شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2014-01-12 01:41 PM

(2014-01-12 01:01 PM)mohammadmasroor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان این پیچ استپ که زیر پایه یه تکه هستش باید طرف قنداق باشه یا طرف سر لوله؟با تشکر
سلام دوستان تفنگم شادو هستش میخوام براش دوربین بگیرم به نظر دوستان 3*9*40بهتره؟>یا3*9*32 و چرا؟
دوست عزيز
پيچ استوپ تكي اصولي اين هست كه در سمت عقب ريل نصب بشه
و براي شادو دوربين هرچه جمع و جور تر باشه بهتره چون بالانس و خوشدستي اش از بين نميره بهمين خاطر دهنه 32 خيلي بهتره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-12 01:42 PM

باید سمت قنداق قرار بگیره و بیفته توی سوراخ ریل دوربین
100% 3*9*40 بهتر و شفاف تره ولی همون طور که دوست عزیزمون فرمودن اگه وزن سلاح برای شما مهمه و برای شکار پیاده میرید 32 سبک تره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - zebra - 2014-01-12 02:29 PM

(2014-01-12 12:22 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-12 11:00 AM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یک سوال حرفه ایی دارم که شاید تا ب حال کسی براش مطرح نشده !

سلام و درود Khansariha (8)
فرخ جان خسته نباشي . باتوجه به صحبت هاي شما . عنوان مي كنم تا دوستان در جريان قرار بگيرند . تفنگ اقا فرخ بدون دوربين با مگسك ، 8 شليك داشته اند همه ساچمه ها در فاصله 15 متر بيست سانت سمت راست مركز سيبل اصابت كرده اند . باتوجه به توضيحي كه اقا فرخ دادند با مگسك هيچ مشكلي ندارند و گروپ بسيار خوبي گرفتند . اينجا بحث دوربين مي مونه كه به احتمال زياد مشكل از دوربين و فيكس شدن هست .
پيشنهاد مي كنم اقا فرخ اگر امكان تهيه دوربين از برند ليپرز و يا سنتر رو داريد يكي تهيه كنيد و اين دوربين رو برگشت بدهيد .تا خيالتون از نظر دوربين راحت بشه .Khansariha (8)

ممنون از راهنماییتون اما فعل حال من توان خرید همچین دوربینی رو ندارم.... ممکنه بتونم با شیم گذاری صفر گذاری دوربین رو تثبیتش کنم ؟؟؟؟؟ یا هیچ راه حلی وجود نداره ؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - omidbehnam - 2014-01-12 04:34 PM

(2014-01-12 02:29 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-12 12:22 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-12 11:00 AM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یک سوال حرفه ایی دارم که شاید تا ب حال کسی براش مطرح نشده !

سلام و درود Khansariha (8)
فرخ جان خسته نباشي . باتوجه به صحبت هاي شما . عنوان مي كنم تا دوستان در جريان قرار بگيرند . تفنگ اقا فرخ بدون دوربين با مگسك ، 8 شليك داشته اند همه ساچمه ها در فاصله 15 متر بيست سانت سمت راست مركز سيبل اصابت كرده اند . باتوجه به توضيحي كه اقا فرخ دادند با مگسك هيچ مشكلي ندارند و گروپ بسيار خوبي گرفتند . اينجا بحث دوربين مي مونه كه به احتمال زياد مشكل از دوربين و فيكس شدن هست .
پيشنهاد مي كنم اقا فرخ اگر امكان تهيه دوربين از برند ليپرز و يا سنتر رو داريد يكي تهيه كنيد و اين دوربين رو برگشت بدهيد .تا خيالتون از نظر دوربين راحت بشه .Khansariha (8)

ممنون از راهنماییتون اما فعل حال من توان خرید همچین دوربینی رو ندارم.... ممکنه بتونم با شیم گذاری صفر گذاری دوربین رو تثبیتش کنم ؟؟؟؟؟ یا هیچ راه حلی وجود نداره ؟؟؟؟

با سلام

دوست عزیز شما بدون شیم گذاری دوربین را صفر کن مسئلت حل میشه به احتمال زیاد کلا شیم را بردار

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-12 06:39 PM

(2014-01-12 02:29 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)

شيم گذاري كردن ربطي به تثبيت شدن صفر دوربين نداره . تثبيت ماندن صفر دوربين وظيفه طبلك هاي تنظيم هست .
جهت شيم گذاري ابتدا طبلك هاي تنظيم رو در حالت نرمال قرار بدهيد بطوريكه ريتايكل در حد وسط و معمول خودش باشه . سپس دوربين رو روي پايه قرار ميدهيد و پيچ هايش رو در حدي كه جابجا نشه ببنديد و سه تا 5 شليك انجام دهيد . پس از روئيت محل و نقطه برخورد نسبت به شيم گذاري اقدام كنيد . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - zebra - 2014-01-12 06:46 PM

(2014-01-12 06:39 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)

شيم گذاري كردن ربطي به تثبيت شدن صفر دوربين نداره . تثبيت ماندن صفر دوربين وظيفه طبلك هاي تنظيم هست .
جهت شيم گذاري ابتدا طبلك هاي تنظيم رو در حالت نرمال قرار بدهيد بطوريكه ريتايكل در حد وسط و معمول خودش باشه . سپس دوربين رو روي پايه قرار ميدهيد و پيچ هايش رو در حدي كه جابجا نشه ببنديد و سه تا 5 شليك انجام دهيد . پس از روئيت محل و نقطه برخورد نسبت به شيم گذاري اقدام كنيد . Khansariha (8)

شیم گذاری به طرفین چپ و راست رو هم داریم ؟ من فقط شیم گذاری بالا و پایین رو بلدم ! ایا ممکن بتونیم برای چپ و راست هم شیم بگذاریم ؟؟؟؟؟ راستی اصلا این مقوله شیم گذاشتن و نذاشتن چه اهمیتی برای دوربین من داره ؟
میخواید بدون شیم امتحان کنم ؟ ممکنه بدون شیم جواب بگیرم ؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-12 06:51 PM

(2014-01-12 06:46 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میخواید بدون شیم امتحان کنم ؟ ممکنه بدون شیم جواب بگیرم ؟؟؟

سلام اقا فرخ
بقول قديمي ها " سنگ مفت گنجشك مفت " امتحان كنيد Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ofogh - 2014-01-12 07:08 PM

سلام به دوستان . یه سوال دارم اگه دوربین در فاصله 40 متری صفر بشه با زوم 3 اگه زوم تغییر کنه به6 باید از میلداتها استفاده کنیم واسه همون 40 متر یا نه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdadjan - 2014-01-12 08:38 PM

(2014-01-12 07:08 PM)ofogh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان . یه سوال دارم اگه دوربین در فاصله 40 متری صفر بشه با زوم 3 اگه زوم تغییر کنه به6 باید از میلداتها استفاده کنیم واسه همون 40 متر یا نه؟

سلامKhansariha (8)
نه دوست عزیز با تغییر زوم دوربین البته اگه دوربین خوب باشه صفر تغییر
نمیکنه Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-12 08:40 PM

البته بعضی دوربین های بی کیفیت یا معمولی مثل گامو هم گاها از اول این مشکل رو دارند