شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-15 12:55 AM

(2014-10-15 12:32 AM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از پاسخ دوباره
اون پیچی که روی پایه هست اندازش بزرگتر از سوراخهای انتهای سیلندره!!!!راه دیگه ای وجود نداره؟

نه دوست عزیز راهش همینه
در ضمن قرار نیست که شما تا آخر پیچ رو بپیچونید
کافیه کمی پیچ بره داخل سوراخ روی سیلندر تا از عقب اومدن ذوربین جلوگیری کنه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - dorika - 2014-10-15 09:11 AM

سلام، برا تنظيم طبلكها حتما بايد پيچ آلن خور روي طبلكها رو شل كرد يا با پيچوندن اون مهره زيرين و آزاد كردن طبلكها ميشه دوربينو تنظيم كرد؟ دوربينم ليپرز 40*4*16 هست.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-15 10:04 AM

(2014-10-14 07:21 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به صورت دیفالت
اساتید
شما برای سلاح های زیر چه فاصله ای ر برای صفر کردن مناسب میدونید؟
بادی
خفیف
گلوله زن
سلام دوست عزیز
البته بستگی به اندازه کیلزون انتخابی شما دارد .
و همچنین بهتره از برنامه های نرم افزاری برای علمی تر بودن موضوع استفاده شود
اما اگر همینطوری و تجربی بخواهیم نظر بدیم Khansariha (214)
بادی مگنوم حدود 30 متر صفر شود
بادی ضعیف حدود 20 متر صفر شود
خفیف حدود 20 متر (صفر دوم)
گلوله زن حدود 25 متر (صفر دوم)
فعلاKhansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-15 10:28 AM

(2014-10-14 08:07 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-14 07:01 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درضمن دقت کنید تا لوله تحت تاثیر مانعی بسمت بالا نرفته باشد و بعد اقدام به شیمگذاری کنید

ممنون علی آقا منظور این جمله رو نفهمیدم
خب علی جان گاهی بخاطر بستن نوارهای حفاظتی یا کاورکشی مخزن و احیانا تنظیمات و دستکاری دیگه (در زیر لوله ) مقداری لوله تحت تاثیر رو به بالا شیب پیدا میکنه و باید اول لوله را چک کرد .
چون این مورد را زیاد دیدم که باعث دوباره کاری و برداشتن شیمها گردیده یادآوری کردم Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-17 08:28 PM

سلام
من پیرو حرف علی آقا زیر پایه ی جلو شیم گذاری کردم و اسلحه رو برا تست بیرون بردم و تو فاصله ی 15 متری گروپ گرفتم که + تو رنج اومده بود و نیازی به تغییر زیادی در تورت ها نبود ولی متاسفانه نمیدونم چرا گروپ خوبی نمیده
البته یه مورد هم دیدم که به همین دلیل دارم تو این تاپیک میپرسم

بعد از سفت کردن زیرو لاک دوربین اگه تورت رو کمی بچرخونم باز هم حدود 2 میلی متر تورت همراه با زیرولاک چرخش داره / حالا میخواستم ببینم این مورد اثری داره یا نه ؟؟؟

و اینکه چکار کنم تا گروپ خوبی بده ؟؟
تفنگ : وایرخ 80
ساچمه هم گامو مچ و آذرخش که از هر دو به خصوص آذرخش با وایرخ دوستم گروپ عالی گرفتیم ولی نمیدونم چرا تفنگ من اینجوریه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-18 10:24 AM

ممنونم
اگر تورت بعد از قفل کردن مقداری باز چرخش دارد مطمئنا روی بعلاوه اثر هم میکند و این موضوع بر میگردد به خراب شدن و یا کیفی نبودن دوربینها
داستان اینکه با تفنگ دیگری گروپ بهتری نسبت به شما گرفته میشود یه بحث دیگه ای هست که مربوط به این تاپیک نیست ولی شما برای بهتر شدن گروپتان اول سرویس و تمیز کردن لوله را حتما درکارخودتان قرار دهید و همینطور بقیه مسائل دونه به دونه باید بازدید و بررسی شوند . Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - dorika - 2014-10-18 11:46 AM

سلام، هفته قبل تفنگمو بعد از شيم گذاري تو 20 متري صفر كردم. اين هفته دوباره تنظيمش بهم خورده. براي شيم گذاري از نوار چرخ استفاده كردم. خودم فكر ميكنم چون از پلاستيك استفاده كردم يه مقدار خودشو جمع كرده. ميخواستم از تجربه دوستان استفاده كنم. بجاي نوار چرخ از چي ميتونم استفاده كنم؟ ممكنه دليل ديگه اي بجز اين باشه؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-18 12:03 PM

سلام دوست عزیز
بله نوار ممکنه کمی فشرده و یا خشک شود البته خیلی جزئی تغییر بعلاوه را دارید
اگر پیچها شل شدند دلیل بر فشردگی لاستیک نوار هست که بلطبع یکی دوباری اوائل کار و در طی ماه ممکنه پیش بیاد و باید پیچها را چک کنید ولی وقتی این مرحله تمام شد دیگه لاستیک تغییر حجمی ندارد و پیچها هم شل نخواهند شد اینجا تغییر رفتار دوربین و یا تفنگ گردن نوار شیمگذاری شما نیست و باید بدنبال دلیل دیگری باشید . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-18 03:01 PM

(2014-10-18 10:24 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم
اگر تورت بعد از قفل کردن مقداری باز چرخش دارد مطمئنا روی بعلاوه اثر هم میکند و این موضوع بر میگردد به خراب شدن و یا کیفی نبودن دوربینها
داستان اینکه با تفنگ دیگری گروپ بهتری نسبت به شما گرفته میشود یه بحث دیگه ای هست که مربوط به این تاپیک نیست ولی شما برای بهتر شدن گروپتان اول سرویس و تمیز کردن لوله را حتما درکارخودتان قرار دهید و همینطور بقیه مسائل دونه به دونه باید بازدید و بررسی شوند . Khansariha (8)

ممنون علی آقا بابت راهنماییتون دوربینم نو بوده و خیلی کار نکرده ( حدود 4-5 ماه ) حالا به نظر شما باید دوربین رو چکار کنم تا دیگه تکون نخوره ؟؟؟
لوله هم تمیزه و هرچی فکر میکنم دیگه میتونه کدوم مورد مشکل داشته باشه به جایی نمیرسم
در ضمن فنر رو تازه انداختم و حدود دویست تایی شلیک داشته . میشه به خاطر احیانا رام نبودن فنر باشه ؟؟ آخه هنوز جا داره رام شه

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-18 04:05 PM

دوربین را باید بدید یکی از دوستان از نزدیک وارسی و بازدید کنند و اگر نیاز به تعمیرات و یا راهکار دیگه ای دارد همراه با عکس توی تاپیک تعمیرات دوربین مووضوع را پیگیری کنید
بله نو بودن فنر هم محتمل هست . Khansariha (8)