شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingzax - 2014-05-11 01:52 AM

(2014-05-11 12:36 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
علی اقا من الان ۵ دقیقست دارم فکر میکنم هنگ کردم الان چجوری به چپ میره چرا به راست نمیره اگه تفنگ رو سروته کنیم و تیر بندازیم بازم به چپ میره یا به راست الان کاملا گیج شدم چطور همچین چیزی ممکنه این که به چپ رفتن ساچمه دیده میشه ناشی از حرکت کمانی ساچمه از بالا به پایین نیست که چون دقیقا چشم هم خط با حرکت ساچمه قرار نمیگیره حرکت کمانی بالا به پایین به خاطر زاویه چشم کمی چپ به راست دیده میشه؟
البته من با گالاتین که دوربین رو با نهایت دقت تراز به تفنگ بستم و توی ۴۰ متر صفر هست از ۱۰ متر تا ۵۰ متر هیچ حرکتی ساچمه به طرف خاصی نداره به هر دو طرف در حد نیم سانت میره که گاهی به چپ و گاهی به راست و بیشتر اوقات هم وسط میخوره ساچمه هم همون jsb18 هست
البته واسه منم جالبه اگه همچین چیزی باشه که دلیلش هم بدونم ولی تا اثباتش نظر منم روی همون میزون نبودن دوربین یا حتی داشتن عیب کوچیکی که
دوربین شاید داشته باشه

سلام دوست عزیز
اون تست شماره 2 که از ارتفاع در مسیر تابش خورشید شلیک کردن هست و انجام بدید خیلی خوب میتونید ببینید. البته اگر فاصله تا هدف زیاد باشه منحنی افت ساچمه هم خوب دیده میشه.
من هم با راهنمایی علی آقا این کار و انجام دادم و به چشم دیدم. البته بغیر از این نتیجه , حرکت جالبیه و ارزش امتحان و داره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2014-05-11 09:10 AM

ممنون از علی آقا.Khansariha (8)Khansariha (8)
کیوان جان زیاد فکرتو درگیر نکن .Khansariha (8)این رفتار توی همه اسلحه ها نیست ،و درضمن میشه گفت زیاد محسوس هم نیست.
بارها شده توی شب نور پروژکتور پشت ساچمه تابیده و من انحنا رو به خوبی دیدم، البته خطای چشم هم باعث تشدید این موضوع میشه.
و البته نباید فراموش کرد رفتار ساچمه ها هم با هم تفاوت دارن.همانطور که با توجه به وزن وشکل پلت p.o.iتغییر میکنه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-11 09:32 AM

(2014-05-11 12:36 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
علی اقا من الان ۵ دقیقست دارم فکر میکنم هنگ کردم الان چجوری به چپ میره چرا به راست نمیره اگه تفنگ رو سروته کنیم و تیر بندازیم بازم به چپ میره یا به راست الان کاملا گیج شدم چطور همچین چیزی ممکنه این که به چپ رفتن ساچمه دیده میشه ناشی از حرکت کمانی ساچمه از بالا به پایین نیست که چون دقیقا چشم هم خط با حرکت ساچمه قرار نمیگیره حرکت کمانی بالا به پایین به خاطر زاویه چشم کمی چپ به راست دیده میشه؟
البته من با گالاتین که دوربین رو با نهایت دقت تراز به تفنگ بستم و توی ۴۰ متر صفر هست از ۱۰ متر تا ۵۰ متر هیچ حرکتی ساچمه به طرف خاصی نداره به هر دو طرف در حد نیم سانت میره که گاهی به چپ و گاهی به راست و بیشتر اوقات هم وسط میخوره ساچمه هم همون jsb18 هست
البته واسه منم جالبه اگه همچین چیزی باشه که دلیلش هم بدونم ولی تا اثباتش نظر منم روی همون میزون نبودن دوربین یا حتی داشتن عیب کوچیکی که
دوربین شاید داشته باشه
سلام
دوست من گفتم که ممکنه برای بعضی تفنگها دیده شود هرچند همیشه این انحراف هست و اگر نبود همه ساچمه های دنیا از نظر چپ زدن و یا راست زدن نقطه برخورد یکسانی داشتن درصورتی که اینطور نیست و هر ساچمه ای را الان تهیه کنید با دیگری متفاوت هست Khansariha (8)
یک توضیح
این نوع حرکت ساچمه های جی اس بی همانطور که دوستان و آقای عمادی هم اشاره کردند مربوط میشود به نوع طراحی و شکل ساچمه ها و همچنین میزان دریفت و انرژی جنبشی (انرسی) ناشی از چرخش ساچمه که اونم تحت تاثیر نوع خانکشی و سرعت ساچمه میتواند باشد و بلطبع بر تراجکتوری پروازی ساچمه تاثیر مستقیمی میگذارد البته این قابل تحقیق و بحث بیشتر هم هست و ارتباطی به نوع گرفتن تفنگ ، دوربین و حتی لیزر ندارد و میتوان با بورسایدر تست کنید و به هر شکلی شما لوله را بچرخانید و تیراندازی کنید باز حرکت و انحراف اولیه در این نوع ساچمه ها مشهوده و در اغلب تفنگهای ای تی اول به چپ هست و بعد کمی براست و ادامه مسیر که به احتمال زیاد مربوط به چپگردی خانکشی هست برای اطمینان از وجود و یا میزان این حرکت ابتدائی ساچمه بهتره تست سه نقطه را انجام دهید . Khansariha (214)
این نکته را عرض کنم که تاکنون این رفتار ساچمه جی اس بی و مخصوصا در وزن 18 گرینی را درتفنگهای ای تی 44 و مارادور و دیسکاوری و حتی روی تفنگهای فنری گاها مشاهده کردیم که در بعضی مواقع قابل اغماض و گذشت بوده . Khansariha (8)
پست آقا مسیح را الان دیدم . ممنون Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - PANAHI - 2014-05-11 01:52 PM

(2011-03-06 05:45 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین

سلام دوستان میخواهم تجربه خودم و نحوه کارم را برای آشنای بیشتر از بستن دوربینها اینجا بیان کنم امیدوارم برای علاقه مندان مفید واقع بشود.

