شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehti - 2015-02-11 02:45 PM

سلام دوستان.
میخواستم بدونم چند نوع ریل برای نصب دوربین رو تفنگهای مختلف وجود داره و فرقشون چیه.من وقتی دوربین روی تفنگهایی مثل گامو و کرال میبندن با هر شلیک مقدار کمی دوربین به عقب میاد تا اینکه به انتهای ریل میرسه و دوبلره دوربین و باید باز کرد و جلو برد اما تو 54 و 56 و 470 و 52 که ریل مخصوص نصب دوربین هست فکر کنم این مشکل نباشه.یعنی میخوام بدونم رو تفنگ هایی که ریل مخصوص نصب دوربین هست که میشه از پیچ داخل پایه که با کمی سفت کردن
سلام دوستان.
میخواستم بدونم چند نوع ریل برای نصب دوربین رو تفنگهای مختلف وجود داره و فرقشون چیه.من وقتی دوربین روی تفنگهایی مثل گامو و کرال میبندن با هر شلیک مقدار کمی دوربین به عقب میاد تا اینکه به انتهای ریل میرسه و دوبلره دوربین و باید باز کرد و جلو برد اما تو 54 و 56 و 470 و 52 که ریل مخصوص نصب دوربین هست فکر کنم این مشکل نباشه.یعنی میخوام بدونم رو تفنگ هایی که ریل مخصوص نصب دوربین هست که میشه از پیچ داخل پایه که با کمی سفت کردن محکم میشه و بهش پیچ ترمز میگن کامل دوربیت و بدون حرکت کرد یا بازم حرکت داره و باید هر از چند مدتی دوربین و باز کرد.چون تو تفنگهایی که شیار یر تاسری روی پیستون برا نصب دوربین واقعا این مشکل هست جالا شما هر چقدر هم محکم ببندین بازم ....... به هم میخوره و عقب میاد.لطفا اگه کسی اطلاعات کامل داره راهنمایی کنه و اصلا راه حلی برا اصلاحش تو تفنگهایی معمولی هست؟با تشکر

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ln 1 - 2015-02-11 04:57 PM

مشکل عقب نشینی پایه دوربین که اشاره فرمودین در مورد دیانا هم صادقه و اتفاقا به دلیل استفاده از الیاژهای المینیوم در ساخت پایه در صورت استفاده از پیچ استپ باعث خرابی شدید در سطح پایه دوربین میشود . در تفنگهای کرال قطعه ای به عنوان استپ دوربین روی تفنگها وجود داره ( البته بعضی فروشنده ها باز کرده و جداگانه میفروشند ) که کاملا برای توقف حرکت پایه دوربین کفایت میکند به این شرط که پیچهای پایه کاملا محکم باشند . در ضمن در شلیکهای اولیه بعد از نصب دوربین حداقل تا 50 شلیک نیاز به اچارکشی مجدد پیچهای پایه دوربین خواهید داشت تا زمانی که کاملا فیکس شود .

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mehti - 2015-02-11 05:04 PM

ی دوربیت گامو داشتم حواسم نبود به دلیل اینکه بازش نکردم بیارمش سر جاش اخر قسمتی که روی شیار انتهای تفنگ امده بود خراب شد البته بعد دوباره نصب شد بدون هیچ مشکلی اما خراشیده شده بود .پس شما میفرمایید از پیچ ترمز دوربین رو تفنگ 54 استفاده نکنم؟چطور میشه رو 54 حرکت دوربین رو به حداقل رسوند.دوربین هم لیپرز با پایه یک تکه.تشکر از جوابتون

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2015-02-11 07:50 PM

(2015-02-11 01:53 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اگر اطلاعات دقیقی برای صفر دوربین میخواهید باید یک سری اطلاعات آن را دقیقا بیان کنید Khansariha (8)
مدل و یا مشخصه تفنگ ؟
کالیبر تفنگ ؟
قدرت تفنگ (برحسب ژول) و یا سرعت ساچمه (برحسب متر بر ثانیه) ؟
مدل ساچمه ؟
وزن ساچمه ؟
ارتفاع دوربین (فاصله بین مرکز دوربین تا مرکز لوله )؟

با سلام
تفنگ شادو 1000معروف هستش که قدرتشم معلومه
کالیبر 5.5
ساچمه پرومگنوم معروف
دوربین هم لیپرز3*9-40

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2015-02-12 06:00 PM

اساتید کسی نیست بگه صفر دیگه دوربین بنده تو چند متر هستش!!؟؟
حدودی هم باشه اشکال نداره!
با تشکر

