شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - royall - 2015-10-23 08:53 PM

(2015-10-23 06:45 PM)davoodheadari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان یک سوال اگردوربین در10 متری صفربشه ایا درفواصل بالا30یا40 متری تیر در یک راستا میزنه؟منظورم (محل برخورد به صورت عمودی برخورد میکنه ؟فقط بالاوپایین زدن محل برخورد ساچمه فرق میکند..یا اگراینطور است به صورت حتمی ممنون میشم پاسخ بدید.دوربین صفرشده درفاصله 10 متری درفاصله 30 متری هم بصورت عمودی برخورد میکندفقط بالا ویا پایین ولی دریک امتدادخط عمودی برخورد خواهدکرد؟وبه چپ یاراست نمیزند؟

سلام
اصولا اگر دوربین در 10 متر صفر شده باشه تا فاصله ی 30 متر ساچمه نباید انحراف قابل توجه ی به طرفین داشته باشه ولی خب خطا در حد چند میلیمتر قابل چشم پوشی هست اما اگر انحراف بیش از حد طبیعی باشه ممکنه مشکل از دوربین و پایه دوربین باشه
دوربین های بی اس آ و سنتر و لیپرز و حتی نیکواسترلینگ مقداری خطای پارالکس دارند و با تغییر پارالکس محل + جابجا میشه مثلا وقتی شما پارالکس رو از 10 به 30 تغییر میدید باعث میشه شما حس بکنید که ساچمه در فاصله ی 30 متر انحراف داره در حالی که خطا از دوربین هست

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - driller - 2015-11-09 05:59 PM

با سلام.
امروز برای تنظیم دوربین ليپرز 3-9-40 که دیروز خریدم و روی شادو 1000 بستم ،رفتم تیراندازی.

فاصله تا سیبل حدود 20 متر.
زوم 6
ساچمه پرو مگنوم

تبلک ارتفاع رو که از 0 تا 14 هست رو چرخوندم.الان رو 14 هست ولی بازم حدود 3,4 سانت پایین هدف میزنه.
تبلک افقی هم کامل چرخونده شد ولی بازم 2,3 سانت به راست هدف میزنه.

لطفا بگید چجوری و با چه وسیله اي شیم گذاری کنم?

یه سوال مخصوص من که با دوربین آماتور حساب میشم:

تبلک ارتفاع اگه بیشتر از یه دور بچرخه آیا قابلیت تنظیم رو داره?? منظورم اینه که اگه تبلک ارتفاع رو بیشتر از یه دور بچرخونم ممکنه اون 3,4 سانت که گفتم پایین میزنه،بیاد بالا و هدف رو بزنه??
همینطور برای تبلک افقی

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-11-09 07:26 PM

دوست من شما صفحه اول این تاپیک را کامل مطالعه کنید فکر کنم تمام جوابها را اونجا دریافت خواهید کرد Khansariha (8)

دوربین برای تفنگ های بادی - tamim.saighani91 - 2015-11-13 04:43 PM

سلام عرض ادب خدمت شما دوستان .
من میخام بدانم چی نوع دوربین برای تفنگ بادی باید نصب بشه که خوبتر هدفو بزنه ودر مرور زمان هدفش تعغیر نکنه.
یکی رو خریدم حدود 20$ چندبار تنظیم کردم اما دوباره مصیر هدف اش تعغیر کرد عصابم را ویران کرد زدم اش تو زمسن شکست ممنون میشم راهنمایی ام کنید

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

RE: دوربین برای تفنگ های بادی - garshasb - 2015-11-13 07:36 PM

(2015-11-13 04:43 PM)tamim.saighani91 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عرض ادب خدمت شما دوستان .
من میخام بدانم چی نوع دوربین برای تفنگ بادی باید نصب بشه که خوبتر هدفو بزنه ودر مرور زمان هدفش تعغیر نکنه.
یکی رو خریدم حدود 20$ چندبار تنظیم کردم اما دوباره مصیر هدف اش تعغیر کرد عصابم را ویران کرد زدم اش تو زمسن شکست ممنون میشم راهنمایی ام کنید

سلام دوست عزیز
ابتدا ورودتون رو تبریک میگم.
دادا به عصابت مسلط باش، زدمش زمین یعنی چی،! لازمه کار تیرانداز خونسردی و ارامش هست، مثلا ابزارمون تفنگه ها !!!. امروز نشه دوربین زمین بزنیم فردا تفنگو بعدش بپریم تو دره!! خخخخخخ
شما یه دوربین سنترپوینت اصل دهنه ۴۰ بگیر کارتونو را میندازه،

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - tamim.saighani91 - 2015-11-13 08:34 PM

ممنون از شما خوش باشین.
خخخخخ نه نمیپرم دادا
من اونقدر بلد نیستم راستش جدید دوساله وارد شکار شدم .
منظورتان از دهنه 40 چیه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aminhunt - 2016-01-23 06:49 PM

سلام به همه دوستان. من یه مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن. دوربین سنتر دهنه 40 که تازه خریدم و بستمش رو شادو امروز بردم بیرون برا صفر کردن. ابتدا پایین و کمی چپ میزد. ولی مشکل اینجاست هرچی طبلک هارو میچرخونم محل شلیک هیچ تغییری نمیکنه. دلیلش چیه به نظرتون؟ ممنون میشم راهنماییم کنین که بدجور عصبیم کردهKhansariha (367)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2016-01-23 06:51 PM

امین جان مطمئنی طبلک ها درگیرن و هرز نمی گردن؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - garshasb - 2016-01-23 07:10 PM

(2016-01-23 06:49 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان. من یه مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن. دوربین سنتر دهنه 40 که تازه خریدم و بستمش رو شادو امروز بردم بیرون برا صفر کردن. ابتدا پایین و کمی چپ میزد. ولی مشکل اینجاست هرچی طبلک هارو میچرخونم محل شلیک هیچ تغییری نمیکنه. دلیلش چیه به نظرتون؟ ممنون میشم راهنماییم کنین که بدجور عصبیم کردهKhansariha (367)

سلام
با الن شماره یک ( معمولا در بسته های الن ، النها از شماره یک و نیم شروع میشود، الن شماره یک بطور جدا فروخته میشود. البته معمولا ) تورتهای تنظیم رو سفت کنید، اگر مشکل باقی بود دوربین باید باز شود ، همونطور که دکتر مهدی گفتند تورتها هرز میچرخند.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aminhunt - 2016-01-23 07:20 PM

والا آقا مهدی دوربین نو نو هست دیروز از جلد درومده. جسارتا تورت چیه؟ بدجور اعصابمو به هم ریخته. چجور بفهمم هرز میگردن؟