شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - barbad - 2015-04-29 05:59 PM

دوستان سوالی داشتم.
یک گامو شادو 1000 دارم با دوربین گامو میخواستم روی 30 متر صفرش کنم صفر دوم رو باید چند متر بگیرم؟ یک جا دادم برام تنظیم کرد روی 5 متر با دوخال دوربین بالاتر صفر کرده برام و گفته 30 متر صفر شده آیا درست تنظیم کرده؟
با تشکر

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - asman - 2015-04-29 08:27 PM

سلام من تفنگ بادیامو به این روش تنظیم میکنم چندتا سیبل در فواصل 10 -20 -30 -40-50- 60مترقرار میدم/خوب روی مثلا 30مترصفر میکنم بعد 3شلیک به20متر میکنم ببینم کجا خورده اگه بالاتر خورده باشه معلومه که ساچمه در حال اوج گیریه وبا استفاده ازمیلدات وپایین اوردن سلاح سر کردن ساچمه رو جبران میکنم اگه به خال زده معلومه داره یه سطح مستقیمی رو بین 20تا30 متر داره طی میکنه بعد 3 شلیک به 40 متر میکنم اگه باز به خال زد معلومه ساچمه هنوز انرژی شو از دست نداده واگه به زیر خال خورد بررسی میکنم ببینم با چند میل دات بالاتر گرفتن تفنگ افت ساچمه جبران میشه وبه همین منوال ///// تا نظر اساتید چی باشه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-04-30 09:09 AM

(2015-04-29 05:59 PM)barbad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سوالی داشتم.
یک گامو شادو 1000 دارم با دوربین گامو میخواستم روی 30 متر صفرش کنم صفر دوم رو باید چند متر بگیرم؟ یک جا دادم برام تنظیم کرد روی 5 متر با دوخال دوربین بالاتر صفر کرده برام و گفته 30 متر صفر شده آیا درست تنظیم کرده؟
با تشکر
دوست عزیز اگر بطور دقیق بخواهید روی 30 متر صفر کنید از دو روش امکان پذیر هست
روش اول : تجربی و میدانی باید بروید بیرون و روی 30 متر یک سیبل و یا هدفی در نظر بگیرید و دوربین را صفر کنید بعد ببینید در صفر دوم و نزدیکتر نیز چند متر افتاده است؟
روش دوم : با داشتن اطلاعات دقیق (نوع و بالستیک ساچمه ، سرعت ساچمه ، وزن ساچمه ، ارتفاع دوربین و زوم دوربین ...) بوسیله این اطلاعات بطور دقیق با برنامه چیرگان تمامی تراجکتوری پروازی ساچمه مورد نظر قابل استحصال است.
برای درک بهتر و حدودی پیشنهاد میکنم از دموی نمایشی صفرهای دوربین استفاده کنید .
در این دموی فرضی برای یک تفنگ بادی با قدرت متوسط 40 ژول میباشد
با کلید + و - در کلیکهای (ZR) براحتی هر مسافتی را که صفر کردید صفر دوم را نیز نشان میدهد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-04-30 09:24 AM

