شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ghavidel98 - 2014-03-10 10:18 PM

تقریبا 1000تا شلیک با اسلحه داشتم .
آقا جواد عزیز آخه با مگسک و ساپورت خیلی خوب میزدم . الانم از همون ساپورت استفاده میکنم.Khansariha (290)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-03-10 10:22 PM

دوباره دوربینو باز کن ببین بازم خوب میزنه؟
اگه تونستی یه دوربین دگه هم امتحان کن.
از ساچمه هم میتونه باشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ghavidel98 - 2014-03-10 10:30 PM

دوستان الان دوربینو باز کردم. پیچ استپ که داخل طوق عقب بود شل شل بود اصلا داخل سوراخ نرفته بود. سفتش کردم حس میکنم پایه محکمتر شد.
انشااله فردا دوباره با دوربین و بدون دوربین بایه ساپورت خوب امتحان میکنم امیدوارم حل شده باشه.
درضمن آقا جواد از ساچمه جی اس بی 15 گرینی استفاده میکنم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-03-10 11:10 PM

پس احتمالش خیلی کمه که از ساچمه باشه.حتما از پیچ استپ بوده.فرداانشا... ک نتیجه میگیری

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-10 11:49 PM

(2014-03-10 10:30 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان الان دوربینو باز کردم. پیچ استپ که داخل طوق عقب بود شل شل بود اصلا داخل سوراخ نرفته بود. سفتش کردم حس میکنم پایه محکمتر شد.
انشااله فردا دوباره با دوربین و بدون دوربین بایه ساپورت خوب امتحان میکنم امیدوارم حل شده باشه.
درضمن آقا جواد از ساچمه جی اس بی 15 گرینی استفاده میکنم.Khansariha (8)

دوست عزیز من هم چند روز پیش همین رو تجربه کردم اگه پیچ استپ رو بستی شک نکنم باز هم باز میشه
شما بعد از اینکه پیچ رو محکم کردید داخل فضای خالی پیچ رو با کاغذ یا تفلون لوله پر کن تا دیگه نتونه باز شه بعد که پایه رو ریل سوار کردید اول از همه دو تاپیچ اول و آخر و بعد دوتاپیچ های وسط رو محکم سفت کنید
من خودم این کارو کردم ولی با سی تا شلیک اول باز هم عقب اومد تا اینکه پشت کونیک چفت شد و الان خدارو شکر مشکلی نداره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ghavidel98 - 2014-03-12 02:35 PM

سلام به دوستان عزیز. امروز تفنگ رو امتحان کردم خوشبختانه درست شد . دیگه دوربین نمیلرزه . راحت هدفمو بعد از شلیک داخل دوربین میبینم. فکر کنم مشکلش از پیچ استپ بود. چون وقتی سفت کردم خیلی پایه محکم تر شد . دیگه هیچ جوری تکون نمیخوره. انشالله فردا چند بسته ساچمه میگیرم و گروپشو توی تاپیک مربوط قرار میدم. بازم ممنون از لطف همگی.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-19 12:04 PM

سلام به همه ...
دوستان من دوربین رو روی پایه تنظیم کردم بعد از اینکه طوق های دوربین رو هم سفت کردم البته از تراز بودن دوربین مطمئن نیستم اما به صورت چشمی و اون بحث کشیدن + روی دیوار و اینها اون + ریتاکل تنظیم هست دقیق با وسط سیلندر و اون علامت روی دیوار ....

حالا 2 تا سوال دارم ؟؟؟؟
1_ از کجا بفهمم که دوربینی که بستم سر و تهش بالا پایین نیست ؟؟؟ یعنی کاملا تنظیم هست البته دفعه اول که تنظیم کردم احساس کردم سر دوربین همون عدسی بزرگه به سمت پایین هست که یه تیکه مقوا زیر طوق جلویی گذاشتم یکم اومد بالا ( نه زیاد ) ..الان به نظرم خوبه اما شک دارم میخوام بدونم چطور باید مطمئن شد که ترازه ... در ضمن تراز ندارم ..

2_ دوم اینکه بعد از همه این کارها سلاحم شادو 1000 هست بردم تست بگیرم دوربین رو . بعد از 3 تا شات دیدم تمام ساچمه ها سمت چپ هدف میخوره ( فاصله تقریبا 9 متر روی پشت بوم ) بازم امتحان کردم دیدم سمت چپ میزنه یکم پایین .. در ضمن به صورت نشته تیراندازی کردم و از زانو چپم به عنوان ساپورت استفاده کردم با کمتربن لرزش دست .

یه چیز دیگه ساچمه ها دقیقا 3 میلداد به سمت چپ + میشتن روی دیوار (فاصله 9 متری) دوربین لیپرز

ممنون میشم استاتید راهنمایی کنند چیکار کنم Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - marshalPcP - 2014-03-20 01:04 AM

دوستان کسی نبود جواب ما رو بده ... Khansariha (290)Khansariha (367)

با توجه به محتوا و خوندن تایپک یکم اصلاحات رو درست کردم ..
الان چپ نمیزنه اما پایین میزنه ... اون مقوای زیر طوق جلو رو هم برداشتم اما تقریبا 3 میلدات پایینتر از + ریتاکل میزنه نه چپ نه راست فقط پایین Khansariha (226)
چیکارکنم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amiremadi - 2014-03-20 02:31 AM

باید در زیر بدنه دوربین در طوق عقب شیمگذاری انجام بدید(بهتره از چسب وایر برق یا نوار دوچرخه استفاده کنید)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kenway - 2014-03-20 04:01 PM

سلام دوستان من دوربین رو با ساچمه jsb exact تو ۱۳ متر صفر کردم تا مثلا تو۳۵ متر صفر اولش بشه فقط یه مشکل هست اینکه صفز دوم تو تبریز شده حالا میخواستم بدونم اگه صفر اول رو تو شمال (استارا) انجام بدم مشکلی پیش نمیاد اخه میخوتم تو تهران استفاده کنم الب ابن بود که تو ۱۳ متر گروپ ۵_۶ میلیمتری داد عجب ساچمه ای Khansariha (8)