شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - omidbehnam - 2014-01-13 12:47 PM

(2014-01-12 06:46 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-12 06:39 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-12 02:29 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماییتون اما فعل حال من توان خرید همچین دوربینی رو ندارم.... ممکنه بتونم با شیم گذاری صفر گذاری دوربین رو تثبیتش کنم ؟؟؟؟؟ یا هیچ راه حلی وجود نداره ؟؟؟؟

سلام Khansariha (8)

شيم گذاري كردن ربطي به تثبيت شدن صفر دوربين نداره . تثبيت ماندن صفر دوربين وظيفه طبلك هاي تنظيم هست .
جهت شيم گذاري ابتدا طبلك هاي تنظيم رو در حالت نرمال قرار بدهيد بطوريكه ريتايكل در حد وسط و معمول خودش باشه . سپس دوربين رو روي پايه قرار ميدهيد و پيچ هايش رو در حدي كه جابجا نشه ببنديد و سه تا 5 شليك انجام دهيد . پس از روئيت محل و نقطه برخورد نسبت به شيم گذاري اقدام كنيد . Khansariha (8)

شیم گذاری به طرفین چپ و راست رو هم داریم ؟ من فقط شیم گذاری بالا و پایین رو بلدم ! ایا ممکن بتونیم برای چپ و راست هم شیم بگذاریم ؟؟؟؟؟ راستی اصلا این مقوله شیم گذاشتن و نذاشتن چه اهمیتی برای دوربین من داره ؟
میخواید بدون شیم امتحان کنم ؟ ممکنه بدون شیم جواب بگیرم ؟؟؟

سلام

دوست عزیز من همین مدل
Air king 3-9X42
را دارم و بیش از 1000 تیر با آن روی 54 زده ام و مشکلی نداشته است از لحاظ نگه داری صفر و دقت
مانور طبلک این دوربین بالا است حدود 600 کلیک و جابجایی زیادی انجام می دهد موقعی که این دوربین نو بود و من آن را تنظیم کردم و از شیم گذاری استفاده کردم دوربین درست تنظیم نمی شد بعد با نمایندگی این دوربین تماس گرفتم و آنها گفتند شیم گذاری برای این دوربین لازم نیست و بعد بدون شیم دوربین را صفر کردم و مشکلم حل شد

نتیجه گیری :شیم گذاری باعث لغزش کم تیوب دوربین و عدم تراز دوربین در بعضی مواقع می شود و تنظیم دوربین را به هم می زند شما بدون شیم گذاری دوربین را صفر کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-14 05:18 AM

با عرض سلام.
من مثلا میخام یه هدف رو توی 100 متری بزنم و دوربین هم توی 30 متری صفرشده.چجوری باید حدس زد که چند میل دات باید بالا گرفت ؟!

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - khoramdin - 2014-01-14 10:05 AM

(2014-01-14 05:18 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام.
من مثلا میخام یه هدف رو توی 100 متری بزنم و دوربین هم توی 30 متری صفرشده.چجوری باید حدس زد که چند میل دات باید بالا گرفت ؟!

بسيار ساده است.شما يه كاغذ بزرگ يا يه ديوار رو در نظر بگير.يه دايره اي توش بكش كه از 100 متري بتوني با دوربين ببينيش.بعد مركز رتيكل رو بذار روش و تير اندازي كن و ببين تيرت كجا ميخوره.سپس جاي تير رو علامت گذاري كن.حالا رتيكل رو روي هدف بذار و نگاه كن كه چند ميلدات پايين تر خورده.براي جبران بايد اون تعداد رو بالاتر گرفت.
در هر متراژي ميتوني اينجوري تست كني و بدوني توو اون فاصله چند ميلدات تفنگت افت داره.به همين سادگي.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2014-01-14 11:17 AM

آقای royall عزیز
ضمن اینکه جواب دوست عزیزم آقای خرمدین کاملا درسته برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به این تاپیک مراجعه کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - josniper - 2014-01-15 06:57 PM

سلام دوستان من یک برنو بلند دارم که قبلا پایه دوربین لئو پلد روش بود که الا دراوردم ومیخام این رونصب کنم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما مساله اینه که این رینگاه همراهش هست که فک کنم شماره 30 هست

حالا با توجه به این رینگها باید چه پایه ای بگیرم که بشه نصب کرد
ایاباید کلا قید این پایه روبزنم وهمون لئوپلد با رینگ 30بگیرم یا میشه کاری کرد
چون جای پیچهای لئوپلد روی تفنگ سوراخ شده
درضمن پایه را بارینگ میفروشن یاجدا؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2014-01-15 11:08 PM

(2014-01-15 06:57 PM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یک برنو بلند دارم که قبلا پایه دوربین لئو پلد روش بود که الا دراوردم ومیخام این رونصب کنم

اما مساله اینه که این رینگاه همراهش هست که فک کنم شماره 30 هست

حالا با توجه به این رینگها باید چه پایه ای بگیرم که بشه نصب کرد
ایاباید کلا قید این پایه روبزنم وهمون لئوپلد با رینگ 30بگیرم یا میشه کاری کرد
چون جای پیچهای لئوپلد روی تفنگ سوراخ شده
درضمن پایه را بارینگ میفروشن یاجدا؟
دوست عزیز عکسهات باز نشد ولیدر کل پایه لئوپولد پایه خوبی هست ونیاز به تغییر پایه ندارید ولی اگر تیوپ دوربین 30میلیمتر باشه ناچارید رینگ پایه رو عوض کنید .الته بیشتر فروشنده ها پایه ورینگش رو باهم میدند ولی بعضی موارد هم جدا فروخته میشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdadjan - 2014-01-15 11:23 PM

عکسها مربوط به پست کاربرjosniperهستKhansariha (8)
[تصویر: 13898155011.jpg]
[تصویر: 13898155012.jpg]
ارادتKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2014-01-15 11:49 PM

دوست عزیز ظاهرا تیوپ دوربین 30میلیمتر هست ولی اون پایه بدرد اسلحه 57*8 نمیخوره ،بفکر رینگ30پایه لئوپولد باش

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ofogh - 2014-01-18 09:36 AM

سلام به همه من یه دوربین گامو مدل IR- WR گرفتم که ریتکل حکی داره واسه بستنش احتیاج به شیم گذاری داره یا نه با طبلك هاي تنظيم دوربینو تنظیم کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-18 09:59 AM

شما برای بار اول دوربین رو نصب کنید و یه گروپ بگیرید تا قلقش دستتون بیاد اگه مثلا تو 20 متر خیلی پایین بود زیر پایه جلویی شیم قرار بدید اگه خیلی بالا بود زیر پایه عقبی شیم قرار بدید.چپ و راستش هم همین طور.
و نهایتا وقتی مثلا برای صفر کردن در حد چند سانت اختلاف داشت اون موقع از طبلک ها استفاده کنید.