شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-01-09 03:17 PM

(2014-01-09 03:06 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا این تفنگ 1 بسته ساچمه بیشتر نزده ! ... واقعا به اچار کشی احتیاج داره به نظ دوستان ؟؟ اخه نمیخوام رو پیچا فعلا جا اچار بی افته Khansariha (226)

دوست من مگه ماشینه که بخواد آچار کشی شه ؟؟؟؟؟
چهار تا پیچ اصلی داره دوتا زیر ماشه و دوتا هم طرفین قنداق
اگه دوست نداری چای پیچ گوشتی روش بیفته میتونی پیچ گوشتی رو داخل یه پارچه بزاری تا خط نندازه
در ضمن یه بسته ساچمه حدود 250 تایی هست ( بستگی به نوع ساچمه )
که خودش میتونه راحت پیچ ها رو شل کنه
من اوایل که وایرخ 80 داشتم دقیقا همین اتفاق برام می افتاد ( با 50 تا ساچمه شل میشدن )
حالا هم به همت همون تفلون که بهتون عرض کردم باهاش مشکلی ندارم

یه بار پیچ ها رو امتحان کنی بد نیست
موفق باشید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-09 03:19 PM

خب شما فرض کنید حالا جای اچار روش نباشه.به چه دردی میخوره وقتی نمیتونه درست شلیک کنه ؟! Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - nasergafari - 2014-01-09 03:41 PM

سلام
دوست من zebraپیچ کپ روهم چک کن شل نشده باشه.اینم میتونه رودقت تاثیر داشته باشه
درضمن رفیق شاید موقع گذاشتن تفنگ داخل کاور به دوربین فشار میاد وازتنظیم خارج میشه.این یه دفعه رسید به مغزم خخ نمیدونم درست هست یانه ولی احتمالش هستKhansariha (226)
مخلصیمKhansariha (8)
یاعلیKhansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-09 04:26 PM

(2014-01-09 02:23 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من امروز به یک مشکل اسای برخوردم ....
بنده یک وایرخ 90 دارم که یک دوربین نیکو اسیرلینگ براش تهیه کردم و خیلی خوب و ایده ال بستم روش !
2 نوع ساچمه هم باهاش نزدم ... باراکودا هانتر و جی اس بی 18 ... متاسفانه سر مبحث صفر کردن دوربین من به مشکل برخوردم شدید !!!!
سلام آقا فرخ Khansariha (8)

باتوجه به مطالب شما ، ساچمه هاي جي اس بي از نظر كيفيت حرفي توش نيست . بهترين قضاوت زماني هست كه شما دوربين رو باز كنيد و با شكاف درجه و مگسك شروع به گروپ گيري نماييد . در حال حاضر كه دو مدل ساچمه داريد با هر دو امتحان كنيد . هر چند كه صفر كردن و تنظيم كردن دوربين بسيار حساس و مهم مي باشد . طبلك هاي دوربين چقدر بسته يا باز كرديد . يه زمان هست كه طبلك ها رو در آخرين وضعيت تحت فشار قرار ميدهيم كه نتايج از اين قبيل رو بدنبال مياره . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2014-01-09 04:31 PM

آرش جان در موقع تنظیم دوربین طبلک ها زیاد باز باشن اثری در عدم دقت داره یا زیاد بسته باشن ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2014-01-09 04:33 PM

اصولا اگه طبلک ها خیلی محکم یا باز بشن باعث میشه به مرور زمان دقتش کم بشه.
بهتره که بیشتر کار تنظیم رو با شیم گذاری انجام بدید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-09 04:46 PM

(2014-01-09 04:31 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آرش جان در موقع تنظیم دوربین طبلک ها زیاد باز باشن اثری در عدم دقت داره یا زیاد بسته باشن ؟
سلام و درود اقا رويال Khansariha (8)
در حالت كلي در هر دو صورت مشكل ساز هستند .البته بستگي به نوع دوربين و تورنت هاي بكار رفته در آن دارد . .Khansariha (8)
(2014-01-09 04:33 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصولا اگه طبلک ها خیلی محکم یا باز بشن باعث میشه به مرور زمان دقتش کم بشه.
بهتره که بیشتر کار تنظیم رو با شیم گذاری انجام بدید.

سلام و درود Khansariha (8)
احسن به اقا رويال كه گُلKhansariha (8) گفتند .
دوربين رو اگر در وضعيت كه طبلك هاي تنظيم در حالت طبيعي و نرمال هستند با روش شيم گذاري تنظيم بشه . دوام بيشتري خواهند داشت .چون تحت فشار نيستند .
چند وقت پيش يه دوربين BSA رو تفنگ ديانا 34 صفرش كردم كه بعد از چند تير از تنظيم در ميرفت . علت هم به خاطر پيچوندن بيش از حد طبلك ها بود كه يك دفعه استوانه اي كه ريتايكل در درونش هست و سر پيچ هاي طبلك با فشار آوردن به بدنه اون ، نقطه صفر رو عوض مي كنه جابجا ميشد و فيكس روي سطح پيچ هاي طبلك ها قرار نمي گرفت . طبلك ها رو در بهترين شرايط ممكن آوردم و با شيم گذاري دوربين رو صفر كردم و مشكل برطرف شد . تاجايي كه امكان داره با شيم گذاري مشكل رو برطرف كنيد و از حداقل باز و يا بسته كردن طبلك ها استفاده كنيد . هر چند كه همه شما استاد بنده هستيد .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - zebra - 2014-01-09 05:48 PM

ارش جان خدا خیرت بده .... اصن من یه وضعی دارم .... دیگه دارم کم کم به نقطه جوش میرسم...Khansariha (226)
امروز چیزی حدود 20 ساچمه جی اس بی حروم کردم.... اما نشد که نشد... مثلا 5 تا میزدم.... اقا تنظیم میشد مثلا 2 سانت بالای + دقیقا ! در چه فاصله ایی ؟ 15 متری ؟ که مثلا به نظر خودم به 40 متری شلیک میکردم این 2 سانت هم اُفت میکرد و میومد وسط + ... اما تا یه استراحتی به دست و بالم میدادم و دوباره میومدم که نتیجه اخر رو بگیرم ... شلیک که میکردم میدیدم یک هو تیر میخوره 4 سانت پاییپن + !!!! واقعا این حرکت غیر منطقیه همچین چیزی رو من توی دیانا 56 ام اصن ندیده بودم .... دوربین رو هم خوب بستم روی تفنگ ... سفته سفت ...
در حدی که شما میتونید تفنگ رو از دوربینش بلند کنید Khansariha (266)
به نظرت ارش جان نیاز هست که یه انگولکی به پیج های کنار بدنه بکنم یا نیاز نیست ؟؟؟Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2014-01-10 12:07 AM

(2014-01-09 05:48 PM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرت ارش جان نیاز هست که یه انگولکی به پیج های کنار بدنه بکنم یا نیاز نیست ؟؟؟Khansariha (226)

سلام آقا فرخ Khansariha (8)
اگر منظور شما پیچ های بغل قنداق تفنگ هست باتوجه به اینکه شما تفنگ رو تازه خریدید و آکبند هست نیازی نیست ولی جهت اطمینان یه چک بکن ضرر نداره Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - pershian - 2014-01-10 12:10 AM

بعد از باز کردن پیچ ها کریس بزنید و ببندید