شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2014-06-21 06:05 PM

با سلام
کسی از دوستان اطلاع دارد سایز آچار ستاره برای پایه یک تیکه لیئوپود چند است؟ متاسفانه آچارش را گم کردم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2014-06-21 07:25 PM

(2014-06-21 06:05 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
کسی از دوستان اطلاع دارد سایز آچار ستاره برای پایه یک تیکه لیئوپود چند است؟ متاسفانه آچارش را گم کردم.

اگر اشتباه نکنم الن شماره 5 هست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2014-06-22 08:35 AM

با سلام
ببخشید دوستان این قدر سوال می کنمKhansariha (8)
می خواستم ببینم نوع ریتایکل سنتر 3-9*32 در برنامه چیر گان چیست یعنی در قسمت ریتایکل باید کدام گزینه را انتخاب کنم؟
و یک سوال دیگر ضریب بالستیک ساچمه پرومگنوم 5.5 چند هست؟
ممنون میشوم اگر پاسخ دهید.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-06-22 09:35 AM

(2014-06-22 08:35 AM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ببخشید دوستان این قدر سوال می کنمKhansariha (8)
می خواستم ببینم نوع ریتایکل سنتر 3-9*32 در برنامه چیر گان چیست یعنی در قسمت ریتایکل باید کدام گزینه را انتخاب کنم؟
و یک سوال دیگر ضریب بالستیک ساچمه پرومگنوم 5.5 چند هست؟
ممنون میشوم اگر پاسخ دهید.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام
برنامه چیرگان مربوط به دوربینهای هاوک (Hawke ) هست و انواع ریتایکل این دوربینها را دارد
البته چون سنتر میلداتی هست (6 عدد) میشود از گزینه تشابه ای آن در برنامه چیرگان بنام (Generic Mil-Dot) که 4 میلداتی هست استفاده کرد
ضریب بالستیک ساچمه برای هر پرتابه و لوله ای میتونه متفاوت در بیاد (عدد ثابتی نیست) ولی چون اغلب تفنگهای بادی نوع خانکشی و طول لوله هاشون نزدیک بهم هستند از میانگین این ضرایب که بعنوان پیش فرض در برنامه چیرگان گنجانده شده میتوان استناد کرد که با این احتساب در جدول انتخاب نوع ساچمه Gamo Pro-Magnum با bc= 0.0120 آورده شده است Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dorika - 2014-06-22 04:10 PM

سلام، دوربين centerpoint 40*4*16 تقلبي هم داره؟ از گجت كمپ اين دوربينو برداشتم ميخواستم بدونم وقتي دوربين بدستم رسيد در حضور مامور پست بايد به چه نكاتي توجه كنم تا از سلامت دوربين مطمئن شم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-06-22 06:24 PM

(2014-06-22 04:10 PM)dorika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام، دوربين centerpoint 40*4*16 تقلبي هم داره؟ از گجت كمپ اين دوربينو برداشتم ميخواستم بدونم وقتي دوربين بدستم رسيد در حضور مامور پست بايد به چه نكاتي توجه كنم تا از سلامت دوربين مطمئن شم؟

دوست عزیز مبارک باشه
دوربین های سنتر با پک و بسته بندی پلمپ عرضه میشن که این خیال آدمو راحت میکنه که دوربین قبلا استفاده نشده
به بسته بندی نگاه کن ببین باز نشده باشه و اینکه جایی از دوربین تحت فشار نشکسته باشه
در ضمن تو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میپرسیدی بهتر بود
در ضمن چند خریدید ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingzax - 2014-06-22 06:26 PM

(2014-06-22 04:10 PM)dorika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز دوربین سنتر پوینت تاپیک خودش را دارد.
شما مطالعه بفرمایید و سوالتون هم در اونجا بپرسید.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - yahya.r - 2014-06-23 10:05 AM

با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده یه دوربین لیپرز رو شادو 1000 بستم هرکاری کردم تنظیم نشد تا اینکه موفق شدم با شیم گذاری(با تیوپ دوچرخه) تنظیمش کنم حالا با 100-150 شلیک تنظیمش بهم میخوره ممنون میشم کمکم کنید.در ضمن دوربین قفل نداره(اگه اشتباه نکنم تاکتیکال نیست).فکر نمیکردم با لیپرز روی شادو به همچین مشکلی بربخورمKhansariha (226).ممنون میشم راهنمائیم کنید تا هرچه زودتر مشکلم حل بشهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-06-23 11:39 AM

(2014-06-23 10:05 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده یه دوربین لیپرز رو شادو 1000 بستم هرکاری کردم تنظیم نشد تا اینکه موفق شدم با شیم گذاری(با تیوپ دوچرخه) تنظیمش کنم حالا با 100-150 شلیک تنظیمش بهم میخوره ممنون میشم کمکم کنید.در ضمن دوربین قفل نداره(اگه اشتباه نکنم تاکتیکال نیست).فکر نمیکردم با لیپرز روی شادو به همچین مشکلی بربخورمKhansariha (226).ممنون میشم راهنمائیم کنید تا هرچه زودتر مشکلم حل بشهKhansariha (8)

تاکتیکال نه دوست عزیز.زیرولاک
در ضمن تنظیمش چقد بهم میخوره؟چند سانت در چند متر؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-06-23 02:10 PM

(2014-06-23 10:05 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)

سلام دوست عزیز... Khansariha (8)
دوربینی رو که به شما دادم آک بود عزیز و مشکلی نداره...
شما الان از چه پایه ای استفاده میکنی؟ آیا پیچ استپ دوربین رو داخل سوراخ روی بدنه ی شادو در قسمت عقبی ریل دوربین قرار دادی؟ اگه نه که اون قطعه ی نیم دایره رو باز کن و پیچ استپ رو در حد سه چهار میل داخل اون قرار بده و همچنین سعی کن که موقع بستن پایه پیچ ها سمت چپ قرار بگیرن و اونها رو خوب سفت کن...
من خودم این دوربین رو روی ۴۶۰ مگنوم بستم و صفرش بهم نریخته تا حالا...
ضمنا خود شادو اونقدر دقیق نیست که بخوای جابجایی صفر دوربین رو با اون بسنجی! باز هم اگه پی سی پی باشه یه حرفیه...
این دوربین زیرولاک داره به صورتی... شما وقتی که صفرش کردی (بهترین فاصله ۲۵ متر هست برای شادو) باید تورت ها رو به پایین فشار بدی اونموقع لاک میشن
اگه تو ۲۵ متری صفرش کنی، دیگه لازم نیست حتی شیم گذاری هم بکنی البته در کالیبر ۴.۵ این سلاح
پس اول پایه رو چک کن و بعد تو فاصله کمتر دوربین رو صفر کن...
موفق باشی دوست من... Khansariha (8)