شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-03-28 08:06 PM

سلام
رویال عزیز
ممنون که پیگیری میکنی
دقیقا همین شکلی هست

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - royall - 2015-03-28 08:20 PM

خواهش میکنم Khansariha (8)
خب،اصلا با الن ها کاری نداشته باشید.
کافیه رینگ(پلاستیکی) که زیر هر طبلک قرار داره رو باز کنید.وقتی رینگ باز بشه طبلک ها حرکت میکنند و وقتی رینگ و دوباره محکم کنید مجددا طبلک ها قفل میشوند

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-04-21 08:40 AM

سلام
این سایت را ببینید. در مورد تنظیم دوربین هست البته به زبان انگلیسی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - barankbkn - 2015-04-25 01:22 PM

سلام
چرا من هرچقدر این تبلک هارو میچرخونم رتیکل بالا پایین یا چپ راست نمیشه اصلا تکون نمیخوره
[تصویر: 14299554991.jpg]

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Marksman - 2015-04-25 01:37 PM

(2015-04-25 01:22 PM)barankbkn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چرا من هرچقدر این تبلک هارو میچرخونم رتیکل بالا پایین یا چپ راست نمیشه اصلا تکون نمیخوره

برای اینکه به احتمال زیاد به حد نهایت فشار فنرها رسیدین و دیگه فقط در حال هرز چرخیدنه.
چندین بار توضیح داده شده که قبل از چرخوندن طبلک ها سعی کنید خطای دوربین رو حتی الامکان با اصلاح پایه و شیم گذاری حل کنید، بعد برای جبران خطاهای کمتر برین سراغ طبلکها.Khansariha (226)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-04-25 02:53 PM

(2015-04-21 08:40 AM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
این سایت را ببینید. در مورد تنظیم دوربین هست البته به زبان انگلیسی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
موکدا توصیه میکنم این لینک را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - asman - 2015-04-25 07:20 PM

(2015-04-25 01:22 PM)barankbkn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
[تصویر: 14299554991.jpg]

احتمالا فنر زیر رتیکل یا خسته شده وتحت فشار نیست وبا شل کردن طبلکها رتیکلو هل نمیده به طرفین یا فنر از زیر رتیکل دررفته یا فنر شکسته /چون باید با سفت کردن طبلکها رتیکل عقب نشینی کنه وفنر یا فنرها تحت فشار باشن ویا با شل کردن طبلگها فتر کم کم ازاد بشه ورتیکلو هل بده واز خود دور کنه وهمون طور که استاد فرمودن طبلک برای تنظیم جزیی دوربینه برای تنظیمات با اختلاف زیاد باید از شیم گذاری بهره برد

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ln 1 - 2015-04-25 09:15 PM

جهت تکمیل اطلاعات

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - asman - 2015-04-26 07:19 AM

یکی از مشخصه هایی که یه دوربین باید داشته باشه تا بخرمش اینه که طبلکها دستگیره داشته باشن تا راحت وبدون استفاده از اچار می چرخه مثل عکس ارسال 1422
اما شما به سیستم چرخش طبلک عکس زیر توجه کنید که برای چرخوندنش باید یه پیچ کوشتی تخت داشته باشی که این سیستم از الومینیوم نرمتره وبا چهار بار سفت وشل کردن کارش تمومه** پرحرفی کردم ببخشید**
[تصویر: 14300206451.jpg]
[تصویر: 14300206451.jpg]
کمال تشکر رو دارم که از عکس دوستان اسفاده کردم

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - KRALMAGNUM - 2015-04-26 11:59 PM

سلام دوستان.
به یه روش نظامی میخوام اموزش بدم چجوری دوربنتون رو با دو شلیک تنظیم کنید اما به شرط اینکه از گیره استفاده کنید و به تمام توضیحاتی که میدم توجه کنیدKhansariha (8)
اول از همه پایه دوربین یا نگه دارنده دوربین رو بر رویه سلاح نصب میکنیم بعد بعلاوه + دوربین دقیقا در راستای خط افق و عمود خود باشد و کج و کوله نباشد مثه اینx...

حالا هدف خودتون رو در اون مسافتی که میخواید قرار بدین 10 متر 20 متر 30 متر و...... در مبحث نظامی ما در 100 متره حالا واسه اسلحه بادی کمتره....
هدفتون که مشخص شد اسلحه رو رویه گیره میبندیم . و بعلاوه + دوربین رو در مرکز هدف قرار میدیم و شلیک میکنیم
حالا اگه ساچمه به گوشه سمت راست یا چپ یا هر سمتی که خورد. که من با نقاشی بدم واستون کشیدم

حالا بدون اینکه به اسلحه دست بزنیم تبلک هارو میچرخونیم که بیاد رویه اون جایی که ساچمه خورده مثه این تصویر

حالا سلاح رو ازاد میکنیم از رو گیره و بعلاوه + دوربین رو در مرکز هدف میزاریم و گیره رو میبندیم و شلیک میکنیم حالا باید ساچمه دقیق وسط هدف بخوابه.
اگر اشتباه تایپی چیزی داریم بهبزرگی خودتون ببخشید. Khansariha (8)
ما اینجوری سلاح هایه جنگی مثه دراگانوف یا 12/7 رو تنظیم میکنیم که اونا دوربینا شون با بادی زمین تا اسمون فرق میکنه اما در مورد تنظیم همه یه کار رو انجام میدنKhansariha (8)

از بابت نقاشی بدمون هم عذرمیخوام ببخشیدKhansariha (8)
یا علی