شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - dorika - 2014-10-25 09:35 AM

سلام، ديانا 56 كاليبر 4.5 با دوربين ليپرز 40*4*16 وساچمه باراكودا اسپرت دارم. ديروز تفنگو تو فاصله 20 متري صفر كردم. تافاصله 15 متري تقريبا 2 سانت پايين ميزنه و تو فاصله 25 متري تقريبا 2 سانت بالا ميزنه. اولا ميخوام بدونم اين طبيعيه؟ يعني منحني سير گلوله باعث اين بالا و پايين زدن ساچمه ميشه يا تفنگ عيبي داره؟ دوما اينكه اين فاصله 20 متر صفر اول من حساب ميشه يا صفر دوم؟ و سوم اينكه اگر صفر اول هست صفر دومم حدودا چنده و اگر صفر دوم هست صفر اولم حدودا چنده؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - behnamhunter - 2014-10-25 04:12 PM

با توجه به گفته شما احتمالا 20 متر صفر دوم شما خواهد بود و صفر اول شما با توجه به قدرت تفنگ حدود 45 تا 50 متر خواهد بود.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - alirezasalehi - 2014-10-30 11:57 PM

سلام.دوستان من یه مشکل دارم.ترمز پایه دوربین داره خم میشه.راه چاره چیه؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-31 12:20 AM

(2014-10-30 11:57 PM)alirezasalehi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیزم سلام
نگه تفنگ شما کونیک نداره ؟؟؟
راستش من تو عکس نفهمیدم تفنگ شما چیه ؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - alirezasalehi - 2014-10-31 12:47 AM

(2014-10-31 12:20 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-30 11:57 PM)alirezasalehi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیزم سلام
قسمت اول رو نفهمیدم.کونیک نمیدونم چیه
تفنگ هم هاتسان رنجر 1100 هست

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-31 01:07 AM

(2014-10-31 12:47 AM)alirezasalehi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-31 12:20 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیزم سلام

به سوراخ ایی که مثل حفره رو سیاندر تعبیه شده تا پیچ استپ خود پایه دوربین داخلش بره رو کونیک میگن .
اگه اون پیچ پشتی پشت پایه پیچ استپ شما هست و کونیک نداره متاسفانه من بلد نیستم باید چکار کنید
ببخشید
ولی اگه داره پیچ پایه رو داخل کونیک ببندید دیگه مشکلی به وجود نمیاد

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - alirezasalehi - 2014-10-31 01:12 AM

(2014-10-31 01:07 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-31 12:47 AM)alirezasalehi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیزم سلام

به سوراخ ایی که مثل حفره رو سیاندر تعبیه شده تا پیچ استپ خود پایه دوربین داخلش بره رو کونیک میگن .
اگه اون پیچ پشتی پشت پایه پیچ استپ شما هست و کونیک نداره متاسفانه من بلد نیستم باید چکار کنید
ببخشید
ولی اگه داره پیچ پایه رو داخل کونیک ببندید دیگه مشکلی به وجود نمیاد
کونیک داره پس.ولی پیچ استپ خود پایه جوابگو هست؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-31 01:18 AM

اینجور که شنیدم رنجر لگد زیادی داره . شما قبلا پیچ خود پایه دوربین رو بسته بودید ؟؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - Vicxtor - 2014-10-31 11:51 AM

سلام. دوستان من یه مشکل دارم. ترمز پایه دوربین داره خم میشه. راه چاره چیه؟

سلام دوست عزیز. استفاده ی بیشتر از این پیچ استپ باعث بریدن پیچ و خدای نکرده افتادن دوربین از روی سلاحتون میشه.
اگه اون سوراخ همونطور که علی عزیز فرمودن، روی بدنه ی سیلندر وجود داره، فقط کافیه موقع بستن پایه ی دوربین طوری تنظیم کنید که پیچ استپ وارد اون سوراخ بشه (تا 3 تا 4 میلی متر)؛ به همین سادگی...
البته اگه دوربین رو زود بستین، توصیه میکنم که بازش کنید و از شلیک 400 تا 500 به بعد دوباره ببندینش
Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - alirezasalehi - 2014-10-31 03:24 PM

(2014-10-31 11:51 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. دوستان من یه مشکل دارم. ترمز پایه دوربین داره خم میشه. راه چاره چیه؟

سلام دوست عزیز. استفاده ی بیشتر از این پیچ استپ باعث بریدن پیچ و خدای نکرده افتادن دوربین از روی سلاحتون میشه.
اگه اون سوراخ همونطور که علی عزیز فرمودن، روی بدنه ی سیلندر وجود داره، فقط کافیه موقع بستن پایه ی دوربین طوری تنظیم کنید که پیچ استپ وارد اون سوراخ بشه (تا 3 تا 4 میلی متر)؛ به همین سادگی...
البته اگه دوربین رو زود بستین، توصیه میکنم که بازش کنید و از شلیک 400 تا 500 به بعد دوباره ببندینش
Khansariha (8)
امروز پیچ رو باز کردم.خوب که باز کردم وگرنه نزدیک بریده شدن بود
ممنون از راهنمایی همه دوستان