شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-09 02:41 PM

ایول محسن جان عالی گفتی Khansariha (8)
داش مهدی عکس طریقه قرار گرفتن پایه دوربین روی تفنگ را من گذاشتم ص 2 ارسال شماره 20 همین تاپیک اگر باز مشکل داشتی بگو عزیز دل برادر Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-08-10 03:47 PM

با اجازه از اساتید سایت من یه ویدئو تو یوتوب دیدم(فکر کنم مال Airgun academy بود) در مورد نصب وتنظیم دوربین که میگفت اگه دوربینی رو نصب کردید و تفنگ خیلی پایین زد قبل از دست زدن به طبلکها برید تو کار شیم گذاری. راستش من این کارو آزمایش کردم و بعد از اولین تیر ( اونم گامو پرو مگنوم!) فکم افتاد پایین! چون بدون دست زدن به طبلکها دوربین تو 20 متر صفر بود، چند تا تیر دیگه شلیک کردم و دیدم تو رنج 16 تا 25 متر کاملا تنظیمه اونم بدون ساپورت. صفر دوم رو هنوز امتحان نکردم. برای شیم هم یک لایه آلومینیوم با ضخامت 1 میلی متری استفاده کردم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-10 05:30 PM

بله دوست عزيز بهترين حالت اينه كه از لحاظ تعدادكليكها طبلكها دروسط قرار داشته باشند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-10 11:12 PM

دوستان شما که میفرمایید به طبلکها دست نزنیم اینم بگید که هر ساچمه یه تنظیم خاصی داره مثلا من خودم با مچ سمت راست میزنه اما با پرومگنم وسط ....پس برایه هر ساچمه باید یه مقداری طبلکها جابجا شه فکر کنم نشه تمام مراحل صفر دوربین رو با شیم گذاری انجام داد بهرحال باید طبلکها جابجا بشه اما با شیم گزاری مقدار این تغییرات کمتر میشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amir74 - 2011-08-10 11:30 PM

یکم این شیم گذاری رو توضیح دهید لطفا

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-11 12:00 AM

امیر جون شیم گزاری برایه دوربینهاییه که تویه رنج نیستند یعنی به محض بستن رو سلاح خیلی پایین میزنند برایه این منظور زیر طوق عقب دوربین لایه 1 تا2 میلیمتری میگذارند تا ته دوربین بالاتر بیاد و زیاد لازم نباشه طبلکها رو سفت یا شل کرد
الان من دوربین سنتر پویینت رو یه نگاه کردم و برایه اینکه طبلکها در وسط باشند یکی از طبلکها رو تا ته سفت کردم و مجددا تا آخر بازش کردم تعدار کلیکها رو شمردم شد 313تا (با یکی دو تا اختلاف)بعدشم طبلکها رو تویه 157نگه داشتم فکر کنم اینجوری طبلکها در وسط باشند
انشاء...یه گروپ میگیرم تا بعدش بیشتر با شیم گزاری بتونم این اختلاها رو تصحیح کنم Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - persiankiller - 2011-08-11 12:03 AM

یکجا تو همین سایت در مورد 0 اول و 0 دوم توضیح داره بودم کسی میدونه آدرسش کجاست میخوام بدونم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-11 12:09 AM

علی جون تویه تاپیک دوربین در سلاح بادی و گلوله زن کامی یه توضیحی داده

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-11 03:10 AM

توی صفحه اول و یک صفحه دیگه توی همین تاپیک توضیحاتی از صفر اول و دوم گذاشته شده .
مهدی جان ممنون که توضیح دادین چطوری میشه طبلکها را در رنج وسط قرار داد یک راه حل ساده دیگه هم هست که باز توی همین تاپیک توضیح دادم بصورت نگاه کردن از کمی دورتر به شبکه ریتیکل بوضوح انحراف بیش از حدش (اگر داشته باشه ) قابل تشخیص هست یعنی بسمت بدنه دوربین یا تیوپ شبکه منحرف باشه دیده میشه و قابل تشخیص هست و براحتی میشه بدون شمردن با چرخش طبلک ریتیکل را بوسط هدایت کرد . (ص 4 ارسال 40) توضیحی اونجا هم دادم Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-11 07:46 PM

ممنونم علی آقا
من امروز دوباره دست به اسلحه بردم اینبار برایه صفر دوربین تویه 30 متر
نکته مهم اینجاست که اول با قرار دادن طبلکها در وسط و شیم گزاری شروع کردم اما بازم مقداری پایین و چپ میزد اونوقت با طبلکها تصحیح کردم تقریبا گروپ 3 سانتی با ساچمه bsaداد
اما سوال
برایه اینکه کاملا دوربین رو صفر کنم و خال بزنم مجبور شدم که هر دو طبلک رو به مقدار 40کلیک (در بالا گفتم که مجموعاطبلکها 313تا کلیک شدند و من در وسط و رویه کلیک157قرار دادم )حالا میخوام بدونم که این مقدارکه من طبلکها رو جابجا کردم موردی نداره ؟؟یعنی واسه دوربین و فنرهایه زیر طبلکها مشکلی پیش نمیاد ؟؟
اگه مشکل داره باید دوباره شیم بزارم ؟؟؟؟؟
هرچند که یه مقدار شیم زیر طوق زیاد شده و دیگه مشکل میشه شیم گزاری کرد
منتظر راهنمایی دوستان هستم
Khansariha (214)