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - FMJ - 2015-02-12 06:19 PM

سلام.
آقا رضا چرا خودت تست نمیگیری عزیزم؟؟؟!!!
شما تو7 متر صفر کن و صفر دوم رو خودت پیداکن (که احتمالا بین 30 تا 35 متر باشه) البته من در بادی اطلاعاتم کمه ولی چون گفتی حدودی منم عرض کردم.
حداقلش اگه اشتباه باشه اساتید صداشون درمیاد و شما به جواب میرسی. Khansariha (95)
چاکریم.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2015-02-12 07:44 PM

(2015-02-12 06:19 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
آقا رضا چرا خودت تست نمیگیری عزیزم؟؟؟!!!
شما تو7 متر صفر کن و صفر دوم رو خودت پیداکن (که احتمالا بین 30 تا 35 متر باشه) البته من در بادی اطلاعاتم کمه ولی چون گفتی حدودی منم عرض کردم.
حداقلش اگه اشتباه باشه اساتید صداشون درمیاد و شما به جواب میرسی. Khansariha (95)
چاکریم.

خیلی ممنون آقا رضا
من دوربینو تو 20 متر صفرش کردم چون اهدافم اکثرا تو 20 متری هستن؛خواستم ببینم صفر دوم حدودا کجا میوفته!!

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - FMJ - 2015-02-12 08:36 PM

اگه تو بالستیکش اشتباه نکرده باشم احتمالا تو 40 تا 45 متری دوباره صفر میشه .
اگه بتونی درست بهم بگی برد مفید اسلحه ت (تجربی) چند متره دقیقتر بهت میگم تو این حالت صفر دومت حدودا کجاست!!!
یا این که صبر کنی تا یکی از بچه ها که اسلحه مشابه با شماداره یا یکی از اساتید سلاحهای بادی جواب درست رو بهت بده.
من نمیدونم از دیروز تا حالا چقدر سایت خلوته!!! احتمالا تعطیلاته و بر و بچه ها رفتن مسافرت و صفا ا ا ...!!!!
در هر حال ما که خونه نشینیم و در حد توان درخدمت شما.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2015-02-12 10:51 PM

(2015-02-12 08:36 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه بتونی درست بهم بگی برد مفید اسلحه ت (تجربی) چند متره دقیقتر بهت میگم تو این حالت صفر دومت حدودا کجاست!!!
یا این که صبر کنی تا یکی از بچه ها که اسلحه مشابه با شماداره یا یکی از اساتید سلاحهای بادی جواب درست رو بهت بده.
من نمیدونم از دیروز تا حالا چقدر سایت خلوته!!! احتمالا تعطیلاته و بر و بچه ها رفتن مسافرت و صفا ا ا ...!!!!
همونطور که شما میگین انگار دوستان مشغول تعطیلات هستن!!
برد تفنگ گمونم120تا150متر باشه
قدرتشم دوروبرای18،19ژول هستش

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - FMJ - 2015-02-12 11:45 PM

(2015-02-12 10:51 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-02-12 08:36 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همونطور که شما میگین انگار دوستان مشغول تعطیلات هستن!!
برد تفنگ گمونم120تا150متر باشه
قدرتشم دوروبرای18،19ژول هستش

رضاجان گفتم برد مفیدی که تجربی از تفنگت دستت هست!! یعنی الان تا 140 متری قدرتش انقدری هست که مثلا ساچمه به بدن پرنده نفوذ کنه؟!
اگه اینطوره که شرمنده اعدادی که بهت دادم کاملا اشتباهه و صفر دومت با این تفاسیر میره بین 65 تا 70 متری.
به نظر من بجای اینکه دنبال اعداد از دوستان باشی بهتره تجربی خودت این اعدادو واسه اسلحه و ساچمه ای که استفاده میکنی بدست بیاری. والله هم حالش بیشتره هم مخصوصا درمورد ایرریفل ها بعضا در مدلهای مشابه هم تفاوت های قابل توجهی در قدرت و سرعت و فاکتورهای دیگه وجود داره که عملا محاسبات تئوریه اینچنینی رو کم فایده میکنه.
تست کردنشم مطمئنا بلدی و کار سختی نیست/ خداروشکر حداقل درمورد ایرریفل ها خوراک ارزون و دردسترس وجود داره از نظر تعداد شلیک مشکلی ندارید.
بازم عذر میخوام که درمورد چیزی که اطلاع کاملی نداشتم اظهار نظر کردم. موفق باشی.
با تشکر.Khansariha (8)