شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-01 11:23 PM

اگه با توجه به پروفایلتون سلاح رو وایرخ 80 در نظر بگیریم و باید نکات زیر رعایت بشن :
0/حتما از پایه های یه تیگه روی فنری ها استفاده کنید
1/ پیچ استپ رو نباید خیلی شل کرد و فقط کافیه یکم با ریل دوربین در ارتباط باشه و سر جای خودش بشینه همین کافیه
2/شما باید دقیق پیچ استپ رو سر جاش قرار بدید و بعد از اون کامل پیچ های پایه دوربین رو سفت کنید طوری که واقعا دیگه جای حرکت نداشته باشه ولی دیگه نه خیلی که پیچ ببره
3/به خاطر بالا زدنش شما باید زیر پایه ی جلویی شیم بگذارید و برای شیم گذاری هم میتونید از پلاستیک پوکه تفنگ شکاری یا نوار محافظ دوچرخه های قدیمی یا ... استفاده کنید.
4/قطر شیم هم بستگی به میزان بالا زدن داره
5/حالا وقت بستن دوربینه که دیگه باید به مواردی مثل : فاصله ی دهنه ی دوربین تا چشم شما و تراز بودن ریتایکل ها و تنظیم بودن شیم رو چک کنید و پیچ های دوربین رو به صورت ضربدری محکم کنید تا جایی که خیالتون راحت بشه که دوربین بر اثر لگد سلاح جای حرکت نداره
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-02 10:30 PM

ممنون دوست عزیز
من برا اینکه رو دوربینم خط نیفته جای حلقه پایه ها پلاستیک گذاشتم به نظر شما کار خوبی کردم و اینکه آیا این مورد میتونه باعث بی دقتی سلاح بشه ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-02 10:39 PM

اگه از پلاستیکی استفاده کرده باشید که حالت چسبندگی داشته باشه مشکلی پیش نمیاد ولی اگه یه پلاسیک خشک و لیز باشه ممکنه دوربین به مرور زمان حرکت کنه
البته اصلا نیازی به این کار نبود و اگه پیچ ها رو خیلی سفت کنید دوربین حرکت نمیکنه چون خود پایه دوربین هم یه چسب داره که بر اثر فشار به دوربین میچسبه مگر این که تفنگ 350 یا یه همچین چیزی باشه.
مشکل بالا زدن دوربین حل شد ؟!
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-02 11:54 PM

ممنون رویال جان راستش تازه مطلب شما رو خوندم انشالله سر فرصت که امتحان کردم خبرتون میدم
به نظر شما برا اینکه رو دوربین خط نیفته چکار کنم بهتره ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-03-03 12:46 AM

من خودم تجربه ی این کار رو نداشتم چون تفنگ مگنوم مثل 350 نداشتم و این رو تقریبا دارم به عنوان ایده مطرح میکنم ایشالله که مفید واقع بشه.دوربین بر اثر لگد سلاح حرکت میکنه و جای پایه ی دوربین روی دوربین میمونه حالا ما باید بیاییم و جلوی حرکت دوربین رو بگیریم برای این کار میشه از چسب های دو طرفه موجود در بازار استفاده کرد و دوربین رو فیکس کرد.و برای جدا کردن اون هم میشه به راحتی چسب ها رو پاک کرد.
در اکثر پایه دوربین ها در زیر دوربین چسب قرار داره که اونها رو با رنگ سبز مشخص کردم ولی در نقطه ی مقابل اونها که با رنگ قرمز مشخص کردم هیچ مقاوتی در برابر حرکت دوربین وجود نداره (حالا اگه دلیلی داره من بی اطلاع هستم) حالا ما بعد از تراز کردن دوربین میتونیم از یک تکه کوچک این چسب های دو طرفه استفاده کنیم تا دوربین کاملا فیکس بشه.

[تصویر: 13937940422.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم چسب دوطرفه هست که مثل چسب برقه ولی دوطرفش حالت چسبندگی داره
[تصویر: 13937938711.jpg]

دوستان با تجربه تر هم اگه در مورد این ایده ی ناقص بنده نظر بدن ممنون میشم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingzax - 2014-03-03 10:17 AM

سلام دوست عزیز
یه دوربین داشتم که مجبورم کرد در زیر قسمت قرمز رنگی که نشون دادین چسب دوطرفه استفاده کنم ولی فقط بخاطر این بود که بدنه دوربین تغییر شکل داد بود و کامل زیر نگهدارنده پایه دوربین مماس نمیشد.
همه دوستان میدونن که رنجر 135 چه جور لگدی داره و فقط با یه طرف چسب زدن در قسمت سبزی که شما فرمودین اصلا تکون نمیخوره فقط یک نکته داشت
من از چسب بهتری نسبت به مال خودش استفاده کردم
چسبی که شما نشون دادین و یا چسب زیر بافت اسفنجی داره که ممکنه به مرور این بافت از بین بره و باز شل بشه
[تصویر: 03_1413938294931151.jpg]
ولی من از این چسب استفاده میکنم که به نازکی چسب نواری هست و خیلی مقاوم
[تصویر: 03_14139382949316022.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-03-03 11:28 AM

گذاشتن هرنوع لایه های آغشته به چسب دور بدنه دوربین برای یکبار بستن ممکنه خوب باشه ولی بدلیل فساد چسب و همچنین از بین رفتن ابر اسفنجی آن براثر مرور زمان دیگه کارساز نیست حتی لایه چسب فابریک پایه ها هم بعد از مدتی فاسد و باعث کثیفی بیشتر میشوند .
بنظر من بهترین لایه ها برای جلوگیری از حرکت بدنه دوربین و آسیب نرساندن به آن همین نوارهای لاستیکی دوچرخه هست بقول خوزستانیها نوار تیپ( tape)
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcTKbZXbP4ADHsSOcdkMJcl...AD2bTt9xgA]
چون این نوارها بنوعی حالت چسبندگی دارند و میتوانند نقش ترمز را بازی کنند و با حالت الاستیکی خود از بدنه محافظت خواهند کرد اینها لایه خوبی برای جایگزینی محسوب میشوند تنها ایراد آنها این هست که بعد از مدتی کمی فشرده شده و ممکنه نیاز به یکبار آچار کشی مجدد پیچها را داشته باشید .
البته از خیلی از نوارهای مشابه مثل نوار متر پارچه ای و یا نوارهای آلومینیومی هم میتوان بهره برد . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amin.faraji - 2014-03-07 04:15 PM

دوستان کسی میدونه این تبدیل های که رو ریل دوربین اسلحه میبندن برای ارتفاع دادن دوربین میزام چند سانت ارتفاع داره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sadeq - 2014-03-07 08:41 PM

سلام ، دوربینم bsa دو بار رتیکالش کج شده با چسب قطره ای هم میزنم به پیچش ولی بازم حرکت میکنه بعد چند شلیک ،چی بزنم که محکم بشه؟Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-03-07 11:57 PM

(2014-03-07 08:41 PM)sadeq نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، دوربینم bsa دو بار رتیکالش کج شده با چسب قطره ای هم میزنم به پیچش ولی بازم حرکت میکنه بعد چند شلیک ،چی بزنم که محکم بشه؟Khansariha (8)

چسب قطره ای به ضربه و لگد حساسه.بنظر من از دوقلوی صنعتی استفلاده کن.بازم اساتید بهتر میتونن کمک کنن