شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

پاسخ : RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - shahsavar - 2015-08-09 08:01 PM

(2015-08-09 06:46 PM)aliblack نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان برنو رو تو چه فاصله‌ی صفر کنم بهتره؟
دوربینم6*24*50 لیپرزه

بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین برای برنو 180 متر هست .

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehrdads - 2015-08-31 01:26 PM

با سلام همه دوربین های توی بازار یه فنر برای تیوپ داخلی و تبلک ها دارن ؟ مثلا مدلی هست که برای چپ و راست و بالا پایین فنر جدا داشته باشه ؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-13 03:54 PM

سلام دوستان ...
من بعد از کلی تلاش و تمرین تونستم دوربین رو صفر کنم چون تاحالا با دوربین کار نکرده بودم
بعد از اینکه کل مطالب این تاپیک رو خوندم با نحوه تنظیم و صفر اول دوم آشنا شدم حالا یه علامت سوال بزرگ تو ذهنم هست Khansariha (125) :)) خخخ
اینکه شلیکهای من از ۱۰ متر تا 35 متر دقیقا رو خال میشینه ( خیلی هم حال میده ) خخخ !! و بالای اون حدود 40 متر کم کم افت میکنه و باید با میلدات کار کنم (۴۵ متر یه میل دات) و زیر ۱۰ متر هم حدود ۱ تا ۲ سانت بالاتر میزنه
و اصلن تعاریف صفر اول و دوم رو شلیک من صدق نمیکنه .. آیا تفنگ من به یک صفر رسیده ؟؟ یا باید دوربین رو باز کنم و از اول صفر اول دوم براش ست کنم ؟

تفنگ گامو ویسپر ایکس 5.5 (تعداد شلیک حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰)
دوربین کارل زایس 3*9*40
پایه دوربین لیوپولد یه تیکه
ساچمه پرومگنوم
نحوه شلیک موقع تنظیم نشسته با ساپورت بالش

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2015-09-13 05:07 PM

سلام دوست عزیز
خودتون که فرمودید بین 10 متر تا 35 متر دقیق خال میزنه . در واقع ده متر صفر اول هست و 35 متر هم صفر دوم

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-13 07:48 PM

(2015-09-13 05:07 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
خودتون که فرمودید بین 10 متر تا 35 متر دقیق خال میزنه . در واقع ده متر صفر اول هست و 35 متر هم صفر دوم

آخه با توجه به تعاریف انتظار داشتم بین ۱۰ تا ۳۵ رو یکم بالاتر بزنه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2015-09-13 09:12 PM

دوست عزیز شما بهتره یه کاری کنید
برید تو تاپیگ آموزش نرم افزار چیرگان و بعد از آموزش و کار با نرم افزار خیلی چیز ها رو اونجا میتونید در یابید
منم دقیقا تا قبل از استفاده از نرم افزار مثل شما فکر میکردم ولی الان دیگه فهمیدم چی به چیه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-13 09:27 PM

(2015-09-13 09:12 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما بهتره یه کاری کنید
برید تو تاپیگ آموزش نرم افزار چیرگان و بعد از آموزش و کار با نرم افزار خیلی چیز ها رو اونجا میتونید در یابید
منم دقیقا تا قبل از استفاده از نرم افزار مثل شما فکر میکردم ولی الان دیگه فهمیدم چی به چیه

راستش قبل از مطرح کردن بحث تلاشم رو چیرگان بود ولی از اونجایی که نسخه ۳۲ بیتش رو پیدا نمیکنم هنوز موفق به نصبش نشدم .. ویندوزم ۱۰ هستش و مثل اینکه این نرم افزار فقط تا ویندوز ۸ داره .. یه جا یکی گفت ۳۲ بیتش رو نصب کن اما از شانس من همه لیتکها مال نسخه ۶۴ بیتی هست .. به هر حال از کمکتون ممنون دوست عزیز

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-09-14 11:14 AM

(2015-09-13 03:54 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ...
من بعد از کلی تلاش و تمرین تونستم دوربین رو صفر کنم چون تاحالا با دوربین کار نکرده بودم
بعد از اینکه کل مطالب این تاپیک رو خوندم با نحوه تنظیم و صفر اول دوم آشنا شدم حالا یه علامت سوال بزرگ تو ذهنم هست Khansariha (125) :)) خخخ
اینکه شلیکهای من از ۱۰ متر تا 35 متر دقیقا رو خال میشینه ( خیلی هم حال میده ) خخخ !! و بالای اون حدود 40 متر کم کم افت میکنه و باید با میلدات کار کنم (۴۵ متر یه میل دات) و زیر ۱۰ متر هم حدود ۱ تا ۲ سانت بالاتر میزنه
و اصلن تعاریف صفر اول و دوم رو شلیک من صدق نمیکنه .. آیا تفنگ من به یک صفر رسیده ؟؟ یا باید دوربین رو باز کنم و از اول صفر اول دوم براش ست کنم ؟

