شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-07 08:03 AM

(2014-05-06 11:29 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از علی آقا بابت توضیحاتشون
حالا یه سوال ؟
آیا دوربین های معروف و با کیفیتی مثل لیپرز و سنترپوینت بدون رام شدن فنر اگر رو تفنگ بسته شن احتمال مشکل برا این دوربین ها وجود داره ؟
ممنون
اگر دوربینهای لیپرز و سنتر نو و یا کم کار باشند معمولا مشکلی براشون پیش نمیاد ولی با توجه به اینکه کیفیتها روز بروز دست خوش تغییراتی هست بهتره کمی حوصله بخرج بدیم Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-05-07 08:12 AM

(2014-05-07 06:54 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود... Khansariha (8)
علی آقا وقتی که دوربین لیپرز رو ریست میکنیم آیا این فشار روی فنر طبلک رو که فرمودید (و آزاد بودن ارکتور تیوب) برداشته میشه و میزان کشش اون ها به حالت اول برمیگرده (سوای ضعیف شدن احتمالی فنرها و تغییر کای اون ها)؟
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

علی آقا سوال من رو ندیدید... Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-07 09:06 AM

(2014-05-07 06:54 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود... Khansariha (8)
علی آقا وقتی که دوربین لیپرز رو ریست میکنیم آیا این فشار روی فنر طبلک رو که فرمودید (و آزاد بودن ارکتور تیوب) برداشته میشه و میزان کشش اون ها به حالت اول برمیگرده (سوای ضعیف شدن احتمالی فنرها و تغییر کای اون ها)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ممنون حنان جان Khansariha (8)
برای این دوربین (سنتر) ریست از نظر سیستمی ربطی به کلیکها و طبلک ندارد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته این تصویر مال لیپرز هست و پیشنهاد نمیکنم شما باز کنید چون واقعا پر دردسره خخخخخ

ولی باز کردن پیچ آلن تنها رینگ مدرج و یا قاب را بالا میاره و آزاد میکند و در این حالت چرخش آن تاثیری بر کلیکها نمیگذارد این کار برای قرار دادن عدد صفر رینگ هست که اونهای که بوسیله تاکتیکالی و یا از طریق مسافتبندی روی طبلک کار میکنند نیاز به این کار دارند وگرنه ریست ضروری نیست .
آزاد بودن ارکتور تیوپ (درگیر نبودن با طبلک )
[تصویر: scopes_settingup1.jpg] [تصویر: 123101d1382236936-scope-specs-question-s...utaway.jpg]
فعلا Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2014-05-07 10:18 AM

دوستان یکی از دلایلی که دوربین حتی بدونه ضربه خوردن یا اتفاق خواصی از تنظیم خارج میشه کیفیت پآیین فنرهاست، که با گرم وسرد شدن هم دوربین از تنظیم خارج میشه.
دوستان باید دیدتون رو نصبت به خرید دوربین تغییر بدید،و از دوربینهای با کیفیت استفاده کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-05-07 01:52 PM

(2014-05-07 10:18 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یکی از دلایلی که دوربین حتی بدونه ضربه خوردن یا اتفاق خواصی از تنظیم خارج میشه کیفیت پآیین فنرهاست، که با گرم وسرد شدن هم دوربین از تنظیم خارج میشه.
دوستان باید دیدتون رو نصبت به خرید دوربین تغییر بدید،و از دوربینهای با کیفیت استفاده کنید.

سلام مسیح جان... Khansariha (8)
یعنی این لیپرز هایی که ما داریم کیفیتشون خوب نیست؟ شما چی پیشنهاد میدین؟ هاوک؟
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2014-05-07 04:17 PM

حنان جان سنتر لیپرز هم به همین صورت هستش، ویکی از بزرگترین معایبشون رتایکل زمخته، من الان خیلی وقته بوشنل الیتم رو و نه هاک هامو نه وکتور رو تنظیم نکردم.
هاک عالیه کلا برندهای صاحب اسمو رسم چنین معایبی ندارن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafab - 2014-05-08 10:30 PM

سلام به همه
آقا یه مشکلی واسه ما پیش اومده. من ای تی دارم و دوربین سنتر 4-16 و ساچمه jsb 18 hatsan استفاده میکنم. دوربین رو تو 12 متر صفر میکنم ولی تو 30 - 40 متر یکی دوسانت راست میزنه. تو 30 متر صفر میکنم تو 12 متری یکی دو سانت چپ میزنه. مشکل از دقت نیست چون تو هردوفاصله تیر روی تیر میزنه. تا جایی که میشد دقت کردم دوربین رو موازی با لوله ببندم. ضمنا پایه یه تیکه لوپولد دارم . احتمال داره خود پایه نسبت به لوله کج باشه؟ اگه اینجوری باشه تنها راه فک کنم شیم گذاریه نه؟ راهنمایی کنید لطفا این حقیر رو!!!

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-05-08 10:50 PM

دوست عزیز احتمالا رتگیل شما تراز نیست ( + درون دوربین ) بخاطر همین در دو نقطه صفر نمیشود بهترین راهکار این است که بر روی دیوار با تراز خط بکشید و رتگیل را با ان تراز کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafab - 2014-05-08 11:21 PM

دوست عزیز منظور شما اینه که ریتایکل نسبت به پایه تراز نیست یا نسبت به تیوب دوربین؟ فک کنم نسبت به پایه یا همون لوله تفنگ منظورتونه چون اگه نسبت به تیوب باشه که باید دوربینو انداخت دور خخخ. رو دیوار هم بعلاوه بکشم باز باید با چشم مقایسه اش کنم که باز احتمال خطا هست. باید یه جوری تفنگ رو رو یه سطح کاملا افقی ثابت کنم بعد با بعلاوه روی دیوار تنظیمش کنم که بدون شوتینگ رست سخته اینکار.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2014-05-08 11:42 PM

شما روی یک سطح افقی و مسطح،کاملا اسلحه را عمود کنید.(دو طرفش وسیله بزارین و یکی کمکتون باشه)
و بعدش یک عدد تراز را روی طبلک بالایی تفنگ بزارین و بر اساس اون ریتایکل هم،تراز میشه.Khansariha (399)
و اما یک سوال داشتم:
ساچمه ها توی دو فاصله توی یک ارتفاع میخورن و فقط عرض برخوردشون فرق میکنه یا نه؟!!!
اگه اون جوری باشه یعنی دقیقا صفر اول و دومتون برابر هست و دیگه از میلدات ها استفاده نمیکند و فکر نکنم ربطی به تراز نبودن + دوربین داشته باشه چون باید دقیقا بخوره وسط ریتایکل.(اگه اشتباه برسی کردم اساتید اصلاح کنند)Khansariha (226)
اگه از میلدات ها استفاده کنید و دوربین تراز نباشه باید توی فواصل مختلف تفاوت ببینید.
و احتمالا شاید مربوط به بحث بالستیک باشه که اقا علی خالزن توی این مورد اطلاعات بسیار کاملی دارند.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)