(2015-04-29 08:27 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من تفنگ بادیامو به این روش تنظیم میکنم چندتا سیبل در فواصل 10 -20 -30 -40-50- 60مترقرار میدم/خوب روی مثلا 30مترصفر میکنم بعد 3شلیک به20متر میکنم ببینم کجا خورده اگه بالاتر خورده باشه معلومه که ساچمه در حال اوج گیریه وبا استفاده ازمیلدات وپایین اوردن سلاح سر کردن ساچمه رو جبران میکنم اگه به خال زده معلومه داره یه سطح مستقیمی رو بین 20تا30 متر داره طی میکنه بعد 3 شلیک به 40 متر میکنم اگه باز به خال زد معلومه ساچمه هنوز انرژی شو از دست نداده واگه به زیر خال خورد بررسی میکنم ببینم با چند میل دات بالاتر گرفتن تفنگ افت ساچمه جبران میشه وبه همین منوال ///// تا نظر اساتید چی باشه
سلام دوست عزیز جناب آسمان
خب ماهم از همین جاها شروع کردیم خخخخخ Khansariha (8)
ولی خارج از شوخی این روش کاملا مستند و میدانی هست و البته وقت و حوصله هم میخواهد ولی یک نکته عارض بشم که این روش برای فنر پیستونیها کارآمد هست ولی برای PCP خیر ، یعنی ملاحظاتی دارد که باید در نظر گرفت (افت فشار و تاثیرات آن) مثلا اگر PCP از رگولاتور و یا شاتهای منظمی برخوردار نباشه دچار خطا در محاسبات خواهیم شد . فعلا Khansariha (214)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - josniper - 2015-05-27 11:47 AM

سلام دوستان یک سوال داشتم
ندونستم نوی کدوم تاپیک طرح کنم وخلاصه اینجا به نظرم اومد
ایا سان شید جدا برای دوربین x42 در بازار هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehradvand - 2015-08-02 09:56 PM

سلام دوستان کرال پانچر رو تو چه فاصله ای صفر اول دوم کنم؟ دوربینم سنتر پوینت هست، هر زوم دوربین که افزایش بدم زوم کنم به نظرتون بالاتر میزنه تیرو یاپایین تر؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - camel_60 - 2015-08-07 03:36 PM

سلم دوستان
دوربین لیپرز 50x4-16 هستش میخوام پایه دو تیکه ببندم رو ای تی 44 ...
تیوب دوربین که یک اینچ هستش ... با توجه به دهنه 50 دوربین چه ارتفاع پایه ای باید بخرم؟
در ضمن طبق تجربه باید شیم گذاری بشه؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rkh.hunter - 2015-08-07 03:57 PM

سلام میلاد جان
شما اگه تفنگ و تو 40 متر صفر کنی بهتره از پایه بلند استفاده کنی در این صورت ساچمه تو بازه فاصله ی بین صفر اول و دومت ( که حدودا میشه بین 18 تا 40 متر) در منطقه ی کیل زون حرکت میکنه ولی اگه بخوای از پایه کوتاه استفاده کنی شاید مجبور بشی از میلداتهای بالایی تو این رنج فاصله استفاده کنی که این از نظر من مطلوب نیست در ضمن پایه یه تیکه که خیلی بهتره و دردسرهای دوتیکه رو نداره!!!!!!
Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2015-08-08 02:50 PM

(2015-08-07 03:36 PM)camel_60 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلم دوستان
دوربین لیپرز 50x4-16 هستش میخوام پایه دو تیکه ببندم رو ای تی 44 ...
تیوب دوربین که یک اینچ هستش ... با توجه به دهنه 50 دوربین چه ارتفاع پایه ای باید بخرم؟
در ضمن طبق تجربه باید شیم گذاری بشه؟
در اصل بخاطر دهنه 50 دوربین پایه بلند 20 میلیمتری لازمه (تصویر با پایه بلند )

گاهی هم پایه متوسط برای ای تی جواب میده چون میتوان با برداشتن شکاف درجه و همچنین کمی دوربین را بجلو بردن به نتیجه دلخواه رسید
البته اگر شرایط سر و گردن ودیگر شرایط تنظیم چشمی دوربین اجازه بده . Khansariha (214)
نمونه پایه متوسط (14 میلیمتری)
[تصویر: utg-leapers-4x32mm-rifle-scope-w-mil-dot...ngs-12.gif]
[تصویر: hatsan1.jpg]
معمولا یک لایه نیم تا یک میلیمتری شیم هم لازمه . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - aliblack - 2015-08-09 06:46 PM

سلام دوستان برنو رو تو چه فاصله‌ی صفر کنم بهتره؟
دوربینم6*24*50 لیپرزه