شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - I.V.O - 2015-02-13 10:57 AM

سلام اقا رضا منم قبلا تفنگ مشخصات شما رو داشتم
بهترین حالت اینه روی 13 متر صفر کنیدصفر بعدی 25 متر میشه توی 20 مترم 1 سانت بالا می زنه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2015-02-13 02:14 PM

ممنون دوستان عزیز از راهنماییاتون
گمونم همون 13 متر صفرش کنم بهتر کارمو راه بندازه
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - I.V.O - 2015-02-13 02:49 PM

شما اگه روی 13 متر صفرکنید تا 25 متر مسیر مستقیم تری رو طی می کنه برای من که جوابگو خواسته هام بود
بازم از نرم افزار چیرگان می تونید استفاده کنید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - josniper - 2015-02-15 05:58 PM

سلام دوستان چندتا سوال داشتم
من یک برنو بلند دارم که دوربین روش نصبه
یه مشکل کوچول داره:موقع بستن قسمت جلو دوربین روی قسمت پیم شکاف درجه قرار میگیره ونمیشه رینگها را بست و مجبورم دوربین را بیارم عقبتر که هم رینگها بسته بشن وهم جلو دوربین روی شکاف درجه قرار نگیره که در این وضعیت موقع شلیک باید سرم را عقب ببرم واذیت میشم
حالا
چطور میشه یه جوری ارتفاع دوربین را بالا اورد که بتونم دوربین را جلوتر ببرم بطوری که هم رینگها بسته بشه هم جلو دوربین با شکاف درجه تماس نداشته باشه؟ .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - KRALMAGNUM - 2015-02-15 06:46 PM

سلام دوست عزیز اسم دوربینتون چیه؟
از عکس که پیداست دهنه 50 باشه و اگرم مال تفنگ بادیه باید به فکر یه دوربین زوم ثابت باشی که بیشتر واست عمر کنهKhansariha (8)
یا علی

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - FMJ - 2015-02-15 07:56 PM

(2015-02-15 05:58 PM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان چندتا سوال داشتم
من یک برنو بلند دارم که دوربین روش نصبه
یه مشکل کوچول داره:موقع بستن قسمت جلو دوربین روی قسمت پیم شکاف درجه قرار میگیره ونمیشه رینگها را بست و مجبورم دوربین را بیارم عقبتر که هم رینگها بسته بشن وهم جلو دوربین روی شکاف درجه قرار نگیره که در این وضعیت موقع شلیک باید سرم را عقب ببرم واذیت میشم
حالا
چطور میشه یه جوری ارتفاع دوربین را بالا اورد که بتونم دوربین را جلوتر ببرم بطوری که هم رینگها بسته بشه هم جلو دوربین با شکاف درجه تماس نداشته باشه؟ .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام.
دوست عزیز این مورد بطور اصولی فقط با استفاده از رینگ های پایه بلندتر رفع میشه.
رینگ های لئوپولدی معمولا در چهارسایز کوتاه و مدیوم و بلند و بلندتر در بازار هست که میتونید رینگهای خودتونو ببرید و بعنوان دست دوم به فروشنده (البته از نوع با انصافش!!!) بدید و یک جفت رینگ بلندتراز رینگ خودتون بخرید و مابه التفاوتشو پرداخت کنید.(اینجوری احتمالا واستون ارزونتر درمیاد)
فقط سلاحتونو ببرید که با رینگهای جدید چک کنید...
نکته ای که این وسط کمی به زیان تیرانداز هست اینه که هرچی ارتفاع محور دوربین از خط شلیک سلاح بالاتر باشه بدلیل جابجایی صفر اول و دوم و ... کمی در دقت و تنظیم دوربین اثرمنفی میذاره / هرچند که بالاخره با تنظیم و قلق گیری این مشکل کم کم کمرنگ میشه و بچشمتونم شاید نیاد ولی تا اونجایی که ممکن بود از رینگ هایی استفاده کنید که فقط اندازه ای دوربینو بالا ببره که به بدنه سلاح گیر نکنه ودیگه بالاتر نیازی نیست بره ... امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
موفق باشید.
اینو یادم رفت بگم : عشششششق است برنو بلند!!! کاش میشد هم 270 داشت هم برنو بلند....Khansariha (172)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-03-28 08:22 AM

سلام بر دوستان
سال نو مبارک
من یک دوربین 3-9 در 40 لیپرز دارم. از نوعی که آلن میخوره
برای تنظیم کردنش چکار باید کرد؟
تو کاتالوگش نوشته باید آلن باز بشه و یک علامتی مشخص میشه و ...
ولی آلن را که باز میکنم تا یک جایی باز میشه و بعدش سفت میشه. هیچ خط و خطوطی هم هویدا نمیشه!
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2015-03-28 11:58 AM

اون پیچ الن برا ریست کردن هست یعنی زمانی که شما دوربین رو تنظیم کردید میتونید بعد از بستن طوق زیر طبلک یا همون زیرو لاک اون پیچ رو باز کنید و عدد صفر رو طبلک رو مقابل نقطه قرار بدید و میتونید هم انجام ندید . یعنی ضروری نیست انجام شه . شما اول پیچ زیرو لاک رو که باز کردید دوربین رو صفر میکنید آخر کار هم اون طوق رو میبندید و تمام

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - peisaz - 2015-03-28 07:14 PM

سلام
ممنون از پاسخ شما
ولی متوجه نشدم
تو کاتالوگش نوشته آلن باید یاز بشه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - royall - 2015-03-28 07:53 PM

طبلک های دوربین شما مثل عکس زیر هست ؟
[تصویر: 14083688031857760621_large.jpg]