شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehti - 2016-01-23 09:07 PM

سلام امین جان کاکو احساس میکنم دوربین شاید احتیاج به شیم گذاری داشته باشه و تبلک هارو تا اخر چرخونده باشی و بیشترداز این بالا نیاد.البته باید کنترل بشه اگه شیرازی بیا ی هم فکری میکنیم با هم.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aminhunt - 2016-01-23 10:54 PM

سلام آقا مهدی بله شیرازم. بابا دوربین کاملا نو هست. هر طبلک رو یه دور و نیم چرخوندم ولی هیچ تغییری نکرد محل برخورد ساچمه.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehti - 2016-01-23 11:01 PM

من بازم با توجه به آک بودن دوربین حدسم میره سمت شیم گذاری البته اونم تا این حد بازم بعیده اما اگه میتونستی اسلحه رو تو ی نقطه با گیره ثابت کنی بعد با طبلک ها کار کنی ببینی ریتایکل دوربینت از رو نقطه جابجا میشه پس دوربین سالمه و طبلک ها دارند وظیفه خودشونو انجام میدن.اگه دوربین سالم بود بعد دیگه بایستی رفت سراغ شیم گذاری.شمارمو تو خصوصی برات میذارم.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-01-23 11:30 PM

یک کاری می گم انجام بدین قبل از تنظیم دوباره ضرر نداره.با همون النی که آقای گرشاسب فرمودن اون پیچ بالای طبلک رو باز کنید تا طبلک آزاد بشه وبعد بکشنیش بالا تا از حالت درگیر خارج بشه.حالا چند بار به طبلک با نوک انگشت ضربه بزنین.این کار معمولا فنرها رو از حالت فشار حداکثر خارج می کنه و باعث دوباره درگیر شذن طبلک یا همون تورت میشه.بعذ دوباره طبلک رو فشار بدین پایین و پیچ رو سفت کنید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aminhunt - 2016-01-24 12:54 AM

ممنون آقا مهدی فردا اینکارو میکنم ببینم چی میشه. فعلا که بدجور عصبیم کرده. دوربین کاملا نو هست ولی همچین مشکلی داره متاسفانه. از ناراحتی نمیدونم چکار کنم.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aloneboy - 2016-01-24 07:30 AM

(2016-01-23 07:20 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا آقا مهدی دوربین نو نو هست دیروز از جلد درومده. جسارتا تورت چیه؟ بدجور اعصابمو به هم ریخته. چجور بفهمم هرز میگردن؟

سلام دوست عزیز
دفترچه راهنمای دوربین رو بخونین
این دوربین ها قفل تورت دارن و تورت ها در حالتی که دوربین رو تازه از بسته در میارین در حالت قفل قرار دارن و قبل از پیچوندن تورتها باید قفلشو باز کنین
برای اینکه بفهمین تورتها هرز میچرخن یا درست کار میکنن یه آینه کوچیک رو بچسبون به دهانه خروجی دوربین اینطوری وقتی از عدسی چشمی نگاه میکنی هم ریتاکل رو میبینین و هم تصویر ریتاکل که تو آینه منعکس شده
حالا تورتها رو بچرخونین باید تصویر ریتاکل نسبت به خودش جابجا بشه
اگه جابجا شد که دوربین سالمه و الا تورتها هرز میچرخن
در این حالت همون طور که کاربر گرشاسب گفتن پیچ آلنی بالای تورتها رو باز کنین و دوباره سفت کنین تا تورتها کاملا درگیر بشن.
ضمنا برای صفر کردن دوربین بهتره با همون روش که گفتم آینه رو بچسبونین به دهانه دوربین و تورتها رو اونقدر بچرخونین تا تصویر ریتاکل بیفته روی خود ریتاکل در این حالت اگه لوله زیاد تاب نداشته باشه معمولا چپ و راست دوربین نزدیک صفر هست و فقط بالا یا پایین میزنه که اونم با تورت تنظیم ارتفاع حل میشه
همونطور که فرمودین دوربین نو هست و نباید مشکلی داشته باشه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehti - 2016-01-24 07:53 AM

(2016-01-24 07:30 AM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-23 07:20 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا آقا مهدی دوربین نو نو هست دیروز از جلد درومده. جسارتا تورت چیه؟ بدجور اعصابمو به هم ریخته. چجور بفهمم هرز میگردن؟

