 12:25 AM

(2011-08-11 09:59 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
30دور! اقايون احتمالا قفل طبلكها رو خوب بازنكرديد وهرز ميگشته نبايد بيشتراز 4 يا 5 دورباشه

منظورم 30 تا درجه هست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-12 11:13 AM

علی مشهدی 2 عزیز هرچند خوب متوجه 30 درجه نشدم (شاید 30 کلیک باشه) ولی اگر مسئله برات روشن شده که خوبه Khansariha (256)
مهدی جان منو سهیل الان یکی یه سهم از اون خربزه ها الان داریم گفتم که آمارشون را داشته باشی داداش خخخخخخخ Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aloneboy - 2011-08-12 01:18 PM

سلام دوستان
در اين صفحه كه الان براتون لينك دانلودشو ميذارم كلا در مورد نحوه كار دوربين و شيم گذاري و ساختن شيم ها و چگونگي تنظيم مكانيكي و اپتيكي محل رتيكل (منظور همون وسط قرار دادن رتيكل كه الان بحثش هست) توضيحات كامل داده شده
اين صفحه رو از كاتالوگ دوربين هاي bsa جدا كردم كه اگه اشتباه نكنم قبلا تو تاپيك گزارشي از قيمتهاي بازار آپلودش كرده بودم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - persiankiller - 2011-08-12 02:50 PM

(2011-08-12 11:13 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی مشهدی 2 عزیز هرچند خوب متوجه 30 درجه نشدم (شاید 30 کلیک باشه) ولی اگر مسئله برات روشن شده که خوبه Khansariha (256)
مهدی جان منو سهیل الان یکی یه سهم از اون خربزه ها الان داریم گفتم که آمارشون را داشته باشی داداش خخخخخخخ Khansariha (214)

آره دوست عزیز منظورم همون 30 کلیک هست.عمروز دوباره گروپ گرفتم از 30 متری 5 سانت میشد روم نشد بزارم البته 5 تا کاج رو 35 متری پشت سر هم زدم ساچمه هام تموم شد@@

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-12 03:13 PM

(2011-08-12 01:18 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
در اين صفحه كه الان براتون لينك دانلودشو ميذارم كلا در مورد نحوه كار دوربين و شيم گذاري و ساختن شيم ها و چگونگي تنظيم مكانيكي و اپتيكي محل رتيكل (منظور همون وسط قرار دادن رتيكل كه الان بحثش هست) توضيحات كامل داده شده
اين صفحه رو از كاتالوگ دوربين هاي bsa جدا كردم كه اگه اشتباه نكنم قبلا تو تاپيك گزارشي از قيمتهاي بازار آپلودش كرده بودم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست من مطلب مفیدی بود Khansariha (256)
راسیتش وقتی دیدم مشابه طرح ابتکاری خودم هم توی این سایت انجام شده (حالا شایدم بوده و من ندیده بودم ) کمی برام جالب شد خخخخخخ Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aloneboy - 2011-08-12 06:33 PM

(2011-08-12 03:13 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-12 01:18 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
ممنون دوست من مطلب مفیدی بود Khansariha (256)
راسیتش وقتی دیدم مشابه طرح ابتکاری خودم هم توی این سایت انجام شده (حالا شایدم بوده و من ندیده بودم ) کمی برام جالب شد خخخخخخ Khansariha (214)

خواهش ميكنم دوست عزيز
قابل نداشت
من خودم كه به شخصه نتونستم از روش تنظيم اپتيكي محل رتيكل استفاده كنم و به ناچار از روش مكانيكي يا همون شمردن كليك ها استفاده كردم.
در مورد شيم گذاري هم اصلا با عقلم جور در نمياد بالا يا سمت چپ دوربين لايه به ضخامت 35 صدم ميلي متر بتونه به اندازه 30-40 كليك دوربين عمل كنه
راستش دوربين من هم بعد از نصب اوليه حدودا در فاصله ده متري 20 سانت پايين و 15 سان چپ ميزد كه چپ زدنش با كليك ها اصلاح شد البته پيچ تنظيم بيش از اندازه شل شد و ولي پايين زدنش حتي با تا اخر باز كردن پيچ هم تنظيم نشد.
و امروز زير پايه عقب و سمت چپ با روشي كه تو اين صفحه بيان شده شيم گذاري كردم و ضخامت شيم رو در حدود يك ميل گرفتم اما دوربين روي پايه بسته نشد و به ناچار از ضخامت شيم ها كم كردم اما ديگه وقت نشد تستش كنم و حالا نميدونم اين شيم گذاري جواب بده يا نه.
حالا اگه اين ضخامت شيم ها جواب نداد با توجه به اينكه اگه ضخامت شيم ها بيشتر از اين بشه دوربين خوب سر جاش قرار نميگريه روش ديگه اي هم براي تنظيم دوربين هست يا اينكه به نظرتون دوربين مشكل داره و بايد عوض بشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-12 06:44 PM

دوست عزيز به احتمال زياد شيمگذاري جواب ميده . اگه جواب نداد بايد يه پايه دوربين با ارتفاع كمتر تهيه كني Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aloneboy - 2011-08-12 07:05 PM

ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم
روشي براي تنظيم اوليه دوربين هست كه حداقل ساچمه شليك شده در محدوده سيبل بخوره تا بشه دوربين رو صفر كرد؟
الان تفنگ رو بردم حياط و سيبل رو در بيشترين فاصله ممكن كه 12 متره و به نظرم يكي از صفرهاي دوربينم بايد در اين حدودا قرار داشته باشه اما هر چي شليك كردم اصلا در محدوده سيبل هم نبود
ديوار پشت سيبل هم كه از بس ساچمه خورده داره رنگش عوض ميشه و اصلا نميشه محل اصابت ساچمه هاي جديد رو از قبلي ها تشخيص داد
حالا ميخواستم بدونم چاره اي براي حل اين مشكل هست؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-12 07:53 PM

نه مگه اينكه با بورسايتر اينكاروبكني كه 100 تومن پولشه!
ببين شما همزمان سعي نكن بالا وپايين و چپ وراست رو تنظيم كني اول يك جهت مثلا بالاوپايين بعد هم چپ وراست. درضمن سيبل بزرگ بزار تا بفهمي كجاش ميخوره با شسمگذاري بايد مشكل پايين زدن حل بشه اين كار روزه نه الان ايشالله فردا صبح پسرخوبKhansariha (8)