شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingzax - 2014-06-23 07:34 PM

hozdal عزیز
اینطور که من دورادور در جریان هستم مثل اینکه این سلاح مشکل داره.
بهتره اول از سلامت سلاح مطمئن بشید و بعد از دوربین استفاده کنید.

شما بعد از اینکه اسلحتون درست شد اول با مگسک تست بگیرید و در صورت سلامت , دوربین را نصب کنید و صفرش کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-06-24 09:15 AM

(2014-06-23 11:39 AM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-23 10:05 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده یه دوربین لیپرز رو شادو 1000 بستم هرکاری کردم تنظیم نشد تا اینکه موفق شدم با شیم گذاری(با تیوپ دوچرخه) تنظیمش کنم حالا با 100-150 شلیک تنظیمش بهم میخوره ممنون میشم کمکم کنید.در ضمن دوربین قفل نداره(اگه اشتباه نکنم تاکتیکال نیست).فکر نمیکردم با لیپرز روی شادو به همچین مشکلی بربخورمKhansariha (226).ممنون میشم راهنمائیم کنید تا هرچه زودتر مشکلم حل بشهKhansariha (8)

تاکتیکال نه دوست عزیز.زیرولاک
در ضمن تنظیمش چقد بهم میخوره؟چند سانت در چند متر؟

دوست عزیز سلامKhansariha (8)
متاسفانه تو 20 متر میخواستم تنظیمش کنم!تو 20 متر بعد اینکه تنظیم میشه چندتا شلیک درست میزنه بعدش دوباره حدود 4-5 سانتیمتر پرت میزنه.اگه شد امروز طبق گفته دکتر حنان عزیز عمل میکنم ببینم چی میشه.ممنونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-06-24 09:21 AM

(2014-06-24 09:15 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-23 11:39 AM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-23 10:05 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده یه دوربین لیپرز رو شادو 1000 بستم هرکاری کردم تنظیم نشد تا اینکه موفق شدم با شیم گذاری(با تیوپ دوچرخه) تنظیمش کنم حالا با 100-150 شلیک تنظیمش بهم میخوره ممنون میشم کمکم کنید.در ضمن دوربین قفل نداره(اگه اشتباه نکنم تاکتیکال نیست).فکر نمیکردم با لیپرز روی شادو به همچین مشکلی بربخورمKhansariha (226).ممنون میشم راهنمائیم کنید تا هرچه زودتر مشکلم حل بشهKhansariha (8)

تاکتیکال نه دوست عزیز.زیرولاک
در ضمن تنظیمش چقد بهم میخوره؟چند سانت در چند متر؟

متاسفانه تو 20 متر میخواستم تنظیمش کنم!تو 20 متر بعد اینکه تنظیم میشه چندتا شلیک درست میزنه بعدش دوباره حدود 4-5 سانتیمتر پرت میزنه.اگه شد امروز طبق گفته دکتر حنان عزیز عمل میکنم ببینم چی میشه.ممنونKhansariha (8)

دوست عزیز شما دوربین رو باز کن ویه گروپ با مگسک تو همین فاصله بگیر ببین گروپی که میده شبیه گروپ دوربینه اگه این طور بود مشکل از تفنگ هست.یا این که دوربین رو نمی تونی خوب تو جاش فیکس کنی و بعد از چند شلیک تکان میخوره .چون دوربین لیپرز دوربینی نیست که به همین اسونی و به این سریع خراب بشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-06-24 09:25 AM

(2014-06-23 02:10 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)