سلام دوست عزیز
دفترچه راهنمای دوربین رو بخونین
این دوربین ها قفل تورت دارن و تورت ها در حالتی که دوربین رو تازه از بسته در میارین در حالت قفل قرار دارن و قبل از پیچوندن تورتها باید قفلشو باز کنین
برای اینکه بفهمین تورتها هرز میچرخن یا درست کار میکنن یه آینه کوچیک رو بچسبون به دهانه خروجی دوربین اینطوری وقتی از عدسی چشمی نگاه میکنی هم ریتاکل رو میبینین و هم تصویر ریتاکل که تو آینه منعکس شده
حالا تورتها رو بچرخونین باید تصویر ریتاکل نسبت به خودش جابجا بشه
اگه جابجا شد که دوربین سالمه و الا تورتها هرز میچرخن
در این حالت همون طور که کاربر گرشاسب گفتن پیچ آلنی بالای تورتها رو باز کنین و دوباره سفت کنین تا تورتها کاملا درگیر بشن.
ضمنا برای صفر کردن دوربین بهتره با همون روش که گفتم آینه رو بچسبونین به دهانه دوربین و تورتها رو اونقدر بچرخونین تا تصویر ریتاکل بیفته روی خود ریتاکل در این حالت اگه لوله زیاد تاب نداشته باشه معمولا چپ و راست دوربین نزدیک صفر هست و فقط بالا یا پایین میزنه که اونم با تورت تنظیم ارتفاع حل میشه
همونطور که فرمودین دوربین نو هست و نباید مشکلی داشته باشه
اینم جالب بود.Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aminhunt - 2016-01-24 11:13 PM

(2016-01-23 11:30 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک کاری می گم انجام بدین قبل از تنظیم دوباره ضرر نداره.با همون النی که آقای گرشاسب فرمودن اون پیچ بالای طبلک رو باز کنید تا طبلک آزاد بشه وبعد بکشنیش بالا تا از حالت درگیر خارج بشه.حالا چند بار به طبلک با نوک انگشت ضربه بزنین.این کار معمولا فنرها رو از حالت فشار حداکثر خارج می کنه و باعث دوباره درگیر شذن طبلک یا همون تورت میشه.بعذ دوباره طبلک رو فشار بدین پایین و پیچ رو سفت کنید.

سلام آقای دکتر مهدی عزیز. دستورتون رو انجام دادم و مشکل کاملا حل شد. طبلکها در حالت نو و استفاده نشده اصلا درگیر نیستن و بعد از باز کردن پیچ آلن خور روشون و مجدد سفت کردن اون درگیر میشن. این وقتهاست که آدم قدر این انجمن و دوستان خوبم توی سایت رو رو میدونم. اگه برده بودم دم مغازه تو شیراز حتما دوربین رو باز میکرد برام!!! از تمام دوستان و آقا مهدی همشهری عزیزم ممنونم.
روزگارتون خوشKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2016-01-25 08:54 AM

(2016-01-24 12:54 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا مهدی فردا اینکارو میکنم ببینم چی میشه. فعلا که بدجور عصبیم کرده. دوربین کاملا نو هست ولی همچین مشکلی داره متاسفانه. از ناراحتی نمیدونم چکار کنم.

سلام
من هم مشکل شما را داشتم. کاتالوگ لیپرز را دانلود کردم و نتیجه این شد:

ابتدا حلقه های قفل را با دست محکم کنید
بعد هر کدام را یک و نیم دور باز کنید
حالا آلن ته تورت ها را سفت کنید.
الان دوربین آماده تنظیم شدن هست و و با چرخش تورت رتیکل جابجا میشه.
بعد از صفر کردن حلقه ها را با دست سفت کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kavian - 2016-02-09 11:04 AM

(2011-08-09 12:24 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به احتمال زياد اگه اين دوربين رو روي 52 ببندي پايين ميزنه چون توي ديانا 52و54 بيشترين افتادگي لوله رودارند وشايد مجبور بشي زير پايه عقب شيمگذاري كني كه اون مراحل ديگه اي داره .Khansariha (8)

با سلام
اگر پايين بزنه، زير پايه عقب شيم گذاري مي كنيم يا جلو؟! اگر زير پايه عقب بذاريم كه دوربين به سمت پايين بيشتر متمايل ميشه و پايين تر مي زنه كه!! يا غير از اينه؟؟
متشكرم