شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - serussam - 2014-09-15 09:11 PM

(2014-09-15 08:16 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آره دوست عزیز برا خطای سمت هم شیم گذاری انجام میشه

ممنونم از جوابتونKhansariha (8)
میشه کاملتر توضیح بدید ؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kingzax - 2014-09-15 10:06 PM

(2014-09-15 09:11 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-15 08:16 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آره دوست عزیز برا خطای سمت هم شیم گذاری انجام میشه

ممنونم از جوابتونKhansariha (8)
میشه کاملتر توضیح بدید ؟

در اصل هدف از شیم گذاری بردن مسیر تیوب دوربین به سمتی هست که راستای لوله اسلحه با شلیک نشون میده.
مثلا اگر اسلحه به راست زد باید راستای دوربین به سمت راست برده بشه. برای این کار می تونید در ربع دایره و یا نیم دایره سمت راست تیوب در قسمت پایه عقب از شیم استفاده کنید.
گاهی اتفاق می افتد که در عقب شیم گذاری برای تصحیح ارتفاع و سمت کردید و برای تصحیح سمت باز مجبور به شیم گذاری هستید که در این صورت میتونید از محل پایه جلویی دوربین در سمت مخالف پایه عقبی برای شیم گذاری استفاده کنید.

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - tinger - 2014-09-17 08:06 AM

بادرود...دوربین لبپرز معمولی من رو سوماترا در فواصل بالای 70 متر چپ میزنه ولی در فواصل نردیک راست میزنه ونمیشه تنظیمش کرد علت از دوربین هست بنطر دوستان؟

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - kingzax - 2014-09-17 11:46 AM

(2014-09-17 08:06 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بادرود...دوربین لبپرز معمولی من رو سوماترا در فواصل بالای 70 متر چپ میزنه ولی در فواصل نزدیک راست میزنه ونمیشه تنظیمش کرد علت از دوربین هست بنطر دوستان؟

میثم جان به احتمال خیلی زیاد تیوپ دوربین با لوله اسلحه در یک راستا قرار ندارند. معولا مشکل از نا مرغوب بودن و عدم تنظیم پذیری خوب پایه های دوربین هست. Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - MERSAD - 2014-09-17 12:03 PM

(2014-09-17 08:06 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بادرود...دوربین لبپرز معمولی من رو سوماترا در فواصل بالای 70 متر چپ میزنه ولی در فواصل نردیک راست میزنه ونمیشه تنظیمش کرد علت از دوربین هست بنطر دوستان؟

بااجازه اساتید محترمKhansariha (8)
منم همین مشکل زمان تنظیم کردن دوربین رو کرال داشتم ولی در مسافت پایین تری نسبت به مسافت اعلام شده از طرف شما.که تا اونجایی که من میدونم این مشکل به خاطر تراز نبون دوربین با تفنگ اتفاق میفته.که منم دوربین پس از بازکردن ویه مقدارشیمگذاری برای پایین زدن دوربین و دقیقتر تراز کردنش مشکل رفع شد.
شما هم دوربین یه ریست بکنید ودوباره با دقیق تراز کردن ببندید و نتیجه رو همین جا اعلا کنید.اساتید هم نظربدن من تا همینجا کمک ازدستم برمیومد.Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - muzik - 2014-09-21 01:30 AM

سلام دوستان . من به تازگی دوربین لیپزر تاکتیکال لیپزر را از همین سایت خریداری کردم و تا حالا اصلا با زیرو لاک کار نکرده بودم و اصلا هنوزم نمی دونم دقیقا چی هست . از دوستان خواهش میکنم در این مورد من رو راهنمایی کنن و اگر تاپیک یا پستی در سایت وجود داره که در موردش کامل توضیح داده شده باشه من را به آنجا راهنمایی کنید .

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - royall - 2014-09-21 02:03 AM

دوست عزیز زیرولاک،فاکتوری در دوربین های تاکتیکال گفته میشه که این امکان رو به شما میده تا بتوانید طبلکها رو بعد از صفر کردن دوربین قفل کنید تا صفر دوربین برهم نخوره !
زیرولاک در دوربین های سنتر و لیپرز به 2 صورته :
1-رینگ هایی در انتهای طبلک ها وجود دارره که باید بعد از صفر کردن دوربین اونها رو با دست محکم کنید تا طبلک ها قفل شوند
[تصویر: 14083688031857760621_large.jpg]
2-پیچهای الن روی طبلکهای دوربین وجود داره که نقش زیرولاک رو بازی میکنند و تنها تفاوتشون با مدل بالا در اینه که شما باید برای قفل کردن طبلک ها از اچار استفاده کنید.
[تصویر: Leapers-4-16x50-Scope-Rifle-Scope-AO-Mil...t-Free.jpg]

البته باید مطلع باشید که زیرولاک فقط طبلکها رو قفل میکنه و مانع چرخش اونها میشه،اما هیچ ربطی به رتیکل و سایر اجزای داخلی دوربین نداره و باتغییر شدید دمای هوا،وارد شدن ضربه ی شدید به دوربین و ... صفر دوربین شما ثابت نخواهد ماند !

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - muzik - 2014-09-22 05:50 PM

[align=right]دوست عزیز دوربین من هم مثل مدل اولی که در عکس گذاشتی هم دارای زیرولاک رینگی و هم دارای پیچ آلن است . دلیلش چیه که هر دوش با هم وجود داره ؟ در ضمن از آقا احسان که خریدم میگفت ریست هم داره . خاصیت ریست را میشه دقیقا توضیح بدین چی هست

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - ALIANA-54-T06 - 2014-09-22 06:13 PM

قفل طبلک و ریست (صفر کردن طبلک) دو موضوع جداست
در مدلهای از لیپرز هردو بخش توسط پیچ آلنی طبلک انجام میگیرد.
[تصویر: 14083688031857760621_large.jpg]
ولی در بعضی مدلها مثل همین عکس که رینگ قفل کننده طبلک را جدا طراحی کردن در اینجا پیچ آلن یک وظیفه دارد و اونهم ریست کردن اعداد هست یعنی باز کردن پیچ آلنی فقط باعث آزاد شدن طوق طبلک و هرز گردیدن اعداد مندرج میشود و میتوانید هر عددی را روی نقطه نشانک دوبار قرار دهید بدون اینکه بعلاوه تغییری کرده باشد . Khansariha (8)

RE: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - muzik - 2014-09-22 08:10 PM

مرسی آلیانا جان از توضیحاتت . من الان فهمیدم که پیچ آلن روی سر طبلک عهده دار ریست هست و دوربینم دقیقا مثل عکس شماست ولی دقیقا نفهمیدم ریست میتونه چه کار برای من انجام بده . یعنی من با ریست کردن میتونم اگه روزی تنظیم صفر دوربینم به هم خورد بدون اینکه بخوام گروپ گیری کنم به صفر اولیه بر گردونم ؟