سلام دوست عزیز... Khansariha (8)
دوربینی رو که به شما دادم آک بود عزیز و مشکلی نداره...
شما الان از چه پایه ای استفاده میکنی؟ آیا پیچ استپ دوربین رو داخل سوراخ روی بدنه ی شادو در قسمت عقبی ریل دوربین قرار دادی؟ اگه نه که اون قطعه ی نیم دایره رو باز کن و پیچ استپ رو در حد سه چهار میل داخل اون قرار بده و همچنین سعی کن که موقع بستن پایه پیچ ها سمت چپ قرار بگیرن و اونها رو خوب سفت کن...
من خودم این دوربین رو روی ۴۶۰ مگنوم بستم و صفرش بهم نریخته تا حالا...
ضمنا خود شادو اونقدر دقیق نیست که بخوای جابجایی صفر دوربین رو با اون بسنجی! باز هم اگه پی سی پی باشه یه حرفیه...
این دوربین زیرولاک داره به صورتی... شما وقتی که صفرش کردی (بهترین فاصله ۲۵ متر هست برای شادو) باید تورت ها رو به پایین فشار بدی اونموقع لاک میشن
اگه تو ۲۵ متری صفرش کنی، دیگه لازم نیست حتی شیم گذاری هم بکنی البته در کالیبر ۴.۵ این سلاح
پس اول پایه رو چک کن و بعد تو فاصله کمتر دوربین رو صفر کن...
موفق باشی دوست من... Khansariha (8)

دکتر جان سلامKhansariha (8)Khansariha (8)
من از پایه یه تیکه لئوپولدداستفاده میکنم.متاسفانه قبلا بر اثر ندونم کاری اون تیکه آهنی که ترمز دوربین هستش و به بدنه سیلندر وصله رو چون چند بار پیچش شکسته بود و نصفش توی سیلندر گیر و اذیت میشدم اون تیکه رو به سیلندر جوش دادمKhansariha (226)و الان اون سوراخی که شما فرمودید زیر این تیکه هستشKhansariha (367)
دکتر جان من سلاحم 4.5 هستش و طبق گفته شما در اولین فرصت سعی در تنظیم در25 متری خواهم داشت.فقط اینکه قبل از تنظیم تیوپ هایی که زیر دوربین گذاشته بودم رو دربیارم و دوربین رو فقط روی پایه قرار بدم؟
(2014-06-23 07:34 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
hozdal عزیز
اینطور که من دورادور در جریان هستم مثل اینکه این سلاح مشکل داره.
بهتره اول از سلامت سلاح مطمئن بشید و بعد از دوربین استفاده کنید.

شما بعد از اینکه اسلحتون درست شد اول با مگسک تست بگیرید و در صورت سلامت , دوربین را نصب کنید و صفرش کنید.
باشه حتمااین کار را خواهم کرد.امیدوارم که هرچه زودتر درست بشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-06-24 09:29 AM

شما زود برو انجام بده انشالا...درست میشه نگران نباش.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-06-24 01:46 PM

(2014-06-24 09:25 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دکتر جان سلامKhansariha (8)Khansariha (8)
من از پایه یه تیکه لئوپولد استفاده میکنم. متاسفانه قبلا بر اثر ندونم کاری اون تیکه آهنی که ترمز دوربین هستش و به بدنه سیلندر وصله رو چون چند بار پیچش شکسته بود و نصفش توی سیلندر گیر و اذیت میشدم اون تیکه رو به سیلندر جوش دادم Khansariha (226) و الان اون سوراخی که شما فرمودید زیر این تیکه هستش Khansariha (367)
دکتر جان من سلاحم 4.5 هستش و طبق گفته شما در اولین فرصت سعی در تنظیم در25 متری خواهم داشت. فقط اینکه قبل از تنظیم تیوپ هایی که زیر دوربین گذاشته بودم رو دربیارم و دوربین رو فقط روی پایه قرار بدم؟

سلام عزیز... Khansariha (8)
اگه منظورت تیوب هایی که برای شیم گذاری گذاشتی هست، آره بهتره اول دربیاریشون و اگه دیدی مثلا در ۲۵ متری بیش از ۵ سانت پایین میزنه، اونوقت از شیم استفاده کنی...
اما من فکر میکنم (البته در صورت سلامت کامل سلاح، کپ و لوله) مشکل از همون پیچ استپ باشه که جاش رو پر کردی!!! من خودم قبلا با دوربین گامو ۳۲*۴ روی شادو همچین مشکلی رو داشتم...
یه مورد دیگه هم مناسب نبودن شیار اتصال پایه بر روی سیلندر شادو هست که چون قسمت بالاییش جزئی از خود سیلندر هست و محدب، این باعث میشه که پایه به خوبی روی شیار نشینه و یکم اذیت میکنه! بهتره یک ریل اتصال دوربین شبیه سلاح های سی اف ایکس و رویال براش سفارش بدی که بتونی از پیچ استپ دوربین هم استفاده کنی که البته نمیدونم گیر میاد یا نه...
موفق باشی عزیز... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-06-24 04:35 PM

