شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-01-25 12:06 AM

شاید خان تفگتون تمیز نبوده.یا مسیر تیر اندازی شیب دار هست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-25 12:10 AM

(2014-01-25 12:06 AM)MILADSOBHI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاید خان تفگتون تمیز نبوده.یا مسیر تیر اندازی شیب دار هست.
.
درسته لوله ی سلاح رو بعد گروپ گیری تمیز کردم و دیگه برگشتیم تهران.فرصت نشد که با لوله ی تمیز گروپ بگیرم به احتمال زیاد دلیل باز شدن گروپ همین بوده.
تقدیم به شما استاد بزرگوارKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-01-25 02:31 PM

با احترام به نظر دوستان برای تفنگی مثل شادو 1000 با توجه به فاکتورهایی مثل قدرت اولیه و افت قدرت پس از مدتی، بهترین فاصله بین 25 تا 30 متر هست.این رو در مدتی که شادو داشتم به صورت تجربی به دست آوردم.ممکنه نرم افزار بگه 35 ولی اون برای همه شرایط و ساچمه ها قابل استفاده نیست.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - essssssi - 2014-01-26 05:41 PM

با سلام
دوستان برای دیانا 52 چه دوربینی ببندم 3_9 یا 4_16
سر دوراهی گیر کردمKhansariha (290)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2014-01-26 05:49 PM

با سلامKhansariha (8)
جوابتون رو در تاپیک مربوطه دادم.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - serussam - 2014-01-27 08:34 PM

سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
اینطور که از مطالعه این تاپیک فهمیدم در تنظیم دوربین دو صفر ایجاد میشه .حالا سوال من اینه در تنظیم دوربین میشه از اون صفری که به ما نزدیکتره استفاده کرد یعنی سیبل رو تو فاصله صفر نزدیک گذاشت و تنظیم کرد؟کدوم صفر تنظیم کنم دقیقتره؟
سوال دومم اینه چطوری ارزش میلدات در زوم های مختلف بدست میارند آیا جدول خاصی هست؟(چون ارزش واقعی میلدات اکثر دوربین ها وقتیه که رو زوم 10x باشه)

پیشاپیش ممنونم از جواب دوستانKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-01-28 10:57 AM

می شه از صفر نزدیک استفاده کرد ولی برای رفع خطای افق صفر دور مطمئن تره.برای ارزش میلداتها یک سری جدولها تنظیم شده که فکر کنم توی همین تاپیک هم موجوده.متاسفانه شماره پست یادم نیست.ولی تاپیک رو بگردید پیدا می کنید.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-01-30 06:58 PM

سلام دوستان... Khansariha (8)
امروز داشتم دوربین سلاحم رو صفر می کردم (در وضعیت نشسته با ساپورت بالش و باد خیلی ملایم) که به نکته ی عجیبی برخوردم...
سلاحم دیانا ۴۶۰ مگنوم کالیبر ۵.۵، دوربین سنترپوینت ۳۲*۹-۳ و ساچمه هم جی اس بی اگزکت ۱۸.۱ گرین.
با استفاده از نرم افزار چیرگان پرو ورژن ۴ مشخصات ساچمه، کیل زون ۳ سانت و ارتفاع اسکوپ ۴.۸ سانت رو وارد کردم و صفر اول اپتیمم بدست اومد ۳۵ متر.
با توجه به سنگینی ساچمه و تعاریفی که از بارل دروپ سلاح های دیانا شنیده بودم انتظار داشتم که در این فاصله مجموعه ی تیرها پایین تر از خال بخوره اما حدود ۶ سانت چپ و ۱۰ سانت بالا خورد (گروپ ده تایی که ۷ تاش به اندازه ی کیل زون و ۳ تاش پرت خورد)؛
به نظر دوستان علت چیه و برای رفع این حالت چی کار باید بکنم (البته بگم که پایه ی چهار پیچ یک تکه رو در نهایت دقت نصب کردم)
آیا باید صفر اول رو دورتر در نظر بگیرم یا شیم گذاری زیر رینگ جلوی پایه انجام بدم یا ... ؟
ممنون میشم از راهنمایی دوستان و اساتید... Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2014-01-30 08:46 PM

(البته من جز دوستان هستم نه اساتید)فاصله توصیه شده برای صفر کردن تفنگ بادی 40 یارد یا36 متر هستش که حالا بستگی به کاربرد و قدرت تفنگ میشه فاصله رو کم یا زیاد کرد.به نظر من 10 سانت اختلاف در 35 متر به راحتی تنظیم میشه ولی حالا شما یک بار پایه رو برعکس کن و تست بکن.
تفنگ شما بعد از به ارامش رسیدن افت ساچمه بیشتر خواهد شد.به نظر من جی اس بی 16 گرین رو با قدرت 460 سازگارتر هستش.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2014-01-30 10:10 PM

(2014-01-30 08:46 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(البته من جز دوستان هستم نه اساتید)فاصله توصیه شده برای صفر کردن تفنگ بادی 40 یارد یا36 متر هستش که حالا بستگی به کاربرد و قدرت تفنگ میشه فاصله رو کم یا زیاد کرد.به نظر من 10 سانت اختلاف در 35 متر به راحتی تنظیم میشه ولی حالا شما یک بار پایه رو برعکس کن و تست بکن.
تفنگ شما بعد از به ارامش رسیدن افت ساچمه بیشتر خواهد شد.به نظر من جی اس بی 16 گرین رو با قدرت 460 سازگارتر هستش.Khansariha (8)

ممنون رضا جان از راهنماییت. Khansariha (8)

رضا جان انتخاب من در مورد جی اس بی ۱۸ گرین برای شکار بیشتر برای پایداری این ساچمه در باد نسبت به ۱۶ گرین هست (جایی که من هستم خیلی بادخیزه)

به جدول زیر نگاه کن (یک تست معتبر از سایت پیرامیدایر در مورد ۴۶۰ مگنوم که البته قسمتیش رو گذاشتم)؛ جی اس بی ۱۸ گرین خیلی هم برای ۴۶۰ مگنوم سنگین نیست عزیز (تا تجربه ی دوستان چی باشه)

[تصویر: Velocity_Test_Results_for_the_RWS_460.jpg]

رضا جان تا فنر این ۴۶۰ مگنوم به آرامش کامل برسه خیلی مونده و من دنبال یه راه حل کوتاه مدتم...

(همونطور که گفتم گروپ خیلی باز نبود و فکر نمیکنم مشکل از رام نبودن فنر باشه. ضمنا خطای افقی رو میشه با تورت ویندیج جبران کرد مسئله روی خطای عمودی هست و علتش و راه جبرانش...)

باز هم ممنون... Khansariha (8)