شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-22 12:19 PM

(2014-03-20 02:31 AM)amiremadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید در زیر بدنه دوربین در طوق عقب شیمگذاری انجام بدید(بهتره از چسب وایر برق یا نوار دوچرخه استفاده کنید)
با سلام و عرض تبریک سال نو خدمت تمامی دوستان و سروران گرامی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دوستان و اساتید بزرگوار ... اقا در مورد این شیم گذاری یه توضیح مختصر میدید ... الان با توجه به اصلاحاتی که کردم روی دوربین فقط پایین میزنه ... زیر طوق عقب هم یه کم مقوا گذاشتم اما پیچ ها رو که سفت کردم دوباره به حالت اول برگشت ...
باید چیکار کنم ..Khansariha (226)Khansariha (172)

در ضمن یه سوال تخصصی Khansariha (226) طبلک های دوربین رو من کامل چرخوندم حدود 19 دور چرخید که من حد وسط رو 9 گذاشتم Khansariha (226) این عادی هست ؟؟؟ ( هر 2 تا طبلک ..دوربین لیپرز )

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-22 12:25 PM

برای شیم گذاری بهتره از پلاستیکی استفاده کنید که خیلی زود دفرمه نشه.مثلا نوار دوچرخه یا پلاستیک پوکه فشنگ شکاری.
اگه بفرمایید تو چه فاصله ای حدودا چند سانت پاینن میزنه میتونم بهتر راهنماییتون کنم اما اگه خیلی پایین میزنه میتونیید از چند لایه نوار دوچرخه استفاده کنید.
در مورد دوربین هم بله عادیه
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehsniper - 2014-03-22 12:33 PM

چیزی که من درمورد نوار دوچرخه متوجه شدم بعد از یه مدت روغن پس میده و ضخامتش کم میشه و تقریبا له میشه و در نقطه صفر تاثیر کوچکی میزاره.
ولی پلاستیک پوکه را امتحان نکردم ولی بهش نمیخوره دی فرمه بشه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-22 12:39 PM

منم به خاطر همون گفتم از چند لایه استفاده کنند.من خودمم خیلی از نوار دوچرخه استفاده نکردم ولی همون چند باری که ازش استفاده کردم واقعا جواب داده.الان روی مارادور هم نوارد دوچرخه بستیم و مشکلی نداشته.
پلاستیک پوکه هم خیلی خوب جواب میده من شاید حدود 6 ماه روی cfx بسته بودم اصلا مشکلی نداشتم
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-22 01:33 PM

(2014-03-22 12:25 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای شیم گذاری بهتره از پلاستیکی استفاده کنید که خیلی زود دفرمه نشه.مثلا نوار دوچرخه یا پلاستیک پوکه فشنگ شکاری.
اگه بفرمایید تو چه فاصله ای حدودا چند سانت پاینن میزنه میتونم بهتر راهنماییتون کنم اما اگه خیلی پایین میزنه میتونیید از چند لایه نوار دوچرخه استفاده کنید.
در مورد دوربین هم بله عادیه
Khansariha (8)
سلام برادر ... داداشی من تو فاصله 9 متری ( روی پشت بوم ) تست گرفتم و با توجه به خوندن تایپک و صحبت های علی آقا یکم اصلاحات رو انجام دادم الان تو همون فاصله تقریبا 7 & 8 سانتیمتر پایینتر میزنه

[تصویر: 13954810051.jpg]

ببینید جناب رویال خان ، علی اقا و دوستان عزیز اینجا اولین شات من بعد از اصلاح چپ زدن دقیقا پایین نشست ..
من 9 تا شات داشتم .. 7 تای اون دقیقا توی یه تیکه نشسته و دوتای دیگه توی ورقه سیبل نشسته ..
در مورد اون دوتای بالا ، اون سمت راستی که من اون + ریتاکل دوربین رو دقیقا بالای سیبل گرفتم ( یعنی روی اون دایره سفید آخری ) و سمت چپی رو شلیک هفتم بود که زیر طوق عقب یکم مقوا گذاشتم ( زیاد نه تقریبا یه لایه ) که بعد از تست دیدم همون جایی که مشخص کردم نشست اما یعد که پیچ ها رو محکم کردم دیدم دوباره پایین زد دقیقا زیر برگه سیبل و به موازات همون شلیک هفتم ( به سمت پایین ) شلیک هشتم و نهم نشست ..