با سلامKhansariha (8)
دکتر جان دوتا سوالKhansariha (226)
اول اینکه میشه پایه دوربین رو بچسپونم به ترمز دوربین که روی سیلندر جوش دادم؟آیا به دلیل اینکه لگدی که موقع شلیک باعث عقب اومدن دوربین میشه خنثی میشه ایا باعث خرابی دوربین و احیانا پارگی تار دورین نمیشه؟
دوم اینکه اگه تیوپ هارو بردارم با راست زدن سلاح چیکارکنم؟چون پایین و راست میزد!!

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-06-24 07:40 PM

(2014-06-24 04:35 PM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دکتر جان دوتا سوالKhansariha (226)
اول اینکه میشه پایه دوربین رو بچسپونم به ترمز دوربین که روی سیلندر جوش دادم؟آیا به دلیل اینکه لگدی که موقع شلیک باعث عقب اومدن دوربین میشه خنثی میشه ایا باعث خرابی دوربین و احیانا پارگی تار دورین نمیشه؟
دوم اینکه اگه تیوپ هارو بردارم با راست زدن سلاح چیکارکنم؟چون پایین و راست میزد!!

درودی دوباره... Khansariha (8)
در مورد سوال اول اگه منظور جوش دادن هست که کار درستی نیست... البته میشه از چسب آهن هم استفاده کنی...
اما بهترین کار اینه که اون قطعه ی استپ دوربین رو که جوش دادی کلا جدا کنی (کاشکی قبل از جوش دادن این قطعه به سیلندر یه نظرخواهی میکردی! چون اصلا اون قطعه چیز اضافی هست به نظر من و برای نصب پایه هایی گذاشته شده که پیچ استپ دوربین ندارن؛ که الان هر پایه ای این پیچ رو داره!!)
در مورد راست زدن هم احتمالا مشکل از لوله هست... دوربین رو باز کن و ببین که با مگسک مثلا در ۲۵ متر چقدر راست میزنه. اگه دیگه راست نزنه، به این معنی هست که لوله به سمت راست تمایل داره (البته این در صورتی هست که مازل چرخشی حول محور خودش مداشته نباشه.. مشکلی که در اکثر گاموها وجود داره!) در این مورد وقتی که دوربین رو میبندی، طبیعتا نیاز به اصلاح سمت هست و همونطور که قبلا هم گفتم اگه در ۲۵ متر (نقطه ی صفر اول) بیش از ۵ سانت مجموع تیرهات (سعی کن از جی اس بی استفاده کنی در این مورد) به راست بخوره، نیاز به شیم هست که در این صورت در نیمه ی راست رینگ عقبی دوربین قرار میدی و اگه هم بخوای پایین زدن رو جبران کنی (باز هم بیش از ۵ سانت در ۲۵ متر) به همراه این راست زدن، باید شیم رو طوری قرار بدی که ربع راست و پایین رینگ عقب رو پوشش بده...
(((در کل یه چیزی رو بگم، وقتی که لوله انحنای جانبی داشته باشه دیگه نباید از دوربین انتظار دقت خوبی رو داشته باشی و اونوقت بهتره که از مگسک استفاده کنی یا اینکه لوله رو تعویض و اگر بشه تعمیر کنی...)))
موفق باشی... Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-06-25 09:39 AM

با سلامKhansariha (8)
دکتر جان ممنون از پاسخ خوب و کاملت.درمورد جوش دادن اون قعطه اون موقع متاسفانه هنوز با این انجمن آشنا نبودم و یکی دو روز بعد از جوش دادنش خودم متوجه اشتباهم شدم.دیشب دوربین رو باز کردم ولی نشد با مگسک امتحان کنم اگه شد امروز امتحان میکنم ببینم چی میشه!!بازم ممنونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dorika - 2014-06-25 11:22 AM

سلام، دوربينهاي hawake و meopta هم مثل سنتر و ليپرز روي مگنوم خوب جواب ميدن يا بخاطر شوك بالاي اين تفنگا زود خراب ميشن؟ دليل گرونتر بودن اين دوربينا نسبت به سنتر و ليپرز چيه؟