شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-24 06:44 PM

با تشکر از آقا آرش و با اجازه آرش جان
سلامت واشر لول در فنری کمر شکن ( مثل وایرخ 80 یا دیانا 350 )
اطمینان از عدم حرکت به عقب پایه دوربین
تراز بودن دوربین
هم
رو من اضافه میکنم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafab - 2014-03-27 11:06 PM

سلام و عید همه مبارک. من ای تی رو تو ۱۲ متر صفر کردم ولی تو ۳۰ متر یکی دو سانت به راست میزنه.وقتی تو سی متر صفر کردم تو ۱۲ متر یه سانت چپ میزنه. دوربین رو سعی کردم خوب نصب کنم یعنی موازی با لوله. دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه. ساچمه jsb 18

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-27 11:11 PM

شما با یکی دو نوع ساچمه ی دیگه هم امتحان کنید
فکر کنم ساچمه های جی اس بی هم یه مشکلی پیدا کرده اند.
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mostafab - 2014-03-28 01:46 PM

(2014-03-27 11:11 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما با یکی دو نوع ساچمه ی دیگه هم امتحان کنید
فکر کنم ساچمه های جی اس بی هم یه مشکلی پیدا کرده اند.
Khansariha (8)
مشکل از ساچمه نیست چون تیر رو تیر میزنه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - silenthunter - 2014-03-28 08:47 PM

سلام به اساتید و دوستان گلم میشه لطف بفرمایید خیلی مختصر بنده حقیرو در مورد استفاده از زیرولاک در هنگام صفرکردن لیپرز راهنمایی بفرمایید زیرو لاکش از اون مدل النی هستش خیلی ممنونم از محبتتون Khansariha (8)Khansariha (219)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-28 08:52 PM

شما برای تنظیم دوربین باید اون پیچ های الن رو شل کنید تا طبلک ها امکان حرکت داشته باشند.وبعد از تنظیم دوربین انها رو ببندید تا دیگه دوربین از تنظیم خارج نشه (خیلی محمکش نکنید.تا حدی باشه که کلیلک نخوره کافیه)
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amiremadi - 2014-03-29 12:39 AM

(2014-03-27 11:06 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عید همه مبارک. من ای تی رو تو ۱۲ متر صفر کردم ولی تو ۳۰ متر یکی دو سانت به راست میزنه.وقتی تو سی متر صفر کردم تو ۱۲ متر یه سانت چپ میزنه. دوربین رو سعی کردم خوب نصب کنم یعنی موازی با لوله. دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه. ساچمه jsb 18

به احتمال خیلی زیاد رتایکل دوربینتون دقیقا عمود بر راستای لوله تفنگ نیست.
ممکنه که خود دوربین موازی لول باشه ولی رتایکل هم باید با راستای افقی و قائم تنظیم باشه به همین دلیل موقع تنظیم دوربین باید از تراز دوربین یا شاقول استفاده شود

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-04-15 07:52 AM

(2014-04-14 08:20 PM)Mohtasham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ... امیدوارم حال همه خوب باشه ...
من امروز بعد اظز ظهر اولین تفنگ بادیمو خریدم ... یه شادو 1000 به قیمت 375000 یه دوربین Bushnell 3-12*40 هم همراهش گرفتم که اونم 130000 بود ... فکر کنم مگسکشو تونستم تنظیم کنم ... اما دوربین رو که روش نصب میکنم بعد از چهار پنج تا تیری که میزنم میافته و شدیدن اعصابمو خورد کرده ... Khansariha (290)سفت بستمش هر چی زور زدم پایه رو از روش بکنم نمیشد ولی بعد از چند تا تیر به شکل افتضاحی میافته !! میشه بگید باید چیکارش کنم که مشکلش حل بشه ؟؟
Khansariha (172)

[تصویر: GAM611092554.jpg]
اگر از مدلی هست که ریل مناسب برای بست پایه ندارد یعنی فقط شیار روی بدنه هست چون شیار این مدل از تفنگها بسیار کم گود هست باید از پایه های استفاده کنید که لبه های پایه دوربین (گیره ها) کمی تیز باشند
البته راه های دیگری هم هست مثل گود کردن بیشتر شیار یا بستن یک ریل جدید
[تصویر: p-d-tofang-mamoli-1.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - GHORBANII - 2014-04-19 09:43 PM

دوستان بزرگوار من مشکلی که با سنتر پوینت 16*40 و دیانا 54 پیدا کردم اینه که وقتی صفرش میکنم از 40 متری کاملا ساچمه روی ساچمه میخورده اما روز بعد که شلیک میکنم نزدیک 3 سانتیمتر به چپ میخوره . بعد از صفر کردن طبلک را هم میبندم که تنظیمش بهم نخوره . اطفا راهنمایی بفرمایید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ghavidel98 - 2014-04-19 09:57 PM

سلام به همگی . ولادت باشکوه بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) رو به همه دوستان تبریگ میگم.
جناب قربانی عزیز . اگه اشتباه نکنم تفنگ شما نو هست . و حداقل باید 500 تا تیر شلیک بشه بعد دوربین ببندید. اگه پایه های دوربین رو صفت بسته باشید . احتمالا مشکل از خشک بودن فنر هستش. پست اول این تاپیک رو که علی آقا گل نوشتند یه بار بخونید خیلی میتونه بهتون کمک کنه.یا علیKhansariha (8)