شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-24 11:26 PM

20 تا 25 متر.
البته بهتره حداقل برای گروپ گیری از ساچمه های با کیفیت استفاده کنید.
و برای شکار و هدف زنی پرو مگنوم جواب داده.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-01-24 11:29 PM

(2014-01-24 11:26 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
20 تا 25 متر.
البته بهتره حداقل برای گروپ گیری از ساچمه های با کیفیت استفاده کنید.
و برای شکار و هدف زنی پرو مگنوم جواب داده.

طبق نرم افزار برای 5.5تفنگ 15ژولی 26متر و4.5 /33.5متر.اگر دوربین را با پرو مگنوم صفر کردید .باید فقط از پرومگنوم استفاده کنید.چون با ساچمه های دیگر خوب جواب نمی دهد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-24 11:33 PM

(2014-01-24 11:26 PM)MILADSOBHI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین نقطه طبق نرم افزار روی تفنگ های 15و16ژولی 30تا35متر است./باساچمه پرو مگنوم./

به نظر من این فاصله یکم زیاده چون در این فاصله پرومگنوم دقت مناسبی نداره و کمی باعث اعصاب خوردی میشه مگر این که از ساچمه های دست چین شده و وزن شده برای صفر کردن استفاده بشه یااین که این دوست عزیزمون از ساچمه های با کیفیت استفاده کنمد که باز به نظر من نمی ارزه.پس اگه فاصله کم تر بشه بهترهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-01-24 11:38 PM

ولی بنظر من همون 35 متر خوبه.چون بنا به تجربه ای که با کرال 5.5 دارم تا 40 متری راحت میشه شکار کرد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-01-24 11:39 PM

(2014-01-24 11:33 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-24 11:26 PM)MILADSOBHI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین نقطه طبق نرم افزار روی تفنگ های 15و16ژولی 30تا35متر است./باساچمه پرو مگنوم./

به نظر من این فاصله یکم زیاده چون در این فاصله پرومگنوم دقت مناسبی نداره و کمی باعث اعصاب خوردی میشه مگر این که از ساچمه های دست چین شده و وزن شده برای صفر کردن استفاده بشه یااین که این دوست عزیزمون از ساچمه های با کیفیت استفاده کنمد که باز به نظر من نمی ارزه.پس اگه فاصله کم تر بشه بهترهKhansariha (8)

منظور ساچمه پرو مگنوم ساخت گامو بود.این ساچمه طبق تجربه من ودوستان چنان عالی روی شادو جواب می ده که نگو.میشه گفت مثل کراسمن روی 350که ادم شاخ در میاره.35متر هم فاصله دوری برای شادو نیست چون دوستان تا45متری با شادو وپرو مگنوم فاخته زدن. وتا25متر خرگوش.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2014-01-24 11:49 PM

بهترین صفر برای شدو1000کالیبر 4.5 همونطور که آقا جواد و آقا میلاد فرمودن 30الی35 متره.
چیرگان با قدرت17ژول 33متر رو به عنوان بهترین صفر با کیل زون3 سانتی نشون میده!حالا قدرت 17 ژول هم ثابت نیست پس همون30 متری عالیه،تا50 متر هم میشه هدف رو مورد اصابت قرار داد که بازم عالیه.Khansariha (8)(به غیر از نرم افزار تجربه هم در این میان دخیله که بازم بنده بهترین نتیجه رو با کرال مگنوم که هم قدرت شدو هست در همین رنج گرفتم)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2014-01-24 11:52 PM

من خودم قبلا تو 35 متری صفر کرده بودم.یه بار لامپ تیر برقو زدم به نظرم راحت 50 متر میشد.البته بدون احتساب افت زدم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-24 11:53 PM

چه عرض کنم.
شاید تفنگ من با پرومگنوم جواب نمیداد.
تو 30 متر که صفر میکردم گروپ میداد در حد 5 سانت.
من شاگرد شما عزیزان هستم شاید من تیراندازی بلد نیستم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - MILADSOBHI - 2014-01-24 11:56 PM

دوست عزیز شما سرور ما هستی.گروپ 5سانت خیلی هم بد نیست.عواملی هم در جمع شدن گروپ دخیل است مثل ساپورت خوب.باد .هوای سرد وگرم. تمیزی لوله وخان.نو ساچمه.مسیر تیر اندازی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-25 12:03 AM

برای ساپورت که از گونی برنج خخخ استفاده میکردم و سلاح قشنگ میشینه روش+مسیر تیراندازی هم بین دیوار 2 باغ بود که تقریبا باد گیر نبود.
احساس میکنم مشکل من از ساچمه بود که وزن نشده بودن و البته شاید منم از سلاح انتظار بیش از حد داشتم.
Khansariha (8)Khansariha (8)