شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dorika - 2014-07-08 12:02 PM

تفنگم ديانا 56 كاليبر4.5 و دوربينم ليپرز40*4*16. تفنگو دوربين ديرو از فاصله 1.5 متري خورد زمين. به دوربين ظاهرا آسيبي نرسيده به تفنگهم بجز چند اسكار روي قسنت انتهايي قنداق چيزي نديدم. نگرانم به لوله آسيبي رسيده باشه. تو مغازه داشتم دوربينو نصب ميكردم بعد مشتري اومد چون تفنگو حالت خوبي قرار نداده بودم از پيشخون مغازه افتاد رو زمين. ديشب تفنگو بردم خونه تا جمعه. چجوري مطمئن شم به لوله آسيبي نرسيده باشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-07-08 12:07 PM

البته این قضیه به این تاپیک مربوط نیست ولی چون اورژانسه هیچ ایرادی نیست.معمولا لوله های 56 و هم کلاس هاش چون لایه محافظ بیرونی داره تو این برخوردها به شرطی که خیلی شدید نباشه آسیبی نمی بینه.امیدوارم به مازل بریک مخصوصا قسمت سرش هم اسیب نرسیده باشه.بدیش اینجاست 56 مگسک هم نداره بشه تستش کرد ولی با این حال با همون دوربین یه گروپ بگیر ببین تجمعش چطوره.Khansariha (8)
رفیق چرا نصب یه دوربین رو برای خودت کردی غول برره!!!Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - tactirandaz - 2014-07-08 04:20 PM

(2014-07-08 12:02 PM)dorika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تفنگم ديانا 56 كاليبر4.5 و دوربينم ليپرز40*4*16. تفنگو دوربين ديرو از فاصله 1.5 متري خورد زمين. به دوربين ظاهرا آسيبي نرسيده به تفنگهم بجز چند اسكار روي قسنت انتهايي قنداق چيزي نديدم. نگرانم به لوله آسيبي رسيده باشه. تو مغازه داشتم دوربينو نصب ميكردم بعد مشتري اومد چون تفنگو حالت خوبي قرار نداده بودم از پيشخون مغازه افتاد رو زمين. ديشب تفنگو بردم خونه تا جمعه. چجوري مطمئن شم به لوله آسيبي نرسيده باشه؟

با سلام
دوست گرامی لوله و مازل بریک رو که باید با دقت بررسی کنی ببینی مشکل نداشته باشند. اگر در قسمت ساچمه گذاری یه صفحه سفید بذاری و به اون صفحه نور بتابونی و از سر لوله به داخل لوله نگاه کنی ذر صورتی که لوله کج شده باشه کاملا مشخصه. ولی احتمال کج شدن لوله خیلی کمه. بیشتر احتمال میره که دوربین به خاطر ضربه از تنظیم خارج شده و یا رتیکلش جابجا شده. اگه میتونی یه دوربین جور کن و یه تست بگیر. ضمنا پایه ها و محل نصب پایه ها رو تفنگ هم خوب بررسی کن ببین که جابجا یا کج نشده باشن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-07-08 09:59 PM

با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده یه 52 کالیبر 4.5 گرفتم که انشالله تا یکی دو روز آینده به دستم میرسه میخواستم بنده رو از نظریات خوبتون بهرمند کنیدKhansariha (8) من یه دوربین لیپرز 3-9*40 دارم و پایه دوربین لئوپولد یه تیکه میخواستم راهنمائی بفرمائید که صفر اول و دوم دوربین رو تو چه مسافت هایی تنظیم کنم؟آیا 15متر و40 متر خوبه؟ و اگه توی این دو مسافت دوربین صفر بشه مثلا با ساچمه کراسمن هالوپوینت8.44 بین دو دو مسافت و یا کمتر از 15 متر رو چجوری میتونم به بهترین شکل شکار کنم؟منظورم چگونگی استفاده از میلدات هستش؟ پیشاپیش ممنون از راهنمائیتونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-07-08 10:28 PM

ایشالله که مبارکتون باشه !!
برای صفر کردن دوربین بنظرم 30 متر مناسب باشه ! (شما فقط میتونید در فاصله ی × صفر کنید،صفر دوم ممکنه در هر فاصله ای بیفته)
[تصویر: 14048451691.jpg]

حالا اگه مثلا دوربین رو در 30 متر(صفر اول) صفر کنید.این که صفر دوم دقیقا کجا قرار بگیره به ساچمه و قدرت تفنگ بستگی داره و نمیشه همینجوری گفت !!
حالا در فاصله ی کمتر از 30 متر شما باید یک یا چند میلدات(باتوجه به زوم دوربین و فاصله) بالا بگیرید !
در فاصله ی 30 تا صفردوم(مثلا45 متر) باید یک یاچند میلدات پایین بگیرید (بازم باتوجه به زوم دوربین و فاصله)
در فاصله ی بالای 45 متر هم باید بالا بگیرید تا افت ساچمه جبران بشه !

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-07-08 11:14 PM

رویال جان صفر اول طبق تعریف همون صفر دور هست.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-07-09 12:15 AM

(2014-07-08 11:14 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رویال جان صفر اول طبق تعریف همون صفر دور هست.Khansariha (8)

من شرمندم Khansariha (8)
خودمم موقع کشیدنش شک کردم اما هرچی فکر کردم بنتیجه نرسید خخخخ

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-07-09 02:25 PM

همیشه یک صفر اصلی داریم که بهش میگیم صفر اول و اگر گاهی در این نزدیکی هم صفری پیداشد خب میگیم صفر دوم این یک اصول شناخته شده برای این مفاهیم هست Khansariha (8)
اصول اصلی و شماتیک سه محور اصلی که از برخورد خطوط 1 و 3 صفرهای دوربین تشکیل میشود
1- دید دوربین (خط زرد)
2- جهت لوله (خط سبز)
3- حرکت ساچمه (خط سفید)

[تصویر: 14049021181.jpg]
البته در تصویر نمایش کیلزون هدف هم هست که به اندازه قطر خال در نظر گرفته شده (بین دو خط مشکی )
در خصوص کشیدن طرح گرافیکی یکی از نکات این هست که باید لوله و مسیر حرکت ساچمه در طرح همخوانی پیدا کند تا بیننده براحتی متوجه چرائی این رفتار شود . مخلص دوستان Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dorika - 2014-07-10 09:44 AM

سلام،Khansariha (8)
توسايت airguns.mihanblog جاي آچار ستاره اي پايه دوربين يه تيكه سمت اهرم مسلح كننده بود ولي در 56 من كه از پايه يه تيكه لئوپولد استفاده ميكنم ته پيچ پايه سمت اهرم مسلح كننده هست(برعكس). ميخوام بدونم پايه و دوربينو درست وصل كردم يا نه؟ (اهرم مسلح كننده 56 سمت راست اسلحه قرار داره).

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-07-10 10:02 AM

دوریکا جان معمولا اون پیچ استپ باید تو سوراخ عقب ریل بیفته.ولی در مواردی برعکس هم می شه بستش.بنابراین خیلی روی این مسئله حساس نباش.
پایه لئوپولده؟ منم از این پایه خیری ندیدم...ظاهرا بعضی هاشون زیاد میزون نیستن.آخر هم عوضش کردم.شما یه پایه یه تیکه متوسط گامو بگیر فکر کنم مشکل برطرف بشه.