......

سلام علی آقا.
تمامی توضیحاتی که شما فرمایش کردید کاملآ درست .ولی اگر برای تنظیم یک دوربین آکبند بتونیم بوسیله شیم گزاری دوربینو تنظیم کنیم . واز حرکت طبلکها کمتر استفاده بشه مطمئنا این دوربین بعد از مراحلی که شما فرمودید میتونه زمان بیشتری در حالت (اوکی) باقی بمونه هر جند برای این گونه تنظیم وقت زیای میبره ولی ارزش داره البته فقط در مورد دوربین های آکبند؟
دوست دارم نظر شما رو در این مورد بدونم ممنون Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-05-11 02:30 PM

پناهی جان اصلا لازم نبود کل پست علی اقا رو نقل قول کنید !
برای تنظیم دوربین بهترین حالت همینیه که شما فرمودید اما با شیم گذاری میشه + رو به محل برخورد ساچمه نزدیک کرد اما نهایتا برای چند سانت اخر حتما باید از طبلک های دوربین برای صفر کردنش استفاده کنید.
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - PANAHI - 2014-05-11 10:36 PM

(2014-05-11 02:30 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پناهی جان اصلا لازم نبود کل پست علی اقا رو نقل قول کنید !
برای تنظیم دوربین بهترین حالت همینیه که شما فرمودید اما با شیم گذاری میشه + رو به محل برخورد ساچمه نزدیک کرد اما نهایتا برای چند سانت اخر حتما باید از طبلک های دوربین برای صفر کردنش استفاده کنید.
Khansariha (8)

سلام دوست عزیز .
شرمنده. دقیقآ منهم منظورم همین بود بخاطر این که کمترین استفاده رو از طبلکها داشته باشیم .تشکر استاد بزگ

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafab - 2014-05-11 10:42 PM

دوستان چجوری میشه طبلک های سنتر 4-16 رو خلاص کرد؟ یعنی جوری که فنرهاش تو حالت نرمال و اولیه باشن

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-12 08:54 AM

(2014-05-11 10:42 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چجوری میشه طبلک های سنتر 4-16 رو خلاص کرد؟ یعنی جوری که فنرهاش تو حالت نرمال و اولیه باشن
در صفحه اول اشاره شده
ولی خلاصه عرض کنم که اگر طبلکها زیاد بهم ریخته و شما با چشم هم نمیتونید تشخیص بدید (نگاه از 30 تا 40 سانتی به چشمی عقب و مرکزیت تصویر کوچک در وسط حاله سیاهی چشمی با وضعیت و میزان انحراف بعلاوه دوربین) هر طبلک حدود 6 دور قابلیت چرخش دارد بهتره اول طبلک را کاملا باز کنید (نبندید) تا فنر باز شود و بعد 3 دور هرکدام را ببندید تا به حد وسط برسد . Khansariha (256)
(2014-05-11 10:42 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
اون تست شماره 2 که از ارتفاع در مسیر تابش خورشید شلیک کردن هست و انجام بدید خیلی خوب میتونید ببینید. البته اگر فاصله تا هدف زیاد باشه منحنی افت ساچمه هم خوب دیده میشه.
من هم با راهنمایی علی آقا این کار و انجام دادم و به چشم دیدم. البته بغیر از این نتیجه , حرکت جالبیه و ارزش امتحان و داره.
ممنون شهریار جان Khansariha (8)
اینم عرض کنم که اون تست شما با ساچمه کراسمن بود . Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-05-12 10:17 AM

(2014-05-11 10:42 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستش یه راهی هم هست که من خودم معمولا استفاده می کنم.به جز روشی که علی آقا فرمودن و اون روش معروف خلاص کردن توسط اون پیچ الن، اگه به داخل دوربین سنتر از جلو نگاه کنین دقیقا دو تا پین برنجی که از طبلکها روی تیوب مرکزی فشار میارن می بینید.با نگاه کردن به اون و خود تیوب با تقریب خیلی بالا می تونین تشخیص بدین که الان فنر و تیوب چقدر تحت فشاره و همون قدر پین رو به عقب برگردونین تا دوباره تیوب در وسط قرار بگیره.من این کار رو انجام میدم و معمولا هم خیلی خوب جواب میده.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingzax - 2014-05-12 10:26 AM

سلام علی آقا
من اونروز با تاکید شما با جی اس بی تست کردم . فقط دو مساله وجود داشت.
1. تفنگ من با کراسمن صفر شده و وقتی جی اس بی 18 میزنم 1 میلدات به چپ و 1 میلدات پایین میزنه و دیدن انحراف کمی سخت میشه.
2. از اونجایی که من شلیک کردم تا تپه روبرو فاصله کم بود ولی باز هم کمان شلیک و میشد دید.

البته قصد دارم در اولین فرصت در فاصله زیاد با کراسمن و تی اس 22 هم یه امتحانی بکنم و ببینم نتیجه چطوریه.
ممنون