شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-29 10:37 AM

ممنون نظری جان Khansariha (8)
البته شما میتوانستی پایه یک تیکه لئوپولد را برعکس ببندی یعنی چهار پیچ بزرگ پایه سمت راست قرار گیرد و پیچ آلنی استپ در سر جاش (اولین محل اصلی در جلو ) قرار میگرفت و در نتیجه بخاطر حالت فیزیکی مناسب برای دید در دوربین که لازم دارید کمی پایه عقبتر مینشست .
البته دوستانی که از دوربینهای کوتاه مثلا 3x4 یا 3-9 (3به 9) استفاده میکنند بیشتر نیاز به تغیر در پایه دارند چون بدنه یا تیوپ دوربین کوتاه است و مقدار تنظیم عقب و جلو نشستن دوربین را محدود میکند . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aghajoon - 2011-06-29 01:44 PM

با سلام
من 2 تا 52(48/52 و 52) دارم که روی یکی دوربین بستم و اون یکی بدون دوربین ،الان نگاه کردم اون سوراخ آخری که روی ریل دوربین هست رزوه نداره. البته تفنگهای من قدیمیه و شاید فرق کنه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sh-a - 2011-06-30 12:19 AM

دوستان میخواستم بدونم بستن لیزر روی تفنگ چقدر تاثیر توی بهتر زدن هدف داره ؟ آیا واقعا میشه دوربین رو بهتر تنظیم کرد ؟ یا روی هدف انداخت یکم توضیح بدین لطفا

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-30 10:43 AM

(2011-06-29 01:44 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من 2 تا 52(48/52 و 52) دارم که روی یکی دوربین بستم و اون یکی بدون دوربین ،الان نگاه کردم اون سوراخ آخری که روی ریل دوربین هست رزوه نداره. البته تفنگهای من قدیمیه و شاید فرق کنه.
درسته آقاجون این جدیدای دیانا همه سوراخ آخریشون رزوه دارن حتی بعضی مدلهای جدید بصورت فابریک یک پیچ استپ هم برای پایه دوربین دارن Khansariha (214)
[تصویر: Untitled_1.jpg]
[تصویر: IMG_5137_1.jpg]
[تصویر: IMG_5142_1.jpg]

(2011-06-30 12:19 AM)sh-a نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میخواستم بدونم بستن لیزر روی تفنگ چقدر تاثیر توی بهتر زدن هدف داره ؟ آیا واقعا میشه دوربین رو بهتر تنظیم کرد ؟ یا روی هدف انداخت یکم توضیح بدین لطفا
دوست عزیز بستن لیزر و چراغ به تفنگ یا دوربین مربوط به تنظیم دوربین نیست بلکه فقط یک قابلیت دید در تاریکی یا شب هست که بلطبع هم برای مسافت دور کمی ضعیف میشود . البته لازم هست لیزر هم با دوربین موازی و هم محور شود (در یک راستا باشند)
در ضمن معمولا شکار از دیدن نور قرمز و حرکت آن مخصوصا روی چشمش رم میکند (فرار) Khansariha (214)
[تصویر: airgundepot_2134_223240879.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-30 02:03 PM

علی جان این دوربینه چه مدلی هست بنظر چیزه جالبی میاد .. قیمتش چنده .. Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-30 02:57 PM

(2011-06-30 02:03 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان این دوربینه چه مدلی هست بنظر چیزه جالبی میاد .. قیمتش چنده .. Khansariha (8)

عبدالرحمن جان هر دوربینی را میتوان برای اینکار در نظر گرفت مهم اضافه کردن یک پایه لیزر و چراغ به دوربین هست .
توی بازار فردوسی نمونه های از این پایه ها و لیزرهاشون هست عزیز Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - saeedaria - 2011-06-30 03:09 PM

فکر میکنم دوربین BSAهست.اما به قول علی آقا این متعلقات زیاده و از هر مارکی میتونه باشه.اصل دوربینه که باید خوب باشه.
ضمنا پیشنهاد میکنم زیاد دنبال این زلم زیمبو ها نباشید که کاربردی نیست و فقط وزن سلاح رو بالا میبره و مهمتر از همه چشم ملتو در میاره و حسابی میتونه دردسرساز بشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-07-01 04:09 PM

سعید جان یعنی اگه لیزر تنها بسته بشه و دقیق تنظیم بشه مشه تو شب بدون دوربین دقیق به هدف شلیک رد ؟ یعنی همون نقطه ای که لیزر روی یه جسم میندازه ساچمه هم دقیقا همونجا بخوره ؟Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-07-01 05:30 PM

(2011-07-01 04:09 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سعید جان یعنی اگه لیزر تنها بسته بشه و دقیق تنظیم بشه مشه تو شب بدون دوربین دقیق به هدف شلیک رد ؟ یعنی همون نقطه ای که لیزر روی یه جسم میندازه ساچمه هم دقیقا همونجا بخوره ؟Khansariha (8)
این کار شدنی هست ولی فقط برای یک یا دو مسافت و با یک ساچمه خاص چون ساچمه حرکتش قوسی هست و لیزر خط مستقیم پس فقط یک یا دو نقطه درست مانند قوانین صفر اول و دوم دوربین عمل میکنه .
مثلا شما میتونید در دونقطه 10 متر و یکی هم در 30 متر با ساچمه پرو مگنوم لیزر را تنظیم کنید که فقط روی همین دو نقطه و مسافت دقیق ساچمه برخورد خواهد کرد البته دوستانی که تجربه کردند گفتند بدلیل حرکت لیزر چه روی لوله یا بدنه و چه از نظر متعلقات داخلی لیزر هیچوقت نور لیزر در تنظیم ثابت نمیماند .Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdad - 2011-07-05 11:29 AM

سلام به همه .
من بعد از اینکه دوربینم خراب شد رفتم و یه دوربین از مارک بوشنل گرفتم .
بعد یه چند نفر به من گفتن که اول یه دوربین ارزون تر بگر که اگه تفنگت دوربین خراب کنه این دوربین خراب نشه و یه مدتی باهاش کار کن حالا میخواستم بدونم دوربین ارزون تا 20هزار تومان چی هست ؟
ممنون