شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-02-06 04:43 PM

(2014-02-06 04:38 PM)essssssi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی دوست دارم دوربین رو ببندم از طرفی هم میترسم برای بستنش عجله کنم بعدا(دوربین رو خراب کنه) پشیمون بشمKhansariha (226)

دوست عزیز من مدل ۳۲*۹-۳ رو روی ۴۶۰ مگنوم بعد ۳۵۰ شلیک بستم و تا حالا ۱۰۰ تا شلیک داشتم و مشکلی هم براش پیش نیومده. فکر نمیکنم برای شما هم مشکلی پیش بیاد.
البته فقط سعی کن پایه رو درست ببندی و پیچ استپ رو هم تا نیمه (از یک سوم تا یک دوم ارتفاع پیچ) ببری پایین که مشکلی پیش نیاد.
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hamidhakami - 2014-02-06 05:00 PM

آقا اسی با خیال راحت دوربین رو ببند چون 52 لگد زیادی نداره که بخواهی نگران بشی. خودم رو 350 آک که 100 تا تیر باهاش زده بودم لیپرز بستم و مشکلی پیش نیومد.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-02-09 09:33 AM

سلام و درود Khansariha (8)

نظر تمام دوستان عزيز مورد احترام و قابل اجرا .

بنظرم تعداد شات تا حدودي مي تونه در بستن دوربين رو تفنگ سهيم باشه .

مقدار زماني كه فنر تفنگ در اثر كوك كردن تا آزاد شدن ، فشرده هست ، ميتونه اين امكان رو فراهم كنه در تعداد شات مثلا 200 شات ، دوربين بسته بشه و مشكلي پيش نياد . بهمين دليل برخي مواقع شما با 100 شات ، دوربين مي بنديد و مشكلي پيش نمياد . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-02-09 09:49 AM

(2014-02-09 09:33 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مقدار زماني كه فنر تفنگ در اثر كوك كردن تا آزاد شدن ، فشرده هست ، ميتونه اين امكان رو فراهم كنه در تعداد شات مثلا 200 شات ، دوربين بسته بشه و مشكلي پيش نياد . بهمين دليل برخي مواقع شما با 100 شات ، دوربين مي بنديد و مشكلي پيش نمياد . Khansariha (8)

آرش جان حرف شما کاملا متین و صحیح هست. من خودم برای اینکه بتونم دوربین رو در تعداد شات پایین تر (۳۵۰ شات) رود ۴۶۰ مگنوم ببندم، برای هر بار شلیک پس از کوک کردن سلاح حدود یک دقیقه صبر می کردم تا بعد بستن دوربین مشکلی پیش نیاد و الان پس از حدود ۱۵۰ شات که دوربین روی سلاح نصب بوده صفر سلاح با ساچمه ی جی اس بی اگزکت جومبو تغییر چندانی نکرده... Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - drivyyy - 2014-02-09 12:34 PM

(2014-02-09 09:49 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-09 09:33 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آرش جان حرف شما کاملا متین و صحیح هست. من خودم برای اینکه بتونم دوربین رو در تعداد شات پایین تر (۳۵۰ شات) رود ۴۶۰ مگنوم ببندم، برای هر بار شلیک پس از کوک کردن سلاح حدود یک دقیقه صبر می کردم تا بعد بستن دوربین مشکلی پیش نیاد و الان پس از حدود ۱۵۰ شات که دوربین روی سلاح نصب بوده صفر سلاح با ساچمه ی جی اس بی اگزکت جومبو تغییر چندانی نکرده... Khansariha (8)

این تعدا شات برای اسلحه های مختلف حتی در یک مدل متفاوت هست
به شخصه نظرم اینه قبل از بستن دوربین و استفاده کردن از ساچمه های گرون مثل جی اس بی یا پرمیر اول یه بسته ساچمه ارزون تر مثل پرو مگنوم حدود 350 تا بزنید بعد دوربین ببندین صفر کنید کنید و لذتشو ببرید Khansariha (399)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - babakpaz - 2014-02-11 04:41 PM

با سلام
یه سوال دارم من اگه تو فاصله 25 تا 30 دوربین رو تنظیم کنم تا فاصله 50 تا 60 رو دقیق میزنه؟ یا اینکه برعکسش تو فاصله 50 تا 60 تنظیم کنم پایین تر رو دقیق بزنه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-02-11 06:38 PM

