شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-02-21 11:14 AM

من خودم از پلاستیک پوکه های شکاری برای شیم گذاری استفاده میکردم و خوب جواب داده بود و یکی از اساتید هم فرمودن میشه از نوار های پلاستیکی که دور تنه دوچرخه میپیچن استفاده کرد.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - essssssi - 2014-02-21 11:46 AM

یعنی کسی از تیوپ استفاده نکرده واسه شیم گذاری؟
دوستان اگه استفاده کرده کسی نظر بدن.
جواب میده؟
ممنونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2014-02-21 11:50 AM

دوست عزیز یه راه راحت و بی دردسر استفاده از این کارت تلفن ها!به اندازه ی عرض طوق ببرید و شیم گذاری کنید(این روش مال دکتر مهدی عزیزه!کپی رایت فراموش نشه!خخخخخخKhansariha (219))
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - essssssi - 2014-02-21 12:05 PM

کارت تلفن که خیلی خشکه چه جوری نیم دایره ای میشه ؟ باید گرمش کنم؟Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-02-21 01:31 PM

(2014-02-21 12:05 PM)essssssi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کارت تلفن که خیلی خشکه چه جوری نیم دایره ای میشه ؟ باید گرمش کنم؟Khansariha (214)

آقا احسان عزیز شما به اندازه ی ۱.۵ در ۳ سانت ببری کافیه و این مستطیل رو در راستای کف رینگ عقبی قرار بده طوری که از رینگ بیرون نزنه. البته کارت تلفن در صورتی استفاده میشه که خیلی پایین بزنه وگرنه میتونید از کارت ویزیت جنس پلاستیکی یا پلیمری یا هر جنسی که کمپرس نمیشه (کاغذی نباشه بهتره چون آب بخوره وا میره) یا فیلم های نگاتیو قدیمی (چند لایه) استفاده کنین... Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIPcP - 2014-02-21 05:25 PM

سلام.من با کمک این تاپپیک خوبتون مشکلم حل شد.من با فویل آلومینیم ضخیم چندلا شیم درست کردم.مرسی از راهنماییتونKhansariha (219)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-02-21 05:42 PM

فویل الومینیم ممکنه بدنه ی دوربین رو خط بندازه چون دوربین به خاطر لگد سلاح به مقدار خیلی کم حرکت میکنه و به مرور زمان کامل زخمیش میکنه
بهتر بود از جنس پلاستیکی استفاده میکردید.مثلا از پلاستیک دستکش اشپزخونه یا نوار پلاستیکی دوچرخه یا ... استفاده می کردید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - asadjavan - 2014-02-21 10:05 PM

من با نوار پلاستیکی دوچرخه خیلی راحت تنظیمش کردم بدون هیچ خط و خش و مشکلی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farzadks - 2014-02-22 02:09 PM

با سلام خدمت اساتید محترم . من یه تفنگ اوانیکس بلیزارد SHB S10 دارم بادوربین لیپرز 6-16-40 نوع ساچمه باراکودا 21.14 گرین طبلک دوربین 1.4 روش نوشته زوم روی ماکزممه گذاشتم یعنی 16 پارالکس هم روی40 یا50 متری شفاف یا ثابت کردم .سوالم اینه که چطوری روی 40ا متری صفرش کنم ؟دوم اینکه میدات پاینتر روی چند متریه ؟ ممنون .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-02-22 03:29 PM

(2014-02-22 02:09 PM)farzadks نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید محترم . من یه تفنگ اوانیکس بلیزارد SHB S10 دارم بادوربین لیپرز 6-16-40 نوع ساچمه باراکودا 21.14 گرین طبلک دوربین 1.4 روش نوشته زوم روی ماکزممه گذاشتم یعنی 16 پارالکس هم روی40 یا50 متری شفاف یا ثابت کردم .سوالم اینه که چطوری روی 40ا متری صفرش کنم ؟دوم اینکه میدات پاینتر روی چند متریه ؟ ممنون .Khansariha (8)
سلام دوست عزیز
درست متوجه شدم درخواست 140 صفر را دارید یا اینکه 40 متر چون حرفi در کنار عدد40 شبیه مسافت 140 متر شده خب هردو را میگم که حرفی توش نباشه Khansariha (8)
تفنگ بلیزارد حدود 60 ژولی با ساچمه باراکودا با فرض دیگر مشخصات متداول بشکل زیر صفرهاش درمیاد (کیلزون 2 سانت)
صفر اصلی (اول) 41 متر
صفر دومی 17 متر
تصویر این مشخصات در برنامه چیرگان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و بعد از اینکه تفنگ خود را در یکی از دو فاصله گفته شده صفر کردید (به روشی که در اول تاپیک گفته شده) برای زدن هدف در 140 متر باید بدانید که 110 سانت ساچمه پائین خواهد زد که اینجا یا باید با میلدات کار کنید که طبق جدول ارائه شده (پائین و سمت چپ نمودار) نیاز به استفاده از میلدات 6.29- را دارید و یا با آپ کردن طبلک ارتفاع به تعداد 113+ کلیک هدف را با مرکز بعلاوه دوربین میتوانید بزنید. موفق باشید . فعلا Khansariha (256)