شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ghavidel98 - 2014-05-06 09:48 PM

سلام .
دوستان من الان فنر عوض کردم . دوباره مثل روز اول باید فنر نرم باشه واسه دوربین بستن.؟؟؟ آخه دیروز تنظیم کردم امروز بهم خورد. ولی با مگسگ خوبه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-05-06 10:11 PM

(2014-05-06 09:48 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .
دوستان من الان فنر عوض کردم . دوباره مثل روز اول باید فنر نرم باشه واسه دوربین بستن.؟؟؟ آخه دیروز تنظیم کردم امروز بهم خورد. ولی با مگسگ خوبه.Khansariha (8)

آره دوست من باز هم باید تعدادی شلیک داشته باشید تا فنر نرم شه
بچه ها یه سوال ؟ به قول دوستمون قوی دل چوق تازه فنر عوض کردن تنظیم به هم میخوره
برا من زیاد پیش اومده که امروز دوربینو تنظیم کردم ولی فردا تنظیم به هم خورده
البته پایه و کل پیچ های دوربین و تفنگ هم محکم بوده
حالا خواستم ببینم دلیلش چی بوده ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-06 10:53 PM

همانطور که دوستان میدونند در این مدل برای تورتها یک رینگ قفل کننده طبلک هست که با باز شدنش امکان کلیک هست و با بستنش هم طبلک قفل میشود .
[تصویر: B005UGIMNQSCPM392AOLWQFEATURE._V340769410_.jpg]
برای اون پیچ آلنی هم که کارش ریست اعداد تورت هست و در بهم خوردگی دوربین نقش اصلی را ندارد هرچند بهتره بسته باشه و نه شل
دوستانی که برای تفنگ خود فنر تعویض میکنند بهتره احتیاط کنند و تا رسیدن فنر به آرامش از بستن دوربین پرهیز کنند
اما نکته بهم خوردگی دوربین حتی در فردای تنظیم :
برای فنریها و یا لول ثابت که دلیل بهم خوردگی مربوط به عوامل دیگه نیست
این بهم خوردگی بیشتر مربوط به بخش داخلی یا تیوپ دوربین هست و دلیلش هم به دو چیز بر میگرده یا طبلکها زیادی باز هستند و تیوپ آزاد هست که با شیمگداری دوربین باید میزان طبلکها را در حد وسط بیارید و تنظیم کنید و دوم عدم تحمل فنر و تیوپ داخلی زیر لگد و حتی تکونهای حمل و نقل هست که ممکنه فنر بخاطر تحت فشار قرار گرفتن طولانی دیگه ضعیف شده باشد . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-05-06 10:57 PM

علی اقا منم این مشکل برهم خورد تنظیم رو با مارادور دارم
با توجه به این که مارادور لگد نداره چه دلیل دیگه ای داره ؟
ایا حمل سلاح با ماشین اونم داخل هاردکیس میتونه تا حدود 1 سانت تنظیم دوربین رو جا به جا کنه ؟
دوربین هم همون دوربین 4*16*50 هستش که ..
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-05-06 11:12 PM

بله عی جان میتونه Khansariha (8)
هرچند حمل و نقل حتی با هاردکیس مصونیت قطعی ببار نمیاره و میتونه تاثیر گذار باشه اولین شک بالا بودن زیادی تورت هست چون باعث شل شدن زیادی فنر در زیر تیوپ داخلی میشود و ممکنه در هنگام حرکت تیوپ دوربین جابجا شود اینم بگم از بقیه مسائل مثل بست های لوله ، خود لوله ، پایه و قسمتهای دیگه تفنگ هم نباید قافل بود
متاسفانه بعضا دیده شده بعضی فنرهای دوربینها کیفیت مطلوبی ندارند و سریع مقاومت خودشان را از دست میدهند البته بستگی به رفتاری که با آنها میشود هم دارد . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-05-06 11:20 PM

شرمنده سوالاتم زیاد شد !
حالا این فنر ها رو میشه کاریشون کرد ؟
در مورد بست های لوله و سایر قسمت های سلاح بنده حساسیت بخرج میدم و معمولا اصلا به اون نواحی دست نمیزنم و هیچ فشاری به اونها وارد نمیشه.
زحمت شیمگذاری هم اقا حمید کشیدن ولی باز پایین میزد.اولین فرصت خودم شیمش رو ذخیم تر میکنم ببینم چی میشه !

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-05-06 11:29 PM

ممنون از علی آقا بابت توضیحاتشون
حالا یه سوال ؟
آیا دوربین های معروف و با کیفیتی مثل لیپرز و سنترپوینت بدون رام شدن فنر اگر رو تفنگ بسته شن احتمال مشکل برا این دوربین ها وجود داره ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-05-07 06:54 AM

درود... Khansariha (8)
علی آقا وقتی که دوربین لیپرز رو ریست میکنیم آیا این فشار روی فنر طبلک رو که فرمودید (و آزاد بودن ارکتور تیوب) برداشته میشه و میزان کشش اون ها به حالت اول برمیگرده (سوای ضعیف شدن احتمالی فنرها و تغییر کای اون ها)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - صادق قرنجیکی - 2014-05-07 07:22 AM

دکتر شما هم از لیپرز های 3-9*40 TF2 استفاده می کنید که نوع zero lock آن با دوربین های معمول دوستان فرق می کنه ! سئوالی داشتم :
وقتی سلاح رو در 20 متری با این دوربین صفر می کنیم آیا می تونیم برای مثال 10 متر با تغییر در چرخش تارت ها دوباره محل صفر رو تغییر داد : مثلا 10 دور تورت بالا پایین دوربین رو بچرخونم و دوباره قفلش کنم !

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-05-07 07:58 AM

(2014-05-07 07:22 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دکتر شما هم از لیپرز های 3-9*40 TF2 استفاده می کنید که نوع zero lock آن با دوربین های معمول دوستان فرق می کنه ! سئوالی داشتم :
وقتی سلاح رو در 20 متری با این دوربین صفر می کنیم آیا می تونیم برای مثال 10 متر با تغییر در چرخش تارت ها دوباره محل صفر رو تغییر داد : مثلا 10 دور تورت بالا پایین دوربین رو بچرخونم و دوباره قفلش کنم !

صادق جان من هم منظورم مدل ۴۰*۱۶-۴ لیپرز هست، وگرنه میدونم که مدل TF2 قابلیت ریست رو نداره... Khansariha (8)
در مورد سوالت هم صادق جان میتونم بگم که شدنیه (با مقایسه ی اختلاف نقطه ی برخورد در ۱۰ متر و ۲۰ متر و حساب کردن تعداد کلیک ها برای این اختلاف فاصله) اما بهتره از میلدات ها استفاده بشه و مثلا با چیرگان ببینی که ۱۰ متر رو کدوم میلدات یا فاصله ی اون ها روی رتیکل عمودی میفته...
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)