حالا میخوام دوستان راهنمایی کنند بگن چیکار کنم و این شیم گذاری چطور باید انجام بشه ..

سلاح شادو 1000
دوربین لیپرز 40*9-3 خرید اقا احسان عزیز
ساچمه الماس استاندارد
در ضمن از بابت گذاشتن عکس در این تایپک عذرخواهی میکنم اما چاره ای نداشتم گفتم شاید دوستان اینجوری بهتر کمک کنند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-22 02:19 PM

دوست عزیز من هم قبلا با کرال همچین مشکلی رو داشتم و آخر سر فهمیدم پیچ های طرفین تفنگ شل بوده
شما اون پیچ ها روهم یه بررسی کنید اگر سفت بودند شیم گذاری کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-22 04:09 PM

(2014-03-22 02:19 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من هم قبلا با کرال همچین مشکلی رو داشتم و آخر سر فهمیدم پیچ های طرفین تفنگ شل بوده
شما اون پیچ ها روهم یه بررسی کنید اگر سفت بودند شیم گذاری کنید
دوست عزیز چطور من شیم گذاری کنم ؟؟؟؟
اگر پیچ های قنداق و بدنه رو میفرمایید نه ... سلاح کاملا نو هست و پیچ ها سفت هستند.. اگر هم پایه دوربین منظورتون هست نه اونها هم سفت هستند .. فقط اگر سر دوربین بیاد پایین یکم حل میشه ..

فقط این شیم گذاری رو توضیح بدید چیکار کنم Khansariha (8)
ممنون از شما و رویال گرامی

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-22 04:33 PM

دوست عزیز وقتی تمام تیرهای شما پایین میخوره و با دوربین هم تصحیح نمیشه باید زیر پایه عقب رو با کاغذ یا نوار دوچرخه یا با پلاستیک فشنگ ساچمه زنی بالا آورد
لطفا امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید تا اگر درست نشد ( که حتما درست میشه ) دوستان یاری فرمایند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-22 04:39 PM

(2014-03-22 04:33 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز وقتی تمام تیرهای شما پایین میخوره و با دوربین هم تصحیح نمیشه باید زیر پایه عقب رو با کاغذ یا نوار دوچرخه یا با پلاستیک فشنگ ساچمه زنی بالا آورد
لطفا امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید تا اگر درست نشد ( که حتما درست میشه ) دوستان یاری فرمایند
بله حتما همین کار رو هم انجام میدم .. انشاا... که درست بشه Khansariha (8)
البته امروز اگر بتونم با رویال عزیز هم تماس میگیرم و صحبت میکنم .. البته از شانس بد ما مسافرت شهرستان هستیم ولی در کل دوستان لطف دارند و دورادور هوای ما رو دارند که واقعا جای تشکر داره Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-03-24 05:55 PM

سلام و درود به دوستان Khansariha (8)

لازم دونستم تا نکاتی جهت تنظیم دوربین قبل از شیم گذاری عنوان کنم .

ابتدا از شل نبودن پیچ های بدنه تفنگ مطمئن باشیم
سالم بودن واشر پیستون و واشر سه گل در تفنگ های فنری
سالم بودن فنر تفنگ
استفاده از ساچمه ای متناسب با تفنگ که حداقل شرایط استاندارد رو داشته باشه .
استفاده از ساپورت مناسب
دوربین مقاوم در برابر شوک
پایه دوربین مناسب
اعتماد به نفس داشتن در زمان شلیک

اینها مواردی بود که به ذهنم رسید تا دوستان پس از رعایت کردن اینها چنانچه به نتیجه دلخواه نرسیدند اقدام به اصلاح یا به شیم گذاری دوربین کنند . Khansariha (8)