شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farzadks - 2014-02-23 09:11 AM

ممنون از راهنمایتون . حالا با فرض اینکه محدودیت مکان تیراندازی داشته باشم . درمورد صفر دوم چکارکنم که بتونم فرضا فاصله های 30 تا 100 رو 10متر 10متر صفر کنم اگه امکانش هست اینو توضیح بدین ممنون میشم . مثلا اکه بخوام فاصله 50 متری رو در صفر اول بزنم صفر دوم روی چه فاصله ی باید صفر بشه میخوام بعد از صفر کردن با میلدات کار کنم وبه طبلک دست نزنم .دوم اینکه باتوجه به زوم ماکزیمم16 ثابت کنم اگه به فرض روی50 متری صفر دوم تنظیم شده باشه برای60متری چند میلدات پایینتراز+ رو هدف بگیرم .سپاس ازشما استاد عزیز .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - omidbehnam - 2014-02-23 11:47 AM

(2014-02-21 12:05 PM)essssssi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کارت تلفن که خیلی خشکه چه جوری نیم دایره ای میشه ؟ باید گرمش کنم؟Khansariha (214)

با سلام

دوست عزیز بهترین شیم به نظر من چسب برق است شماحداقل 5 دور چسب برق را روی هم بچسبان و طوری چسب برق را بچسبانید که روی چسب و زیر چسب قسمت چسبناک چسب قرار بگیرد
نوار چرخ حالت ارتجاعی دارد و به پیچهای رینگ فشار زیادی می آورد و خوب نیست
یا حق

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-02-23 12:34 PM

(2014-02-23 09:11 AM)farzadks نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایتون . حالا با فرض اینکه محدودیت مکان تیراندازی داشته باشم . درمورد صفر دوم چکارکنم که بتونم فرضا فاصله های 30 تا 100 رو 10متر 10متر صفر کنم اگه امکانش هست اینو توضیح بدین ممنون میشم . مثلا اکه بخوام فاصله 50 متری رو در صفر اول بزنم صفر دوم روی چه فاصله ی باید صفر بشه میخوام بعد از صفر کردن با میلدات کار کنم وبه طبلک دست نزنم .دوم اینکه باتوجه به زوم ماکزیمم16 ثابت کنم اگه به فرض روی50 متری صفر دوم تنظیم شده باشه برای60متری چند میلدات پایینتراز+ رو هدف بگیرم .سپاس ازشما استاد عزیز .
خواهش دوست من
شما دراول کاری اینهمه اطلاعات میخواهید چکار از شتابزدگی پرهیز کنید برای سلامتی خودتان بهتره خخخخخ (شوخی میکنم) Khansariha (8)
عارضم بحضورتان که باز میتوانستید از اطلاعات قبل تا حدودی بهره لازم را بگیرید(با مشخص بودن جدول کلیکها و چرخاندن طبلک برای صفر شده در هر مسافتی) .
اول توصیه میکنم شما دوربین تفنگ را بصوررت صفر استاندارد پروازی ساچمه (تراجکتوری) ببندید.
دوم میتوانید از این صفر برای زدن هر مسافتی با توضیحی که در قبل دادم بهره ببرید و استفاده کنید
سوم میتوانید در هر مسافتی که دم دست دارید دوربین را صفر کنید (صفر با مسافتهای نزدیک احتمال خطا بیشتر است)
مثلا در اتاقی نشستید و فضای شما کوچیک هست (طبق جدول قبلی با کیلزون 2 سانت که 41 متر صفر اصلی بود و صفر دوم هم 17.5 متر )
براحتی یک سیبل کاغذ A4 یا کاغذ پرینت شده تارگت ازنوع POI (مطابق عکس زیر) در هر گوشه ای که در دسترسی هست قرار بدید فرض بگیرید این فاصله سیبل تا دهانه لوله دقیقا شده 6 متر بنابراین مطابق با جدول POI بدست آمده (ستون اول سمت چپ) شما میبایست به اندازه 2.499 سانت که تقریبا 2.5 سانت میشود پائین هر یک از نشانه های هدف را بزنید یعنی با خطکش مرتب چک میکنید و دوربین را طوری صفر میکنید که به اندازه 2.5 سانت پائین بخورد در اینصورت تفنگ روی 41 متر صفر شده (البته این محاسبه حدودی بشرطی بود که پیش فرضهای داده ها مثل ارتفاع پایه دوربین و دیگر اطلاعات ما در برنامه چیرگان منطبیق باشد)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما میرسیم به چیزهای که شما خواستید
از 30 تا 100 متر را بصورت 10 تائی میخواهید صفر کنید
وقتی 30 متر صفر کنید تقریبا صفر دومی ندارید
وقتی 40 متر صفر کنید صفر دوم میشود 18 متر
وقتی 50 متر صفر کنید صفر دوم میشود 14 متر
وقتی 60 متر صفر کنید صفر دوم میشود 11 متر
وقتی 70 متر صفر کنید صفر دوم میشود 9.5 متر
وقتی 80 متر صفر کنید صفر دوم میشود 8.2 متر
وقتی 90 متر صفر کنید صفر دوم میشود 7 متر
وقتی 100 متر صفر کنید صفر دوم میشود 6 متر

اما پرسیدید که با میلدات میخواهید کار کنید
در توضیح ارسال قبل گفتم وقتی بصورت استاندارد در 41 متر صفرکردید از جدول میلداتها برای زدن هر فاصله ای میتوانید استفاده کنید
این خلاصه کار استفاده از میلدات هم تقدیم شما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میتوانید یک جدول گرافیکی مثل عکس را برای زدن هدفها با استفاده از میلدات درست کنید . موفق باشید Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farzadks - 2014-02-23 01:10 PM

