شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-01-10 12:15 AM

ZEBRA جان
به نظر من مشکل اساسی از دوربینه
فکر گروپگیری با مگسک باش

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-10 01:35 AM

(2014-01-10 12:10 AM)pershian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از باز کردن پیچ ها کریس بزنید و ببندید

سلام و درود Khansariha (8)
آخه برادر من ، جهت جلوگیری از باز شدن پیچ های قنداق توصیه می کنند با چسب لاک یا نوار تفلون بسته بشه که باز نشه . گریس چرب هست که برای روانکاری استفاده میشه پس در نتیجه در شل شدن پیچ ها کمک موثری خواهد کرد . Khansariha (8)
اساتید اگر نظرم اشتباه هست لطفا راهنمایی فرمایید . باتشکر Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2014-01-10 11:14 AM

جناب zebra خان دوست من سفت بودن پایه ها و پیچها و ظاهر دوربین اینها یک موضوع هست و حرکت درونی دوربین (حرکت تیوپ در زیر طبلکها) اینهم یک موضوع مهم دیگه ای میتونه باشه و همانطور که دوستان گفتند حتما با مگسک و یا یک دوربین دیگه ای این موضوع را بررسی و رفتار تفنگ را چک کنید. Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - pershian - 2014-01-10 12:29 PM

(2014-01-10 01:35 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-10 12:10 AM)pershian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از باز کردن پیچ ها کریس بزنید و ببندید

آخه برادر من ، جهت جلوگیری از باز شدن پیچ های قنداق توصیه می کنند با چسب لاک یا نوار تفلون بسته بشه که باز نشه . گریس چرب هست که برای روانکاری استفاده میشه پس در نتیجه در شل شدن پیچ ها کمک موثری خواهد کرد . Khansariha (8)
اساتید اگر نظرم اشتباه هست لطفا راهنمایی فرمایید . باتشکر Khansariha (8)
بله شما حتما چسب بزن نتیجشو می گیری و بسیار هم لذت بخش هستKhansariha (214).اووقت نتونستی باز کنی مجبور شدی اسلحتو ببری زیر دستگاه که اون پیچارو ببری و کلی خسارت به اسلحه اونوقت چیزیروکه شنیدی نمی گی.یه زمان خیلی ها می گفتن چسب قطره ای بریز خخخخخ
گریس هم برای جلوگیری از هرز شدن پیچ ها می زنن بنده نگفتم که گریس بزن سفت بشه پیچاش که من یه توصیه بهشون کردم که بعد از بازکردن پیچ ها گریس بزنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-01-10 12:35 PM

دوست عزیز چسب داریم تا چسب
همونطور که آرش گفتن چسب لاک یا نوار تفلون
که من خودم نوار تفلون رو بیشتر قبول دارم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - zebra - 2014-01-12 11:00 AM

دوستان من یک سوال حرفه ایی دارم که شاید تا ب حال کسی براش مطرح نشده !
من یک دوربین nikko strirling gold crown 4-12*42 دارم که میخوام روی وایرخ 90 ببندم !
این دوربین قبلا روی دیانا 54 نصب بوده و شیم گذاری شده !
یعنی هم عقب دوربین رو شیم گذاشتن هم جلوش رو ! Khansariha (226)

بنده این دوربین رو اسمبل کردم روی تفنگ ... پایه ایی که روی خودش بود 3 پیچ بود نه 4 پیچ !
3 پیچ رو بسیار محکم بستم از اونجایی که میدونم وایرخ 90 لگد زیاد داره ...
پیچ استوپ رو هم به حد معقول همون جور که "خال زن" بزرگوار فرمورده بودن کمی سفت کردم که
اطمینان پیدا کنم پیچ فقط به کف فلز رسیده و باهاش تماس داره ... همین
دوربین رو هم تراز کردم و بعد رفتم با ساچمه jsb 18 grain 5.52 شروع به تنظیم کردم!

فاصله ام تا سیبل 12 متر بود و زوم دوربین رو اوردم روی کمترین حالت ممکن و رنج دوربین رو روی 12 متر تنظیم کردم
بعد از از شلیک طبلک هارو هدایت میکردم به سمت ایده الKhansariha (226) جوری که بعد از هر 4 شلیک دوربین
در صفر ایده عال قرار میگرفت اما با 2 تیر متوالی از صفر خارج میشد ! Khansariha (226)
واقعا مشکل کجاست ؟ ببینید رتیکل دوربین اصلا نچرخیده ! طبلک ها هم در حد وسط قرار دارند ... خیلی سفت نشدن
پایه ها هم خوب مسقر شدن و محکم پیچ شدن ... Khansariha (226) ... مشکل دقیقا کجاست ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-12 11:52 AM

من با تجربه ی کمم این موارد رو عامل بی دقت سلاح میدونم :
1/ خرابی واشر :چون سلاح شما نو هست پس واشرش باید سالم باشه
2/لق بودن لوله:سلاح شما نو هست و فکر نمیکنم محصول وایرخ به این زودی به مشکل بخوره
3/ساچمه ی نا مناسب:جی اس بی 18 که حرفی توش نیست
4/خرابی دوربین
5/مشکل در وصل کردن دوربین
به نظر من یکی از دو مورد بالا احتمالش بیشتره.شما سعی کنید با یک دوربین دیگه و در فاصله ی بیشتر سلاح رو صفر کنید و نتیجه رو مقایسه کنید.

راستی پیچ های قنداق هم چک کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2014-01-12 12:21 PM

دوست عزیز 2اهرم فنردار زیر طبکها ،تیوپی که تار داخل اون قرار داره رو با چرخاندن طبلک بطور میلیمتری جابجا میکنند .ودرصورت خراب بودن دوربین یا نامناسب بودن دوربین برای سلاح فنری ودرنتیجه بی دقتی در شلیک ،جابجایی تاردوربین درحدی نیست که بشه با چشم مشاهده کرد .من احتمال زیاد میدم دوربین شما توان تحمل لگر وایرخ90رو نداره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-12 12:22 PM

(2014-01-12 11:00 AM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یک سوال حرفه ایی دارم که شاید تا ب حال کسی براش مطرح نشده !

فرخ جان خسته نباشي . باتوجه به صحبت هاي شما . عنوان مي كنم تا دوستان در جريان قرار بگيرند . تفنگ اقا فرخ بدون دوربين با مگسك ، 8 شليك داشته اند همه ساچمه ها در فاصله 15 متر بيست سانت سمت راست مركز سيبل اصابت كرده اند . باتوجه به توضيحي كه اقا فرخ دادند با مگسك هيچ مشكلي ندارند و گروپ بسيار خوبي گرفتند . اينجا بحث دوربين مي مونه كه به احتمال زياد مشكل از دوربين و فيكس شدن هست .
پيشنهاد مي كنم اقا فرخ اگر امكان تهيه دوربين از برند ليپرز و يا سنتر رو داريد يكي تهيه كنيد و اين دوربين رو برگشت بدهيد .تا خيالتون از نظر دوربين راحت بشه .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohammadmasroor - 2014-01-12 01:01 PM

سلام دوستان این پیچ استپ که زیر پایه یه تکه هستش باید طرف قنداق باشه یا طرف سر لوله؟با تشکر
سلام دوستان تفنگم شادو هستش میخوام براش دوربین بگیرم به نظر دوستان 3*9*40بهتره؟>یا3*9*32 و چرا؟