شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - royall - 2014-09-22 08:45 PM

با اجازه ی علی اقا من پاسخ سوالتون رو میدم Khansariha (8)
در کل تعریف زیروریست به صورت زیره :
مثلا شما دوربینتون رو در 30 متر صفر کردید و با استفاده از این پیچ الن عدد صفر رو در مقابل شاخص قرار دادید و الن رو محکم کردید.حالا قصد دارید در فاصله ی 60 متر هدفزنی کنید و در این فاصله ساچمه 2 میلدات افت داره،حالا شما میتونید بجای استفاده از میلدات ها از کلیک ها استفاده کنید و مثلا طبلک رو 15 کلیک بچرخونید و + رو مجددا رو هدف قرار بدید و نهایتا در پایان تیراندازی با چرخش طبلک در خلاف جهت اولیه،عدد صفر رو در مجددا در مقابل شاخص قرار بدید تا دوربین شما در فاصله ی 30 متری صفر بشه !!
البته مطلع باشید دوربین های سنتر و لیپرز کیفیت بالایی ندارند(در مقایسه با سایر دوربین های تاکتیکال) و عملا زیرو ریست در این دوربین ها کارایی نداره !!
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-14 06:18 PM

دورد یر اساتید و دوستان عزیز

امروز رفتم بیرون تیراندازی و دیدم که خیلی دقت خوبی نداره
یاد صحبت های علی آقا در مورد باز شدن یا بسته شدن بیش از حد تورت ها افتادم و امتحانشون کردم و دیدم خیلی باز شده بودن / پس تورت ها رو روی دور سوم قرار دادم و یه نشانه روی کردم و دیدم خیلی زیاد ( به اندازه ی 4-5 میلدات ) بالا میزنه خخخخخ

حالا برا شیم گذاری باید شیم رو زیر پایه ی جلویی بزارم . درسته دیگه ؟؟؟
و اینکه با این میزان زیاد خطا چند لایه فویل آلومینیومی و یا چند لایه کاغذ بزارم ؟؟؟
Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-10-14 07:01 PM

سلام
بله شیمگذاری درجلو لازم دارد ولی اگر عقب دوربین قبلا شیم داشته باید اول آن را خارج کنید تا سر دوربین بالا بیاد درضمن دقت کنید تا لوله تحت تاثیر مانعی بسمت بالا نرفته باشد و بعد اقدام به شیمگذاری کنید
ولی میفرمائید چقدر؟ بستگی به مقدار بالا زدن دارد مثلا اگر توی 10 متر حدود 5 سانت بالا میزند یک لایه نوار لاستیکی دوچرخه (حدود یک میلیمتر ) و اگر 10 سانت بالا میزند دو تا سه لایه لازم دارد . موفق باشید Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - guilanshekar - 2014-10-14 07:21 PM

به صورت دیفالت
اساتید
شما برای سلاح های زیر چه فاصله ای ر برای صفر کردن مناسب میدونید؟
بادی
خفیف
گلوله زن

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2014-10-14 07:56 PM

سلام خدمت اساتید عزیز
دوستان بنده بعداینکه دوربینو رو تفنگ میبندم بعد از هر شلیک دوربین چند میلیمتر به سمت عقب حرکت میکنه وهرچی هم پیچاشو سفت میکنم بازم درست نمیشه؛برای حل این مشکل چه راهیو پیشنهاد میکنین
دوربینم لیپرز3*9-40
تفنگ هم 125 ورتکسKhansariha (256)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-14 08:07 PM

(2014-10-14 07:01 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
د درضمن دقت کنید تا لوله تحت تاثیر مانعی بسمت بالا نرفته باشد و بعد اقدام به شیمگذاری کنید

ممنون علی آقا منظور این جمله رو نفهمیدم
Khansariha (226)
(2014-10-14 07:56 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید عزیز
دوستان بنده بعداینکه دوربینو رو تفنگ میبندم بعد از هر شلیک دوربین چند میلیمتر به سمت عقب حرکت میکنه وهرچی هم پیچاشو سفت میکنم بازم درست نمیشه؛برای حل این مشکل چه راهیو پیشنهاد میکنین
دوربینم لیپرز3*9-40
تفنگ هم 125 ورتکسKhansariha (256)

استفاده از پیچ استپ داخل پایهKhansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2014-10-14 09:08 PM

ممنون دوست عزیز
این پیچ استپ باید تا چه حدی سفت بشه وآیا باید داخل سوراخهایی که روی سیلند هستش قرار بگیره و یا به سمت جلو تفنگ و روی خود سیلندر؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - flower - 2014-10-14 10:18 PM

پایه ای که پیچ داره باید عقب سیلندر قرار بگیره و پیچ به قدری که داخل سوراخ سیلندر بره و باعث نشه پایه عقب بیاد سفت بشه
نیاز نیست زیاد سفتش کنید

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - rezakabk - 2014-10-15 12:32 AM

تشکر از پاسخ دوباره
اون پیچی که روی پایه هست اندازش بزرگتر از سوراخهای انتهای سیلندره!!!!راه دیگه ای وجود نداره؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - mhrSB - 2014-10-15 12:52 AM

(2014-10-15 12:32 AM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از پاسخ دوباره
اون پیچی که روی پایه هست اندازش بزرگتر از سوراخهای انتهای سیلندره!!!!راه دیگه ای وجود نداره؟
سلام دوست عزیز
اول از همه از اقا علی عذر خواهی میکنم که وسط مشاوره ایشون وارد شدم.Khansariha (8)
و بعدش:دوست عزیز لازم نیست کل پیچ را به داخل بفرستید.بلکه اگه فقط قسمتی از ان به اندازه نیاز وارد بشه کارش را به درستی انجام خواهد داد.Khansariha (256)
و اما برای بست مجدد پایه.شما اول پیچ های بقل را ببندیدن ولی سفت نکنید،و بعد از این که پیچ استوپ را به پایین فرستادین با دست،خود پایه را رو به عقب بکشین و در همین هسن پیچ های کناری پایه را کاملا سفت سفت بکنید.دیگه این جوری خود پایه تا اخرین جایی که میتوانسته عقب نشینی کرده و دیگه به هیچ وجه عقب تر نمیره.Khansariha (399)
و بعدش طبق روال معمول بقیه کار ها.ولی اگه بازم دوربین در پایه شروع به حرکت کرد(ماشاالله رنجر 125 لگدی داره که ادم را یاد ... میندازه!)باید دست به اقدامات عجیب و غریب بزنید و یادمه یکی از دوستان با نام کاربری MAX برای این که دوربینش توی پایه حرکت نکنه یک اقداماتی کرده بود.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)