آقا دم شما گرم . جوابتون کامل و دقیق بود .اما اگه امکانش هست بفرماید این فاصله ها روی میلدات درمورد زوم 16 باساچمه باراکودا هست؟ دوستی گفتن که هرجی زوم بیشتر میشه ارزش میلدات پایین میاد این قضیه درسته؟ممنون از لطف شما .Khansariha (8)Khansariha (219)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-02-23 03:05 PM

بله نمایش تصویر آخری گرافیک مربوط به مسافتبندی با میلداتها برای زوم 16 و ساچمه باراکودا هست
البته من ارتفاع پایه دوربین (مرکز تا مرکز دوربین و لوله ) را 4.5 سانت گرفتم قدرت تفنگ شما را حدود 61 ژول فرض کردم که اگر مال شما همین اندازه بود که هیچ میتوانید از داده ها استفاده کنید وگرنه باید دوباره تنظیمات را انجام داد
درسته هرچی زوم بیشتر میشود متناسب با آن ارزش میلداتها پائین میاد مثلا اگر با زوم 6 برای زدن هدفی با نصف میلدات استفاده میکردید الان که زوم دوبرابر یعنی 12 میبرید دقیقا ارزش میلدات دوبرابر پائین میاد و باید بجای نصف از یک میلدات کامل استفاده کنید . فعلا Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farzadks - 2014-02-24 01:28 PM

آقا ممنون از شما دوست خوبم. ولی مشکل اینجاست که من هیچ وسیله ی برای اندازه گیری قدرت ندارم فکر میکنم این جدیدا یه کم با ورژن های قدیمی ترش فرق داشته باشه این نظر شخصی منه وهیچ توجیه علمی نداره . بازهم ممنون از جوابتون.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dorika - 2014-02-26 12:29 PM

سلام
دوتا سوال دارم
1-صفر دوم كاربردش در شكار و هدف زني كجاست؟
2-زماني كه هدف روي زمين و شخص ايستاده باشه صفر اول و دوم چگونه محاسبه مشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-02-26 02:56 PM

(2014-02-26 12:29 PM)dorika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوتا سوال دارم

رفیق صفر دوم کاربردش دقیقا در همون هدفزنی و شکار هست!!Khansariha (219)

ببین شما وقتی دوربین رو درست صفر کنی دو تا صفر داری.یعنی تیر شما در دو جا باید دقیقا به مرکز ریتایکل برخورد کنه.بنابراین صفر دوم یا نزدیک اولین جاییه که این اتفاق می افته.بعد از اون محل برخورد ساچمه تا یه جایی بالا میره و بعد پایین میاد تا دوباره در محل صفر اول یا دور بخوره به وسط ریتایکل.خارج از فاصله بین دو صفر باز هم محل برخورد پایین تر از مرکز ریتایکل هست.بنابراین مشخصه کاربرد صفر دوم چیه.

درباره سوال دوم نمی شه حرفی زد چون مبنای ثابتی نداره.معمولا صفر اول و دوم رو ما در حالت افقی تعیین می کنیم و برای حالتهای مختلف تیراندازی نمیایم دوباره صفر رو تعیین کنیم بلکه براساس تجربه شما باید به تغییرات نقطه برخورد تفنگتون آشنا باشید.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-02-26 04:47 PM

(2014-02-26 12:29 PM)dorika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوتا سوال دارم

با تشکر از دکتر مهدی عزیز... Khansariha (8)

دوست عزیز صفر دوم به صفر نزدیک و صفر اول به صفر دور (صفر اصلی) در استفاده از دوربین سلاح اطلاق میشه. شلیک های شما مابین این دو صفر بالاتر از این دو نقطه و خارج از این دو صفر (یعنی نزدیک تر از صفر دوم و دورتر از صفر اول) پایین تر از این دو نقطه به هدف اصابت میکنه. پس کاربردش میشه هدف زنی و شکار در فواصل نزدیک...

در مورد سوال دومتون هم باید عرض کنم اختلاف زاویه ی کم (بین مازل سلاح و هدف) تاثیر چندانی در تیراندازی شما نخواهد داشت اما اختلاف زاویه ی بیشتر (مثلا از ۳۰ درجه) تاثیر داره که البته بیشتر با روش آزمون و خطا باید نقطه ی برخورد رو پیدا کنید و این رو بگم که باز در فواصل نزدیک تغییر چندانی نداریم ولی در فاصله ی دور (مثلا در تیراندازی به هدفی در بالای یک درخت بلند در ۵۰ متری) شما باید بالاتر از هدف رو نشانه گیری کنید...

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-03-01 08:17 PM

سلام دوستان عزیز
دیروز قصد صفر کردن دوربین را داشتم ولی هر کار کردم تنظیم نمیشد . بعد از 20 تا شلیک دیدم که پایه کمی عقب اومده . پایه رو باز کردم و دیدم که پیچ استپ کاملا باز شده
دوباره اونو بستم ولی باز هم باز شد در ضمن تفنگ همچنان تنظیم نمیشد
باز هم بررسی کردم که باز پیچ استپ باز شده
اومدم پیچ رو دوباره بستم و داخلش رو با کاغذ پر کردم تا دیگه نتونه باز شه
امروز برا صفر کردن باز هم تست کردم ولی همه بالا میخورد و با طبلک ها هم نتونستم تنظیم کنم
حالا نظر شما چی هست و اینکه برا شم گذاری باید چکار کنم ؟
یا علی