شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2015-09-19 05:34 AM

دوست عزیز برا شیم گذاری زیر پایه ی عقب شیم بزارید و برا حرکت نکردن دوربین بین پایه ها از چشب دو طرفه استفاده کنید . روی هر کدوم از طوق ها چسب دو طرفه بزنید و دوربین رو ببندید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-09-19 10:16 AM

سلام
پایه دو تکه مناسب برای ای تی 44 چیه؟ لطفا با رسم شکل توضیح دهید.Khansariha (68)Khansariha (68)Khansariha (68)

قیمت را هم اگر حدودا بفرمایید ممنون میشم

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-19 06:05 PM

سلام به دوستان // یه سوال کلیدی !!
آیا تنظیم و صفر کردن چپ و راست زدن دوربین بین ۷ تا ۳۰ متر فرقی میکنه ؟؟ اگه مثلا تو ۱۰ متر رو خط عمودی بزنه پس محور ایکس صفر شده دیگه تو ۳۰ و ۴۰ هم باید رو یه خط عمودی حرکت کنه ؟؟
پس معنی صفر کردن دوربین تو فواصل مختلف فقط رو محور افق و بالا و پایین زدن تیر هست که معنی پیدا میکنه ؟؟

میخوام به این برسم اگه یه موقع احساس کردم تیر چپ و راست میزنه نیازی نیست تو فواصل بالای ۲۵ متر صفرش کنم و تو ۱۰ متر هم میتونم رو خط عمود تصحیحش کنم درسته ؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - garshasb - 2015-09-19 10:31 PM

(2015-09-19 06:05 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان // یه سوال کلیدی !!
آیا تنظیم و صفر کردن چپ و راست زدن دوربین بین ۷ تا ۳۰ متر فرقی میکنه ؟؟ اگه مثلا تو ۱۰ متر رو خط عمودی بزنه پس محور ایکس صفر شده دیگه تو ۳۰ و ۴۰ هم باید رو یه خط عمودی حرکت کنه ؟؟
پس معنی صفر کردن دوربین تو فواصل مختلف فقط رو محور افق و بالا و پایین زدن تیر هست که معنی پیدا میکنه ؟؟

میخوام به این برسم اگه یه موقع احساس کردم تیر چپ و راست میزنه نیازی نیست تو فواصل بالای ۲۵ متر صفرش کنم و تو ۱۰ متر هم میتونم رو خط عمود تصحیحش کنم درسته ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-19 11:23 PM

دوربین من سان شیدش جا نمیشه و جلوش گیر میکنه به شکاف درجه .. به نظر اساتید شکاف در جه رو باز کنم ؟؟ آیا سان شید خیلی واجبه و کمک میکنه (تا حالا نبستم که ببینم) یا ۱ سانتیمتر با اره مویی یا فرز سان شید رو کوتاه کنم .؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehrdads - 2015-09-20 10:04 AM

سلام دوست عزیز ، من لیپرزم رو وایرخ ۸۰ جا نشد سان شیدو بیخیال شدم . میشد جاش داد ولی عقب پایه دو سانتش میزنه از ته تفنگ بیرون و رو هواس .Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-20 05:04 PM

(2015-09-20 10:04 AM)mehrdads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز ، من لیپرزم رو وایرخ ۸۰ جا نشد سان شیدو بیخیال شدم . میشد جاش داد ولی عقب پایه دو سانتش میزنه از ته تفنگ بیرون و رو هواس .Khansariha (8)

یعنی به شکاف و درجه گیر میکرد؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehrdads - 2015-09-20 11:55 PM

بله اصلا لوله باز نمیشه ...تقریبا دو سه سانت میاد رو شکاف درجه و لوله .Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-09-21 10:01 AM

البته اگر از پایه دو تیکه استفاده کنید و سانشید هم نبندید قابل بستن هست و مشکلی نباید داشته باشه مثل نمونه های زیر بسته خواهد شد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 26-27-2B.jpg]

این نکته هم اضافه کنم که بعضی نیز ترجیح میدهند از دوربینها کمپکت (کوتاه) برای وایرخ 80 استفاده کنند که بنظرم این کار صحیح تر میباشد (عکسهای زیر) . فعلا Khansariha (8)
[تصویر: HW80.JPG?1336982422]
[تصویر: 500-1.jpg]

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-23 01:38 AM

سان شید حالا واقعا تاثیری تو دید داره یا فقط قیافه دوربین رو خفن تر میکنه !!! Khansariha (215) اینم از حرفا بودااا