شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-04-19 10:08 PM

(2014-04-19 09:43 PM)GHORBANII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بزرگوار من مشکلی که با سنتر پوینت 16*40 و دیانا 54 پیدا کردم اینه که وقتی صفرش میکنم از 40 متری کاملا ساچمه روی ساچمه میخورده اما روز بعد که شلیک میکنم نزدیک 3 سانتیمتر به چپ میخوره . بعد از صفر کردن طبلک را هم میبندم که تنظیمش بهم نخوره . اطفا راهنمایی بفرمایید

سلام جناب قربانیKhansariha (8)
این مشکل چپ زدن دقیقا در همون 40 متر اتفاق میفته ؟
ساچمه مصرفی شما موقع صفر کردن و روز بعدش ثابت بوده ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-04-19 10:25 PM

(2014-04-19 10:08 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-19 09:43 PM)GHORBANII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بزرگوار من مشکلی که با سنتر پوینت 16*40 و دیانا 54 پیدا کردم اینه که وقتی صفرش میکنم از 40 متری کاملا ساچمه روی ساچمه میخورده اما روز بعد که شلیک میکنم نزدیک 3 سانتیمتر به چپ میخوره . بعد از صفر کردن طبلک را هم میبندم که تنظیمش بهم نخوره . اطفا راهنمایی بفرمایید

سلام جناب قربانیKhansariha (8)
این مشکل چپ زدن دقیقا در همون 40 متر اتفاق میفته ؟
ساچمه مصرفی شما موقع صفر کردن و روز بعدش ثابت بوده ؟
درود جناب حسینی عزیز
ساچمه همان پرومگنوم است . و در تمامی فواصل به نسبت فاصله چپ میزند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-04-19 10:32 PM

پس دوربین شما تراز نیست. Khansariha (8)
شما با استفاده از یه چیزی مثل شاقول سعی کنید دوربین رو کاملا تراز ببندید تا این مشکل رفع بشه
جناب عمادی در پست 1194 هم این مطلب رو شرح داده اند Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-04-19 11:01 PM

جناب قویدل گرامی 54 را من دست 2 گرفتم و یکی از دوستان همین سایت زحمت انرا کشیدند و فنر ان ارام شده و در صورتی که ارام نشده بود باعث خراب شدن دوربین میشد و نه چپ زدن مدام Khansariha (8)
اگر تراز نباشه در فواصل مختلف دقیق نمیزنه در حالی که در 15 متری و 40 متری دقیق است و دقیقا ساچمه ها روی هم میخورن اما فردای ان روز حتی در شلیک های متعدد به چپ میزند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2014-04-20 07:24 AM

اقا قربانی چون من تفنگ شما رو دیدم احتمال داره به علت تاب برداشتن و از دست دادن حالت فنری میل کوکینگ باعث شده هر دفعه هنگام بسته شدن با یک فشار متغیر بسته بشه بهتره میل کوکینگ و پیم اون رو هم تعویض کنید.در ضمنتفنگ رو باز کنید و داخل سیلندر و لوله رو شستشو بدید چون ممکنه مقدار روغن یا چربی وارد سیلندر شده باشه و باعث ایجاد تلورانس بشه.شما بهتره دوربین رو هم باز کنید و پیم پایه رو با سوراخ روی ریل تفنگ منطبق کنید کاری هم از دست ما بر میومد در خدمتیم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-04-20 10:24 AM

فرمایشات شما را انجام میدم اما الان دسته کوکینگ خوب بسته میشه و وقتی دوربین را صفر میکنم تلرانس دقت نداره و میشه گفت ساچمه روی هم میزنه مشکل به روز بعد بر میگرده .
فقط ایا باید پیچ الن روی طبلک ها را بعد از صفر کردن کامل سفت کنم ؟ چون پایین طبلک ها ( پیچ هم قطر طبلک هر را که با دست میشود بست را بعد از صفر کردن میبندم تا تنظیم طبلک بهم نخورد به نظر شما این کار کافیه ؟ )Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2014-04-20 11:24 AM

نه نیازی به سفت کردن پیچ الن بالای طبلک ها نیستش.احتمال میدم مشکل در پایه و بستن دوربین باشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-04-20 01:36 PM

(2014-04-20 10:24 AM)GHORBANII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرمایشات شما را انجام میدم اما الان دسته کوکینگ خوب بسته میشه و وقتی دوربین را صفر میکنم تلرانس دقت نداره و میشه گفت ساچمه روی هم میزنه مشکل به روز بعد بر میگرده .
فقط ایا باید پیچ الن روی طبلک ها را بعد از صفر کردن کامل سفت کنم؟ چون پایین طبلک ها (پیچ هم قطر طبلک هر را که با دست میشود بست را بعد از صفر کردن میبندم تا تنظیم طبلک بهم نخورد به نظر شما این کار کافیه؟)Khansariha (8)

(2014-04-20 11:24 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه نیازی به سفت کردن پیچ الن بالای طبلک ها نیستش. احتمال میدم مشکل در پایه و بستن دوربین باشه.

درود دوستان... Khansariha (8)
آقای قربانی عزیز، سعی کنید پیچ های آلنی روی طبلک ها رو تا اندازه ی کمی سفت کنید.
چون اون پیچ های ریست کردن مجدد وقتی که کاملا شل میشن Erector Tube رو به مرکز تیوب دوربین انتقال میدن و این همون ریست مجدد هست
وقتی که شل باشن ارکتور تیوب با هر شلیک از جایگاه خودش حرکت خواهد کرد
من احتمال میدم مشکل شما از همین جا باشه
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-04-20 08:58 PM

پیچ الن را طوری سفت کرده بودم که طبلک ها کلیک بخوره . باید انقدر سفت کنم که کلیک نخوره ؟ نشه پیچوندش ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-04-20 11:16 PM

سفت کردن پیچ آلنی روی تورت ها (پیچ ریست) ربطی به کلیک خوردن تورت ها نداره عزیز
کلیک خوردن یا نخوردن تورت ها با حلقه ی لاک یا پیچ آلنی لاک (در قسمت پایینی تورت ها) در مدل های با تورت تاکتیکال هست
شما باید پیچ های ریست رو سفت کنی که در غیر اینصورت صفر دوربین مدام تغییر میکنه
مگه اینکه منظور شما اون پیچ های قسمت فوقانی تورت ها نباشه.............
Khansariha (8)