(2014-02-11 04:41 PM)babakpaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یه سوال دارم من اگه تو فاصله 25 تا 30 دوربین رو تنظیم کنم تا فاصله 50 تا 60 رو دقیق میزنه؟ یا اینکه برعکسش تو فاصله 50 تا 60 تنظیم کنم پایین تر رو دقیق بزنه؟

در مرحله ی اول بستگی به سلاح و ساچمه مصرفی داره
ولی در کل به خاطر این که ساچمه به صورت منحنی حرکت میکنه ممکنه صفرش در فواصل مختلف جا به جا بشه + دقت شلیک در 60 متر به چیز های دیگه هم بر میگرده و نمیشه به این راحتی ها صفرش کرد.
برای اکثر تفنگ ها همون 30 متر خوبه که تقریبا در 10 متر هم صفره و تا 40 متر هم قابل استفادس

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunter extreme - 2014-02-14 05:10 PM

سلام خدمت عزیزان Khansariha (8)

2 تا سوال خدمت اساتید داشتم .

اول اینکه برای محاسبه شیب بر حسب درجه به طور دستی از چه فرمولی استفاده میکنید ؟ فرمول: ارتفاع / خط افقی 100x اشتباه نیست ؟ چون تو چیرگان از سه عدد محاسبه میکنه ارتفاع.... خط افقی... خط دید

دوم اینکه ایا میشه به طور دستی نقطه اصابت ساچمه رو محاسبه کرد ( بعداز صفر اصلی که افت شروع میشه) در صورتی که جدول افت ساچمه را داشته باشیم ؟ با چه فرمولی

لطفا این 2 را برام ابهام زدایی کنید ممنون Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-02-16 12:18 PM

(2014-02-14 05:10 PM)hunter extreme نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت عزیزان Khansariha (8)

2 تا سوال خدمت اساتید داشتم .

اول اینکه برای محاسبه شیب بر حسب درجه به طور دستی از چه فرمولی استفاده میکنید ؟ فرمول: ارتفاع / خط افقی 100x اشتباه نیست ؟ چون تو چیرگان از سه عدد محاسبه میکنه ارتفاع.... خط افقی... خط دید

دوم اینکه ایا میشه به طور دستی نقطه اصابت ساچمه رو محاسبه کرد ( بعداز صفر اصلی که افت شروع میشه) در صورتی که جدول افت ساچمه را داشته باشیم ؟ با چه فرمولی

لطفا این 2 را برام ابهام زدایی کنید ممنون Khansariha (214)
سلام دوست عزیز
البته تاپیک مختص بررسی زاویه شلیک داریم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما برای جواب عرض شود
مورد اول
نه اشتباه نیست چون دراینجا محاسبه شیب بر حسب اطلاعات دونقطه بدست میاد البته بدون درصد
[تصویر: file.php?id=18776&sid=9370706073...e918361bc3]
[تصویر: 220px-Slope_picture.svg.png]
[تصویر: 4931657ef529911ca4ab6d8da4eadfc5.png]
برای برنامه چیرگان چون محاسبه برخورد پرتابه(ساچمه) اینجا مطرح هست که بصورت قوسی حرکت میکند نیاز به خط دید (که همان زاویه شلیک است) ضروری میباشد
[تصویر: Inclined.gif]
برای دوستانی که از برنامه چیرگان استفاده میکنند میتوانند به بخش منو Table و با انتخاب cant Table خطاهای عمودی و افقی نسبت به نقطه نشانه را در زوایای مختلف تیراندازی(تا 15 درجه) بر حسبه فاصله نشان میدهد

محاسبه پرتابه شلیک شده در زوایا یا شیب در دانشنامه ویکی پدیا هم موجوده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مورد دوم
با داشتن جدول افت ساچمه میشه حساب کرد از روش تبدیل فاصله خط شیب دار (وتر یک مثلث) به فاصله اصلی خط افق روی زمین تا هدف Khansariha (214)
کافیه از فرمول و روش زیر استفاده شود . فعلا Khansariha (256)
[تصویر: 13925393701.jpg][تصویر: Angle%20Cosine%20Table.png?__SQUARESPACE...0224301424]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - zebra - 2014-02-16 01:08 PM

دوستان کسی راجب پایه 2 تکه ACCUSHOT چیزی شنیده ؟؟؟ خوبه این پایه ها ؟ Khansariha (8)