شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - wolfer - 2011-08-02 12:23 PM

سلام بر دوستان عزیز
میلدات توی دوربین هایی که زوم متغییر دارن در زوم های متفاوت ارزش مختلفی داره؟ مثلا من دوربین رو در فاصله 40 متری صفر کردم برای زدن هدف در 16 متری در زوم 5 یک میلدات بالا تر میگیرم . حالا در همین فاصله تو زوم 9 یا 3 باید یه میلدات بالا بگیرم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-02 02:04 PM

دوست عزيز ميلدات در زومهاي پايينتر ارزش بيشتري داره يعني اگه شما براي زدن يه هدف توزوم 5 بايد دوميلدات بالا يا پايين روبگيري تو زوم 9 بايد تعدادبيشتري ميلدات مثلا 3يا4 ميلدات بالا يا پايين رو بگيري . براي جلوگيري از خطا تو تيراندازي بهتره هميشه از يك زوم استفاده كنيد تا بهش عادت كنيد .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-02 03:44 PM

یک نکته را اضافه کنم به توضیح خوب محسن عزیز Khansariha (8)
وقتی زوم را بیشتر میکنید مثلا از رنج 3 به رنج 6 که تصویر باز دوبرابر قبلی میشود ارزش میلداتها دوبرابر کمتر میشود یعنی نصف میشود مثلا اگر شما برای زدن هدفی در دوردست با زوم 3 یک میل دات بالا میگرفتید الان که با زوم 6 دارید همون هدف را نشانه میگیرید باید دو میل دات بالا بگیرید و بدین طریق یک نسبیتی برای هر رنج زوم وجود دارد. Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - wolfer - 2011-08-05 11:16 PM

دوستان کسی روش علمی برای به دست اوردن صفر دوم سراغ داره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-06 06:26 PM

بله دوست من نرم افزارهاي خاصي براي اينكارهستندكه چيرگان ازمعروفترين اونها هست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - wolfer - 2011-08-07 02:20 PM

سلام خدمت دوستان به خصوصmohsen1982 عزیز
اگه ممکنه لینک این نرم افزار رو در اختیار ما هم بزارید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-08-07 03:42 PM

(2011-08-07 02:20 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان به خصوصmohsen1982 عزیز
اگه ممکنه لینک این نرم افزار رو در اختیار ما هم بزارید
سایت چیرگان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن فایل pdf ترجمه نحوه کار با برنامه هم قبلا تو سایت معرفی شده
[تصویر: _1670_1740_1585_1711_1575_1606_.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-07 03:55 PM

ممنون علي جونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MEHDI - 2011-08-08 11:28 PM

از دوستان خواهش میکنم یکنفر یه عکس واضح از اسلحه اش که دوربین با پایه یک تیکه داشته باشه بزاره من میخوام محل دقیق پایه رو رو ریل تفنگ ببینم
سلاح هم فنری باشه 54 یا 52 یا 350 و.....
ممنونم Khansariha (214)
و یک سوال دیگه حد وسط دوربین من که این نوشته ها روشه باید چجوری مشخص کنم
1click 1/4" 100yd

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-08-09 12:24 PM

درموردسوال دومت مهدي جون اين نوشته يعني هركليك (صداي چرخوندن طبلك) توي 100 ياردي (91.44 متر) معادل يك چهارم اينچ محل برخوردروجابجاميكنه .اگه تو فواصل كمتر ميخواي بفهمي چقدر جابجاميشه ميتوني راحت يه تناسب ببندي.
درمورد حدوسط اگه منظورت تعداد كليك هاست يكبار تا اخرميچرخوني بعد شروع ميكني به چرخوندن طبلك وهمزمان صداي كليكها رو ميشماري تا برسي به اخر .هرچي شد تقسيم بر2 ميكني ميشه حد وسط كليكها.
كلا دوربينهاي نو اكثرا سمت چپ وپايين ميزنند اگه بهشون دست نخورده باشه .
به احتمال زياد اگه اين دوربين رو روي 52 ببندي پايين ميزنه چون توي ديانا 52و54 بيشترين افتادگي لوله رودارند وشايد مجبور بشي زير پايه عقب شيمگذاري كني كه اون مراحل ديگه اي داره .Khansariha (8)