دوربین کارل زایس 3*9*40
ساچمه پرومگنوم
ممنون از دوست خوبم آقا علی (flower) که راهنمایی خوبی داشتند Khansariha (8)
اما دوست من یه نکته ای در صحبتهاتون هست که فرمودید:....... و زیر ۱۰ متر هم حدود ۱ تا ۲ سانت بالاتر میزنه
اگر چنین است قطعا صفر اول زیر 10 متر هست Khansariha (214)
در واقع همیشه قبل و بعد از هردوتا صفر دوربین ما برخورد پائین داریم و نه بالا
و تنها بین دوتا صفر دوربین برخوردها بالا هستند.
البته اینکه ما در تنظیمات دارای یک صفر و یا دوتا صفر باشیم دست خودمان هست و به نیاز و تنظیمات ما برمیگرده
برای اینکه درک بهتری از تنظیمات صفر اول و دوم دوربین و تفنگ داشته باشید از این دموی نمایشی استفاده کنید و با کلیک کردن + یا - تورتها (علائم اطراف دوربین) به رفتار دوربین روی محور تراجکتوری پروازی ساچمه پی خواهید برد. فعلا Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Neo - 2015-09-14 12:53 PM

(2015-09-14 11:14 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-13 03:54 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ...

دوربین کارل زایس 3*9*40
ساچمه پرومگنوم
ممنون از دوست خوبم آقا علی (flower) که راهنمایی خوبی داشتند Khansariha (8)
اما دوست من یه نکته ای در صحبتهاتون هست که فرمودید:....... و زیر ۱۰ متر هم حدود ۱ تا ۲ سانت بالاتر میزنه
اگر چنین است قطعا صفر اول زیر 10 متر هست Khansariha (214)
در واقع همیشه قبل و بعد از هردوتا صفر دوربین ما برخورد پائین داریم و نه بالا
و تنها بین دوتا صفر دوربین برخوردها بالا هستند.
البته اینکه ما در تنظیمات دارای یک صفر و یا دوتا صفر باشیم دست خودمان هست و به نیاز و تنظیمات ما برمیگرده
برای اینکه درک بهتری از تنظیمات صفر اول و دوم دوربین و تفنگ داشته باشید از این دموی نمایشی استفاده کنید و با کلیک کردن + یا - تورتها (علائم اطراف دوربین) به رفتار دوربین روی محور تراجکتوری پروازی ساچمه پی خواهید برد. فعلا Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من عذر میخوام الان متوجه شدم که اشتباه تایپ کردم و منظورم این بود که زیر ۱۰ متر یکی دوسانت پایین میزنه و من همیشه دوربین رو بالاتر از هدف نشونه میگیرم ...
و از اینکه انقدر با دقت سوال من خوانده شده خیلی خوشحال شدم و ازتون ممنونم .
ضمنا من نمیتونم برنامه چیرگان ۶۴ بیتی نصب کنم و همه لینکهای دانلود هم ۶۴ بیت هستن و من دنبال ۳۲ بیت میگردم .
میدونم شاید این تاپیک نبود اما گفتم شاید اینجا کسی داشته باشه .
پس شما میفرمایید دست به دوربین نزنم و همینجور خوبه چون من هنوز اصلا مهارت لانگ شات اینجوری که تو کلیپها ۸۰ متر به بالا میزنن با میلدات رو پیدا نکردم و حداکثر هنر کنم همون ۴۵ متر رو میتونم ببینم .

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-09-14 01:55 PM

بله نیازی نیست دست به دوربین بزنید Khansariha (8)

برای نصب برنامه چیرگان تجربه خودم اینه که اول روی دسکتاپ کپی و فایل زیپ شده را اونجا باز کنید و بعد از روی دسکتاپ نصب کنید و نه از داخل فایل یا فلشهای همراه Khansariha (214)
این لینک دانلود برنامه چیرگان هم خدمت شما
برای ویندوزهای XP/Vista/7/8 environment, 32-bit version

فعلا Khansariha (8)